Wpis z mikrobloga

Witam, po niemal 30 latach odezwał się do mnie ojciec. Jeszcze nie odpisałem na jego wiadomość w której tylko się wita, ale już rodzą się w głowie różne scenariusze i przychodzę tu z pytaniem. Czy jeśli chciałby ode mnie alimenty to jakikolwiek sąd to klepnie? Ojciec zostawił mnie i matkę jak miałem 6 lat - teraz mam 34 i nigdy od tamtej pory się nie odezwal. Mieszkał w stanach, a teraz w Niemczech, sam nigdy nie płacił alimentów za co podobno odbywał też odsiadkę. Z mojego lenistwa nie został też nigdy pozbawiony praw rodzicielskich. #alimenty #prawo #pytanie
  • 39
  • Odpowiedz
@assninja: realnie? Pogadać z urzędnikami (tylko jak pogadać z urzędnikami kiedy nie wiesz do którego i kiedy rodzic się uda) i ich błagać o jak najniższe alimenty opowiadając historię swojego życia.
Ewentualnie zabić starego (albo siebie, nie polecam) albo wysadzić w powietrze wszystkie MOPSy.
Także, opcje i perspektywy nie prezentują się zachęcająco.
Obecnie to ucieczka na inny kontynent raczej bo w EU cię znajdą bardzo szybko.
  • Odpowiedz
A ja sam chciałbym się dowiedzieć "kim jestem",


@D3SP3RO: A nie jest tak, że chciałbyś aby ktoś Ci to powiedział? Nie znasz tej osoby, nie wiesz, jakie ma intencje, ale jeżeli miałbyś się zgodzić na spotkanie to łatwo możesz dać się zmanipulować. Masz 34 lata, jesteś już mężczyzną i to Ty jesteś Panem swojego życia.
  • Odpowiedz
poprostu poznać choroby na jakie mogę chorować


@D3SP3RO: Te se zrób test przesiewowy w labie. Kilka stówek.
A na resztę pytań c*uja się dowiesz. Serio poglądy polityczne dawcy spermy (bo inaczej nazwać się go nie da) mają się nijak do poglądów dziecka.
  • Odpowiedz
@ReeceWithouterpoon: to nie jest postepowani administrcyjne, normalnie trzeba pozwać dzieciaka. mops moze w imieniu rodzica wytoczyc powodztwo ale na pewno nie decyduje o wysokosci swiadczenia bo te ustala sad.

Relacje miedzy nimi nie maja znaczenia na wysokosc i przyznanie ale mozna podnieść 5 z kc

III CZP 91/86, LEX nr 3342: W razie rażąco niewłaściwego postępowania osoby uprawnionej do alimentów, budzącego powszechną dezaprobatę, dopuszczalne jest oddalenie powództwa w całości lub w
  • Odpowiedz
@D3SP3RO: moi znajomi mieli taką sytuację, ojciec po zrobieniu dziecka nr 6 ulotnił się do USA i po 25 latach uznał, że chce poznać swoje dzieci, bo rodzina jest najważniejsza.
Hajsu nie chciał, przyjechał, opowiedział jak zajebiście mu się żyło korzystając z odzyskanej wolności, ile to nie zwiedził, kogo nie poznał, kiedy oni klepali biedę, a matka dzieci straciła zdrowie aby tę gromadę utrzymać i tyle.
  • Odpowiedz
@D3SP3RO: ojcowie mają zajebiście. Całe życie mieli w dupie dzieci, ale na starość mają prawo do skruchy i wybaczenia 20 lat nie płacenia alimentów, nie podejmowania trudu wychowywania dziecka i oświecenia mu czasu. Ja #!$%@?, jak tylko facet by mnie zostawil, kazałbym mu zabrać to.dziecko że sobą
  • Odpowiedz
@D3SP3RO: #!$%@? to. Z doświadczenia wiem, że wcześniej czy później sproboje cię wykorzystać na hajs czy inny sposób. Tacy ludzie się nie zmienią.
  • Odpowiedz
@bialegomisa: jest i nie jest, część o alimentach to postępowanie administracyjne, z tego co piszesz to tylko wysokośćustala sąd ale MOPS chyba poroponuje jakąś kwotę.
Nie pomaga fakt, że zwykle alimenty są dla schorowanego starego człowieka i tu zaczynają się moralne schody.
  • Odpowiedz
@D3SP3RO Nie warto, pamiętaj że Polska to kraj postkomunistyczny więc tutaj pasożytnictwo jest chwalone. Sąd pewnie poklepałby ojca po plecach. Jak ojciec będzie chciał to Sąd ustali twój adres, więc i tak możesz płacić na obcego człowieka. Współczuję
  • Odpowiedz