Wpis z mikrobloga

jak to #!$%@? jest ze posel na sejm RP sobie może startować do EP i stwierdzić że #!$%@? prace w sejmie i idzie do EP?

wiadomo ze idą za kasą bo sprawczość tam mają zerową - szczególnie ci co nawet języka nie znają, to powinno być przecież zakazane bo to ewidentny szwindel - najpierw startuje do sejmu zeby mieć hajs przez pół roku a potem wydupcam do EP zeby mnie tam utrzymywali.

Już nie mówie o ministrach którzy chcą tam uciec, przecież to jakiś absurd jest i za to powinien być jakiś cancel (ale i tak ciemny lud na nich zagłosuje w następnych wyborach) - aż dziw że żadna partia tego nie wykorzystuje w kampanii wyborczej typu - nie glosujcie na nich bo oni uciekli z sejmu do PE więc zrobią to znowu
#wybory #polityka
  • 48
  • Odpowiedz
@dzimmerman powinno być tak. Jesteś posłem, chcesz wystartować w innych wyborach na prezydenta, europosla, prezydenta miasta itd. Musisz się przed kampania zrzec mandatu. Byłoby to fair wobec wyborców i stanowisk które piastuja. Jak poseł, burmistrz itd wykonuje swoją pracę jeśli bierze udział w kampanii? Może warto zacząć grzać temat?
  • Odpowiedz
Tak, podobnie jak kupa ministrów i wiceministrów, którzy kandydowali. Tego to już w ogóle nie rozumiem.


@djtartini1: w wyborach się nie wybiera ministrów. Ministrem może być kazdy, niee tylko poseł czy senator
  • Odpowiedz
w wyborach się nie wybiera ministrów. Ministrem może być kazdy, niee tylko poseł czy senator


@paul772: Tak, choć właściwie w Polsce to biorą już tylko posłów i senatorów jako stanowisko za zasługi, a powinien być zakaz. No i często już w czasie wyborów wiadomo kto jaką tekę dostanie. Natomiast chodzi mi o to, że to żenujące, że ktoś obejmuje tekę ministra i już szykuje się do wyborów do PE.
  • Odpowiedz
@mirasKo-Kalwario: Szydło zaatakowała na debacie Budkę, że ucieka do Europarlamentu, a przecież w 2019 roku zrobiła dokładnie to samo. Każda partia tak robi. Ma kilka rozpoznawalnych twarzy, krótką ławkę i tak kręcą tymi samymi, co by wygrać jak najwięcej, a przy okazji nie wypromować kogoś nowego przypadkiem.
  • Odpowiedz
Zgadzam sie, zostanie wybranym jako posel do sejmu RP powinno z automatu zakazywac kandydowac do EP


@dzimmerman: @mirasKo-Kalwario Jeszcze powinien być zakaz startowania radnym itd. do sejmu, senatu i europarlamentu. Sam fakt, że taka osoba pełniąc dana funkcję, zamiast skupić się na swojej pracy, zajmuje się kampanią wyborczą jest karygodne.
  • Odpowiedz
@mirasKo-Kalwario: Ogólnie powinien być zakaz kandydowania jak się sprawuje jakiś mandat. Składasz mandat i ok, kandyduj sobie gdzie i na co chcesz ale jak Twoją pracą jest prowadzenie kampanii, a nie zajmowanie się sprawami urzędu czy stanowiska gdzie zostało się wybranym to jest okradanie podatników.
  • Odpowiedz