Wpis z mikrobloga

wcale się nie dziwię, że tak jest, ja zostałem jeszcze wychowany na pececie z windowsem XP(potem vista i 7) gdzie były setki problemów z różnymi konfiguracjami, sterownikami i człowiek się przez te wszystkie rzeczy nauczył kombinowania i szukania rozwiązań, teraz już nikt nie ma ochoty się bawić w takie rzeczy(i całkiem słusznie), a kupuje już windowsa który nie ma tylu problemów albo Macbooka który podobno jest systemem bezproblemowym(nie korzystałem).


@Filem00n:
  • Odpowiedz
  • 0
@drobne_na_taryfe Uczysz go najpierw uruchamiania kompilatora, a potem przechodzisz do konkretów. Serio, tak wygląda nauka większości dziedzin, że zaczynasz od podstaw.

Oczywiście takie podejście wymaga zaangażowania prowadzącego i zrozumienia studenta, co niestety jest rzadkością na polskich uczelniach. Najlepiej to uczyć na odwal się i narzekać, że studenty głupie som. Może jeszcze piszą kod na zaliczenie na kartkach?
  • Odpowiedz
@drobne_na_taryfe Problemem jest to, że obecnie dla wielu ludzi smartfony stanowią "alternatywę" dla komputerów stacjonarnych czy laptopów. Komputer służy jedynie do uruchamiania gier ze steama lub oglądania netflixa (jeśli w ogóle), a to nie wymaga ciągłego rozwijania umiejętności rozwiązywania problemów. Niestety, "takie czasy" ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@erebeuzet zoomery to ułomki totalne jeśli chodzi o komputery, ostatnio zarobiłem 5 dych za zrobienie gowniakowi sąsiadki prezentacji w powerpoincie bo on nie umiał xD
Tak się kończy smartfonizacja społeczeństwa tfu #!$%@?ć mobilniakow
  • Odpowiedz
i ogarnianie ścieżki instalacji


@drobne_na_taryfe: sciezek instalacji terazto nawet ja nie ogarniam bo cos pomieszali w windowsach i sciezki sa jakos dziwnie poukrywane (niby dla bezpieczenstwa) a we w czesniejszych windowsach zmienialem wpisy w rejestrach
  • Odpowiedz
@erebeuzet: Odnoszę wrażenie, że drukarki to taki twór, który o ile ewoluował, jeżeli chodzi o jakość wydruku, to cofa się jeżeli chodzi o komunikację z komputerem. Tam po prostu nie może wszystko działać jak należy.
  • Odpowiedz
ostatnio zarobiłem 5 dych za zrobienie gowniakowi sąsiadki prezentacji w powerpoincie bo on nie umiał xD


@WujaTHC: XD albo mu się nie chciało i wolał outsourcowac uslugi do hindusow polskich XD
  • Odpowiedz
@drobne_na_taryfe: Od dzieciaka ze smarftonem w ręce. Granie na konsoli. Jak kiedyś człowiek miał tylko PCta, do tego był biedny to się masę rzeczy nauczył.
Najpierw instalowanie piratów -> pobieranie cracków, P2P - emule, torrenty, emulatory gameboya (pokemony), wypalanie płyt, blokowanie dostępy do internetu aplikacjom ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Potem coś #!$%@?ł -> CC cleaner, odzyskiwanie plików, defragmentacja dysku, formatowanie, instalowanie windowsa, ogarnianie BIOSa, dzielenie dysku
  • Odpowiedz
  • 1
@drobne_na_taryfe no dobra ale właściwie po co ludzie maja to umieć? Technologia idzie do przodu. Zaraz wszystko będzie robić się samo.
Ja nie pamiętam kiedy coś instalowałem w jakis bardziej skomplikowany sposób niż pobierz/instaluj.
Wszystko staje się półautomatyczne albo automatyczne.

To tak jakbym miał miec pretensje do dzieciaków że nie umieją używać kasety VHS albo dyskietek.

Młode pokolenie nie będzie potrafiło zainstalować drukarki za to biegle będzie korzystać z AI i
  • Odpowiedz
niebieski prowadzi labki ze studentami 2. i wyższych lat na polibudzie i twierdzi, że umiejętność obsługi pc wśród studentów zaczyna szorować brzuchem po dnie. Przerastają ich takie ciężkie koncepcje jak dzielenie ekranu, istnienie rozszerzeń plików i opcji ich ukrycia, czytanie okien dialogowych i ogarnianie ścieżki instalacji ¯\(ツ)/¯


@drobne_na_taryfe: W USA studenci kierunków technicznych nie rozumieją już koncepcji struktury katalogów: https://ithardware.pl/aktualnosci/studenci_uczelni_technicznych_nie_rozumieja_struktury_katalogow_w_systemie_operacyjnym-17953.html
  • Odpowiedz