Wpis z mikrobloga

Witam, po niemal 30 latach odezwał się do mnie ojciec. Jeszcze nie odpisałem na jego wiadomość w której tylko się wita, ale już rodzą się w głowie różne scenariusze i przychodzę tu z pytaniem. Czy jeśli chciałby ode mnie alimenty to jakikolwiek sąd to klepnie? Ojciec zostawił mnie i matkę jak miałem 6 lat - teraz mam 34 i nigdy od tamtej pory się nie odezwal. Mieszkał w stanach, a teraz w Niemczech, sam nigdy nie płacił alimentów za co podobno odbywał też odsiadkę. Z mojego lenistwa nie został też nigdy pozbawiony praw rodzicielskich. #alimenty #prawo #pytanie
  • 39
  • Odpowiedz
@D3SP3RO: dokladnie tak, olej go , nic mu nie odpisuj innaczej tylko rozpoczesniesz niepotrzebne dyskusjie, jestes juz dorosly nie bylo go wtedy kiedy byc powinien, teraz jest schorowanym starym grzybem przed smiercią.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@KrowkaAtomowka no z tym grzybem to właśnie nie. Gość ma 64 lata i ma FB, tiktoka, insta i w uj zdjęć jak bawi się z młodymi :D A ja sam chciałbym się dowiedzieć "kim jestem", ale bez żadnych sentymentów tylko poprostu poznać choroby na jakie mogę chorować, charakter jaki mogę mieć, jakieś upodobania polityczne itp. już jako ojciec do niczego mi się nie przyda bo mam ogarnięte stabilne życie, ale jako
  • Odpowiedz
A ja sam chciałbym się dowiedzieć "kim jestem", ale bez żadnych sentymentów tylko poprostu poznać choroby na jakie mogę chorować, charakter jaki mogę mieć, jakieś upodobania polityczne itp


@D3SP3RO: na 100 % tego się nie dowiesz
  • Odpowiedz
@D3SP3RO: albo gaśnie i chce sobie oczyścić sumienie, albo potrzebuje hajsu, w obydwu przypadkach nie warto, nie znasz tego człowieka, odetnij się od niego prawnie, niezależnie od tego czy sie zanim spotkasz bo aktualnie jest w stanie bez problemu wyciągnąć od ciebie alimenty
  • Odpowiedz
  • 16
@D3SP3RO charakter i upodobania to byś być może "oddziedziczył" jak by ojciec Cię wychowywał. Choroby genetyczne możliwe niektóre, ale większość chorób zależy od naszego sposobu życia i miejsca gdzie się żyje.
  • Odpowiedz
@Akayari niestety szczegółów nie znam. Z tego co wiem matka ogólnie miała ją w dupie i wychowywała ją rodzina. Matka raczej bezdochodowa, więc o alimentach od niej nie było mowy. Matka sama wystąpiła o alimenty i zostały jej przyznane. Chyba około 800zł/mc. Tyle wiem.
  • Odpowiedz