Wpis z mikrobloga

Niedawno skończyłem 26 lat.
Właśnie dostałem wypłatę i jest o 1000 złotych niższa.
Może i składki zdrowotne są wysokie, ale za to NFZ jest niedofinansowany ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Do tego, od teraz mogę swoim podatkiem dochodowym dokładać się bardziej do dopłat dla deweloperów w zbliżającym się programie kredytu na start.
#czujedobrzeczlowiek #kredyt0procent #nieruchomosci #kredytnastart #zalesie
  • 88
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@StdPtr: To bardzo dobra zmiana, mam nadzieję że otworzy wielu młodym oczy jak bardzo są drenowani przez państwo. W sumie PiS długofalowo sobie tą zmianą strzelił w stopę bo to pcha młodych bardziej w stronę parti liberalnych gospodarczo jak Konfa a z dala of socjalistów jak PiS.

@iamjashin Niestety większość tego nie rozumie. Gdy tylko tutaj próbowałem to przetłumaczyć i fakt że młodzi (przyszłość narodu) będą quasi-niewolnikami silnie zmotywowanej
  • Odpowiedz
dostanę dopiero za ponad


@JebawczanRysionu: akurat składki zdrowotne mamy jedne z najniższych w Europie. Na służbę zdrowia wydajemy kosmicznie małe pieniądze w porównaniu z innymi państwami
  • Odpowiedz
@vardum: dodatkowo, większość Naszych pdoatków idzie na emerytury i renty.

Jak zapytasz ludzi czy państwo za dużo wydaje i czy chcą mniejszych podatków -> większość powie tak

Jak zapytasz ludzi czy emeryci powinni dostawać wyższe emerytury, a szpitale powinny być bardziej dofinansowane -> większość powie tak

A to są wykluczające siebie rzeczy. Mamy ogromną masę emerytów do utrzymania, którzy bardzo często korzystają ze służby zdrowia. Tak na prawdę na osoby
  • Odpowiedz
@JebawczanRysionu: to jest drugą zaletą tej zniżki, młodzi mogą sobie odłożyć hajs a po przekroczeniu 26 lat dogłębnie odczują ile płacą podatku, czego dużo ludzi nie wie nawet
  • Odpowiedz
  • 3
Coś mi tu nie gra, jeśli płacisz 1000 pit z umowy o pracę to musisz zarabiać ok 13000 brutto miesięcznie. To musiałes dostać solidną podwyżkę w tym roku, bo limit kwoty wolnej dla osoby poniżej 26 roku życia to 85k rocznie, więc taki podatek już musiałeś płacić pod koniec tamtego roku. Więc co to za niespodzianka teraz? Albo nie znasz postaw opodatkowania umowy o pracę albo piszesz głupoty na wykopie.
  • Odpowiedz