Wpis z mikrobloga

Dla mnie ciekawe jest to jak zmieniają się ceny używanych aut. W 2014 roku jak ktoś kupił za 20k to w 2019 mógł go sprzedać za 10-15k zależnie od stanu. Natomiast jak ktoś kupił w 2019 za 20k to w 2024 może go sprzedać za 25-30k albo drożej jak dobry silnik. Całe moje życie było tak, że używane tanialy a teraz cena albo się zatrzymała albo rośnie. Ciężko zrozumieć ten fenomen bo wychodzi na to, że ludzi stać na mniej i coraz starsze... #samochody #motoryzacja #mechanikasamochodowa #carboners #zakupsamochodu #audi #bmw #volkswagen
snorli12 - Dla mnie ciekawe jest to jak zmieniają się ceny używanych aut. W 2014 roku...

źródło: 1000003455

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@snorli12:

Ciężko zrozumieć ten fenomen


Bardzo prosto. W latach 2020-2023 zabrakło kilkunastu milionów nowych aut w Europie, które powinny normalnie trafić na drogi. Spowodowało to dziurę na rynku
  • Odpowiedz
Dla mnie ciekawe jest to jak zmieniają się ceny używanych aut.


@snorli12: To jest akurat bardzo proste i mogę ci odpowiedzieć. Oczywiście, że tak. Inflacja jest nawet całkiem spora, ale na pewno nie aż tak jak niektórzy chcieliby nam wmówić iż się nie opłaca na przykład sprowadzać samochodów, w ogóle idąc tokiem myślenia niektórych to pan handlarz kupuje drożej w Niemczech żeby nam sprzedać taniej XD Ogólnie to się w ten
  • Odpowiedz
  • 0
@Karton_ze_szklem @snorli12 ale jeśli chce kupić samochód z 2012, a ktoś już nim sobie dobrze pojeździł, to jaki to jest argument, że model 2024 zdrożał?

Ludzie po prostu dostali trochę kasy i wydaje im się że są królami życia, a przedmioty nie tracą na wartości.
  • Odpowiedz
@dolor: taki, że używany jest warty % ceny nowego. Tak działa rynek. Skoro nowy Golf trzy lata temu kosztował w biedzie 60k, teraz kosztuje ponad 100k to przecież tego trzy latka nikt ci nie sprzeda za 60% tego co kupił tylko za 60% tego co teraz kosztuje.
  • Odpowiedz
  • 0
@Karton_ze_szklem no, a nie powinno tak być? Jak ktoś kupi i pojeździ, zużyje itd.? Wystawia za ileś tam mniej, niż sam kupił ten model. Poza tym ja pisze o nowym modelu vs starszy model.
  • Odpowiedz
  • 0
@Karton_ze_szklem ja żyję w takim przeświadczeniu, że kupiłem to wartość spada od wartości, którą zapłaciłem za dany produkt. Oczywiście są wyjątki od tej reguły, ale nad przedmiotami codziennego użytku nikt nie będzie się rozpływał. Jeśli by tak aktualizować cały czas ten cennik to pewne dobra, mimo że stare i zużyte dalej były by drogie, a ich zakup był w końcu bez sensu.
  • Odpowiedz

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.