Wpis z mikrobloga

Chce indywidualne blachy zaczynające się od "R". Poszukałem w internecie i takie są w województwie podkarpackim. I teraz pytanie. Czy jeżeli jestem zameldowany w wielkopolskim to mogę zarejestrować motocykl w podkarpackim czy nie ma takiej możliwości?
#rejestracja #motoryzacja #samochody #motocykle #prawo
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

musiałbyś mieć jakiś "dowód", że mieszkasz w danym województwie, PIT, umowa najmu, umowa o pracę.


@Bodzias1844: Nie musi nic mieć takiego. Piszę się tylko specjalne oświadczenie przy przerejestrowaniu i tyle. Ja od lat mam inne blachy w samochodach i motocyklach, niż stały meldunek, a pochodzę z Podkarpacia. Nigdy niczego z tych rzeczy, co podałeś nie musiałem przedstawiać.
  • Odpowiedz
w Krakowie kumpel bez niczego swoje rejestrował. To, co w internetach piszą to między bajki można włożyć.


@Zielony34: dlatego też między bajki trzeba włożyć to co ty piszesz, mi w Rzeszowie powiedziano - umowa najmu, posiadania mieszkania albo inny papier

@Vizley: ma dobrej odpowiedzi na Twoje pytanie - wszystko zależy gdzie na kogo i kiedy trafisz, dopóki nie spróbujesz to się nie dowiesz, teoria teorią - a w
  • Odpowiedz
  • 1
@p10trek Yamaha R1 i chciałbym żeby zaczynała się „R1”, a co dalej to jeszcze nie wiem. A czy są wolne to nie sprawdzałem, w Wielkopolsce można normalnie sprawdzić w internecie czy są wolne czy zajęte, więc myślę, że tam będzie podobnie o ile nie tak samo.
  • Odpowiedz
mi w Rzeszowie powiedziano


@Ligniperdus: A to ja mówię, jak jest w normalnych miastach, nie Polsce C, gdzie urzędnik jest Bogiem i władcą losu. Są normalne druki oświadczenia, które się wypełnia i tyle. Powiedział bym, żeby s---------i na drzewo i wzywali naczelnika wydziału.

a w praktyce różnie
  • Odpowiedz
A to ja mówię, jak jest w normalnych miastach, nie Polsce C, gdzie urzędnik jest Bogiem i władcą losu


@Zielony34: czyli piszesz nie na temat, bo OP pytał o miasto w Polsce C dla literki R (σ ͜ʖσ)

Powiedział bym, żeby s---------i na drzewo i wzywali naczelnika wydziału.


ta ta ta, wiadomo, wiadomo
  • Odpowiedz
@Ligniperdus Nie musisz mi wierzyć, wiem, że masz zaściankowa mentalność Polski C i nie umiesz sobie wyobrazić, jak to jest walczyć o swoje. Idź się jeszcze do proboszcza poskarz i usiądź mu na kolanach.
  • Odpowiedz
@Ligniperdus: nie wiem o czym mówisz, ale ja też miałem takie ściny z urzędnikami. Rejestrowałem samochód nie mając zameldowania (żadnego - ani stałego ani czasowego). Najpierw nie chcieli, ale nie mogą nie przyjąć wniosku, a jak wniosek przyjmą, to przy odrzuceniu muszą powołać się na przepisy i wsakazać drogę odwoławczą. Oczywiście tego nie zrobili i po kilku minutach przeprocesowali rejestrację.
  • Odpowiedz
teraz w podkarpackim mają wydawać Vx xxxxx bo Rx xxxxx się kończy pula.


@dlaczego_michau: kończy się pula dla krótkich ("amerykańskich") blach i tam dają inne wyróżniki. Praktyka jest taka, że początek wyróżnika wpisujesz we wniosku i na 99% taki dostaniesz (jeśli nie będzie zajęty)
  • Odpowiedz