Wpis z mikrobloga

@wstanczyk:

licznych usług korzystasz

Liczmy te usługi od 18 roku życia, dbo przyjąłbym że do edukacji dokładali się w podatkach moi rodzice, więc jakich usług jak studiowałem prywatnie? A u internisty ostatnio byłem raz 5 lat temu.

To kto ma płacić te podatki,
  • Odpowiedz
w jaki sposób ma przebiegać linia umowy społecznej


@iamjashin: zostala ustalona przy powstaniu 2 filaru, i reklam dziadka na, nartach w pokoju, z hasłem, że na emeryrurze nie musisz udawac zycia. ¯\(ツ)/¯ potem doszedl 3 filar i pkk, a likwidacje ofe popsula pandemia.
  • Odpowiedz
@WielkiPowrut88: może nie rozróżnia, bo tak mniej więcej 1000 zł przy minimalnej wychodzi, a zus przecież wyjdzie więcej niż podatek, do tego jest kwota wolna od podatku
raczej zatrudnienie na umowie zlecenie przy takich zarobkach nie wydaje się zbyt rozsądne, prędzej student na minimalnej krajowej, wtedy z 1000 zł mniej na rękę dostanie, a pracodawca z 1000 zł musi na niego więcej wydać
  • Odpowiedz
Narzekaj, że socjale okradają Twoją wypłatę, sam okradaj Państwo przez lata bo popilistyczna partia dała Ci ulgii.


@pottymouth: "okradaj"?! w jaki sposób rozliczanie się wg zasad ustalonych przez państwo jest okradaniem go?!

80% Polaków zarabia mniej, ale ból, bo trzeba się
  • Odpowiedz
@WielkiPowrut88

@#!$%@?: Sporo musisz zarabiać jak ci wyszedł okrągły 1000 dochodowego. Na biednego nie trafiło


Dochodowy + składki ZUS jeśli mial status studenta, wyedty już może wyjść tyle
  • Odpowiedz