Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mam 29 lat. Nie szukałam nikogo na siłę bo też nie czułam takiej potrzeby. Z przypadku wyszło, że poznałam obecnego chłopaka. Od około roku jesteśmy razem i jest ok. On ma 35 lat.
Pojawił się już pierwszy większy problem. Zaczął coś mówić o dziecku. Wcześniej stanowisko mieliśmy takie samo tzn lubimy swoje życie i nie chcemy go skrajnie utrudniać. Dla mnie ten pomysł jest szalony. Nie mam mieszkania, może w okolicy 40 albo później uda się kupić.
Zmieniam też zawód, jestem w trakcie pierwszego roku studiów a po studiach nauka będzie trwać jeszcze dalej.
Obecna praca doprowadziła do wypalenia zawodowego i musiałam to zmieniać.
W takich warunkach robienie dzieci byłoby chyba najgorszym pomysłem tym bardziej, że proces zmiany zawodu będzie też bardzo kosztowny.
Ja tej sytuacji nie rozumiem, po co on zawracał mi głowę na samym początku skoro znał moje zdanie a swoje ukrył... Smutne no i bardzo mi przykro.
Z drugiej strony przeraziła mnie jego informacja w tym temacie tzn nie ma warunków, ja nie mam komfortowej, bezpiecznej sytuacji a on wesoło wpada na pomysł robienia dziecka. Jeszcze po roku związku...
#zwiazki #zalesie #praca #rodzina



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 140
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 1
✨️ Autor wpisu (OP): @mmmzzz tak dla mnie to problem bo mówiłam, że nie jestem zainteresowana takimi rzeczami.
Problemem dla mnie nie jest to czy bym sobie poradziła bo nie mam chęci ani warunków na dzieci i nie biorę takiej ewentualności wcale pod uwagę.



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 2
Anonim (nie OP): Człowiek się zmienia, może wcześniej mu nie zależało i przyjął Twoje spojrzenie na życie, a teraz dojrzał do takiej odrębnej decyzji? Może od chwili, kiedy to wypowiedział, liczy, w skrytości lub otwarcie, że zmienisz zdanie?
Ktoś z Was ustąpi lub się rozstaniecie. Bo inaczej - jak będziecie żyć? W towarzystwie znajomych z dziećmi, będziecie udawać, że brak potomstwa jest dla Was obojga OK ? Czy otwarcie będziecie pokazywać,
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: jeśli masz takie koleżanki to z pewnością są w długoletnich związkach. Jeśli masz 29 lat i szukasz nowego faceta, to większość facetów 29+ będzie niechętna z góry do zawierania związku, bo wiedzą, że facet mając 29 lat ma swój prime i z powodzeniem może znaleźc sobie bardzo młodą kobietę. Szcezgólnie jeśli chce dzieci. Taki 29 latek nie pali się do posiadania potomstwa. Z chęcia poczeka jeszcez kilka lat. Dlatego młodsza
  • Odpowiedz
@mirko_anonim jak widzisz opko wykop to nie jest miejsce na takie dylematy, baba ma ratować dzietność i podporządkować się panu, a nie jakieś bzdury ze studiami (warto w każdym wieku, zamiast dziadziec jak większość ludzi w robocie, na którą narzekają). Napiszę jak na szczęście sporo osób - rozstań się z nim, sama odczuwasz, że on ukrył swoje stanowisko, znając twoje podejście do rozpłodu. Poczekał rok, widocznie uznał, że już cię urobil i
  • Odpowiedz
@spirityfree: każdy człowiek odczuwa chęć posiadania potomstwa. Różni się tylko na jakim etapie zdaje sobie z tego sprawę. Niestety ludzie coraz później się o tym przekonują i jest wtedy płacz. Co ma do tego dewocja? Może od razu ruskie onuce? Po co się powstrzymywać xd
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Pewnie go z tego powodu rzucisz. Potem poznasz kilku fajnych kolesi, ale nic poważnego. A gdy sama będziesz miała ponad 35 lat, to też będziesz desperacko każdego kolejnego facetowi nagabywać o dziecko, odstraszając ich. I tak dojedziesz do wieku 40+ i problem się rozwiąże. Grunt to mieć odpowiednie priorytety,
  • Odpowiedz
@darknightttt:

w utrzymanie swojego zawodu,

Przecież się wypaliła.

naukę na uczelni

Dopiero zaczęła - w wieku 29 lat.
Proza życia to dla Zetek stanowczo za trudne zadanie. To faktycznie The Last Generation.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 4
Anonim (nie OP): > Matka mojej żony urodziła ją w wieku 40 lat (teść miał 42) i to jest dramat, nie mieli dla niej siły, czasu no i moja żona miała myśli że w ogóle nie dożyją do jej 18tki. Miałem też kolegę w podstawówce który też był późnym dzieckiem i też miał sporo problemów psychicznych z tego powodu bo jego matka była prawie jak babcia.

@Makarow Jestem tej samej sytuacji.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: zostałem ojcem w wieku 25 lat. Za chwilę syn kończy 22. To była mega decyzja. Nie wyobrażam sobie żebym teraz w wieku 47 lat chodził na wywiadówki. Teraz to sobie czasem z młodym na koncert pójdziemy, czasem na browarka do baru. Jest do kogo mordę otworzyć, wymienić się poglądami.
  • Odpowiedz
bo wiedzą, że facet mając 29 lat ma swój prime i z powodzeniem może znaleźc sobie bardzo młodą kobietę


@ZanZani: A wcześniej napisałeś:

Chcieć to sobie możesz i 15 latka. Pytanie co jesteś w stanie otrzymać i na kogo cię stać.


xD Trochę wątpię, że każdy jeden 29-latek będzie atrakcyjnym wyborem dla dwudziestolatki, zwłaszcza że jest to wiek, kiedy u części mężczyzn zaczynają robić się zakola, brzuszek i tego typu rzeczy.
  • Odpowiedz