Wpis z mikrobloga

@erebeuzet niebieski prowadzi labki ze studentami 2. i wyższych lat na polibudzie i twierdzi, że umiejętność obsługi pc wśród studentów zaczyna szorować brzuchem po dnie. Przerastają ich takie ciężkie koncepcje jak dzielenie ekranu, istnienie rozszerzeń plików i opcji ich ukrycia, czytanie okien dialogowych i ogarnianie ścieżki instalacji ¯\(ツ)/¯


@drobne_na_taryfe: 2-3 lata temu czytałem identyczną opinię jakiegoś profesorka z USA - młodzi studenci mają problem ze zrozumieniem koncepcji struktury katalogów.
  • Odpowiedz
chuni złoty tego sie nie spodziewałem. idiokracja nadciąga. Głupsi i bez zdolności manualnych


@Arhus: rozumiem że też jesteś idiotą bo nie wiesz jak zaprzągnąć konie do fuemanki i powozić za pomocą lejcy? Głupi i bez zdolności manualnych.
  • Odpowiedz
  • 0
@drobne_na_taryfe Czasy się zmieniają i warto dostosować program do obecnej rzeczywistości, a nie narzekać, że studenci są inni niż 10 lat temu.

Wystarczy zrobić wprowadzenie, albo oddzielny przedmiot typu podstawy informatyki i temat załatwiony, można iść dalej.

Świat idzie do przodu, a polscy wykładowcy zatrzymali się w latach swojej młodości. Może jeszcze studenci mają pisać kod na kartce, bo za czasów młodosci profesorka nie było kompilatorów?
  • Odpowiedz
  • 1
O drukarkach to można ksiazkę napisać. U mnie w firmie to boże święty, co się działo jak trzeba było wydrukować długi rysunek na ploterze bezpośrednio z autocada. Autentycznie wam mówię, klikasz jak zwykle i jeb, drukuje źle. Klikasz tak samo ale od początku, drukuje dobrze. Włączasz jeszcze raz plik, znowu źle xD cyrk
  • Odpowiedz
sciezek instalacji terazto nawet ja nie ogarniam bo cos pomieszali w windowsach


@woskrosenie: Teraz taki MS Office instaluje się jak jakiś malware. Klikasz setup i od razu odpala się okno postępu instalacji, na którym nic nie można zrobić. Żeby zainstalować np. samego Worda i Excela, trzeba się trochę napocić, choć najlepiej do tego się nadają pirackie instalatory, które w dodatku zawsze instalują najnowsze dostępne wersje (polecam).
jednorazowka - >sciezek instalacji terazto nawet ja nie ogarniam bo cos pomieszali w ...

źródło: dcokKHB[1]

Pobierz
  • Odpowiedz
@srul2016

To pewnie kalka z angielskiego 'screen share'. A chodzi o udostępnianie ekranu


Udostępniania ekranu też standardowo nie ma. Jedynie zdalny pulpit (bez możliwości akcji w sumie by tak działało, ale wątpię, że to miała na myśli).
  • Odpowiedz
@Dlkvv na tych konkretnych kierunkach studenci mają możliwość przed rozpoczęciem I. roku wziąć udział w darmowych zajęciach wyrównawczych z matematyki, fizyki i informatyki, poza tym mają w tygodniu cztery h konsultacji poza czasem zajęć, które w przeciwieństwie do zajęć laboratoryjnych, na które mają obowiązek przychodzić przygotowani, służą właśnie do tego żeby dopytać o sprawiające im kłopot zagadnienia. Obłożenie wyrównawczych to jakieś 15-20%, na konsultacje przychodzą właściwie tylko pozytywnie wyróżniający się studenci,
  • Odpowiedz
@erebeuzet mam takie spostrzeżenia, że milenialsi dorastali z bardzo szybko rozwijającą się technologia i dzięki temu sporo osób umie znajdować rozwiązania różnych komputerowych problemów. Nowe pokolenia mają działające apki od wszystkiego i nie mieli okazji np. ściągać cracków i sterowników z jakichś szemranych stronek.

Dodatkowo z każdym pokoleniem maleją podstawowe umiejętności manualne typu gotowanie, drobne naprawy. Za dobrze jest po prostu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Niebadzksieciem no nir zrozumiałes mnie dzbanie, podam ci przykład obracam się wśród osob mających osk, i sami zauważyli zs obecne pokoleni3 jest w #!$%@? słabe manualnie.
  • Odpowiedz
@erebeuzet: I co śmieszki, którzy śmiali się ze niektórzy wpisują w CV obsługę komputera. Niedługo to będzie miało sens ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz