Wpis z mikrobloga

@erebeuzet niebieski prowadzi labki ze studentami 2. i wyższych lat na polibudzie i twierdzi, że umiejętność obsługi pc wśród studentów zaczyna szorować brzuchem po dnie. Przerastają ich takie ciężkie koncepcje jak dzielenie ekranu, istnienie rozszerzeń plików i opcji ich ukrycia, czytanie okien dialogowych i ogarnianie ścieżki instalacji ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@drobne_na_taryfe: wcale się nie dziwię, że tak jest, ja zostałem jeszcze wychowany na pececie z windowsem XP(potem vista i 7) gdzie były setki problemów z różnymi konfiguracjami, sterownikami i człowiek się przez te wszystkie rzeczy nauczył kombinowania i szukania rozwiązań, teraz już nikt nie ma ochoty się bawić w takie rzeczy(i całkiem słusznie), a kupuje już windowsa który nie ma tylu problemów albo Macbooka który podobno jest systemem bezproblemowym(nie korzystałem).
  • Odpowiedz
  • 345
@drobne_na_taryfe absolutnie wszystkie zdolności związane z PC nabywało się poprzez instalację i uruchamianie pirackich gier, filmów, modów, dodatków bez tutoriala na YT. Skoro od jakiegoś czasu jest po prostu steam to skąd brać te skille?
  • Odpowiedz
@MvPancer: o to to, czasami trzeba było wręcz magiczne sztuczki ze staniem na głowie i splunięciem 3 razy przez lewe ramię włącznie odwalać, żeby grę albo program odpalić. Więc siłą rzeczy zaczynało się coraz więcej ogarniać.
  • Odpowiedz
@drobne_na_taryfe: dziwnie mi się to kojarzy z użytkownikami ajfonów, ta nie umiejętność korzystania z PC...

Ja wysyłając po wifi plik instalacyjny APK, telefonem do telewizora, uprzednio zmieniając rozszerzenie, żeby dało się wysłać, a następnie menadżerem plików już na tv zmieniam nazwę i instaluje... Widzowie w szoku co się dzieje, ja uśmiech debila, bo robię tak od 14r życia xD czy coś.
  • Odpowiedz
  • 41
Widziałem urywek z filmiku jakiegoś gościa co robi gry. Miał prezentacje gry na jakiś targach. Pierwszego dnia dali kompa z myszką i klawiaturę i kompa z padem. Wszystkie dzieciaki podchodziły do kompa z padem, usunęli kompa z klawiaturą i myszką dali 2 pady to dzieciaki dotykały ekranów bo myślały że są dotykowe
  • Odpowiedz
@erebeuzet nic dziwnego skoro dziś większość ludzi przegląda internet przez telefon. Gierki? Konsola. Filmy? Netflix. Komputer przestaje być potrzebny w domu. Jeśli nie jesteś developerem albo jakimś designerem to spokojnie obejdziesz się bez komputera.

A nowe drukarki podłącza się do internetu w 3 krokach i już można drukować dokumenty z telefonu
  • Odpowiedz
@MvPancer: Ja jeszcze za małolata bawiłem, się w zdejmowanie blokad, kopiowanie filmów z wypożyczalni DVD. To już pamiętam był lvl hard jak dla mnie w przeciwieństwie do crackowania gier , w necie mało co było, internet drogi jak cholera po modemie, czy jak to się nazywało, kilka płyt czystych DVD poszło się walić, przy próbie nagrywania, ale potem się udało i Ojciec zadowolony, że może wypożyczyć film z działu premiera
  • Odpowiedz
@drobne_na_taryfe tak bardzo prawdziwe. Mamy w pracy studentów z automatyki oraz trafiają się z informatyki. Trzeba się połączyć do urządzenia po ethernecie:
- eee nie widzi mi urządzenia.
- a jakie ustawiłeś sobie IP?
- ?
- no jakie masz IP na karcie sieciowej?
- a to trzeba
  • Odpowiedz
  • 142
@erebeuzet: Drukarki to najgorsze #!$%@?, posiadanie wiedzy o instalacji i obsłudze drukarki powinno być nagradzane certyfikatem, który upoważnia do pracy w każdym biurze świata.
  • Odpowiedz