Wpis z mikrobloga

W życiu miałem jedną styczność z agentami nieruchomości.

Umówiłem się na parkingu sali weselnej w tej samej miejscowości gdzie miała być działka, 5 minut podpisywałem dokumenty o prowizjach, zgodach itp.
Po wszystkim facet zrobił dwa kroki i pokazuje ręką puste pole dosłownie po drugiej stornie ulicy mówiąc 'To właśnie ta działka'.

Granic dokładnych mi nie pokazał bo 'geodeta jeszcze nie wyznaczył', o WZ dużo nie powiedział bo 'dopiero złożone', na pytanie czy to nie są tereny zalewowe powiedział, że w żadnym wypadku (a są ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). Z takim natłokiem szczegółów do przekazania spotkanie trwało 7 minut.

Ale procent się należy ( ͡º ͜ʖ͡º)

#nieruchomosci #bekazpodludzi #mieszkaniedeweloperskie #budujzwykopem
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czemu ja mam mu jeszcze płacić, nie wiem ;)

@ATAT-2:

Często to podkreślam, że przy tych wszystkich projektach antyfliperskich powinno się też przepchnąć/nagłośnić obowiązek prawny/formatkę ogłoszeń sprzedaży nieruchomości. Jawne ceny oraz zakaz brania prowizji od obu stron (lub co najmniej obowiązek podawania kosztów obsługi).
  • Odpowiedz
@ATAT-2 u mnie podobny temat, jak przyszło do zwrotu zadatku to j----y jeszcze rzucił tekstem czy mu czasem parę stówek nie zostawię za jeżdżenie. K---a dzialka 5 minut od jego domu gdzie ja jeździłem z 4 razy po 40km. Ha tfu.
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Podpisujesz wszystkie kwity podsunięte przez pośrednika, łapiesz kontakt do sprzedającego a następnie najpóźniej w terminie 14 dni od podpisania odstępujesz od umowy pośrednictwa na podstawie art. 27 ustawy o prawach konsumenta bo umowa została zawarta poza lokalem przedsiębiorstwa. Pośredników traktuje się w takiej sytuacji jak handlarzy garnków za 5k sprzedawanych na prezentacjach.
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Czemu mialby nie byc chetny? Przeciez on tez wtedy pomija marze posrednika bo sprzedaje bezposrednio, obie strony wygrywaja a agenci zgodnie z moralnoscia maja nasrane do ryja.
  • Odpowiedz
@warka7253 czasem stosują zapis, że chcesz realizacji usługi przed 14 dniami
Ogólnie to dużo z tych zapisków to klauzule niedozwolone, więc łatwo by było wygrać jakby ktoś chciał.
Można też dopisać jakieś dziwne wymaganie na umowie np inną nazwę miejscowości. Oni podchodzą do tego na o-------l, więc się zdziwi że nie dopilnował w razie co
  • Odpowiedz
na pytanie czy to nie są tereny zalewowe powiedział, że w żadnym wypadku


@ATAT-2: powinny być kary za kłamstwa w biznesie. To nawet nie jest ukrywanie pewnych informacji. To jest jawne kłamstwo.
  • Odpowiedz
@ATAT-2: kiedyś popełniłam ogromny błąd i poszłam do biura nieruchomości, kiedy byłam jeszcze na studiach i musiałam w ciągu miesiąca zmienić mieszkanie. Akurat końcówka wakacji, studenci się zjeżdżali i wszystkie spoko oferty znikały w ciągu 1-3 dni od wstawienia. Znalazłam ofertę spoko pokoju, dobra lokalizacja dla mnie i cena rozsądna. No ale oferowane przez biuro. No nic, z braku lepszych opcji podjechałam do tego biura, wręczono mi umowę, w której
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Ja miałem kontakt z niejaką panią Tomków z okolic Wrocławia i bardzo nie polecam. Umówiony byłem by oglądać nieruchomość w Dobrzykowicach. Ta zabrała nas 5km dalej do Chrząstawy. A na pytanie czemu w ogłoszeniu nie było że to Chrząstawa usłyszałem "Bo wtedy nikt by nie był zainteresowany".
  • Odpowiedz