Wpis z mikrobloga

Mirki! Stoję właśnie przed zakupem pierwszej zmywarki 45 cm w zabudowie do kuchni. Totalnie jestem zielony w tym temacie. Czy możecie polecić jakąś firmę, konkretny model? Na co zwracać uwagę, jakieś bardzo przydatne funkcje? Wszelkie rady mile widziane. Półka cenowa - średnia. Myślałem, żeby wydać około 2500 zł max, ale nie wiem czy się zmieszczę z czymś sensownym. #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #agd #zakupy #elektronika #kuchnia #meble
  • 199
  • Odpowiedz
WHIRLPOOL robi a dzień dzisiejszy bardzo dobre zmywarki i nie ma problemu z częściami do niej


@bartas009: jaja sobie robisz, co prawda nie zmywarka, ale inny sprzęt tej marki: pierwsza sztuka, dzień po zakupie zawiesił się programator: chce wymienić na nową bo to kpina żeby mieć naprawiany sprzęt. Sklep przysyła serwis producenta, no zepsuła się, trzeba wymienić programator, bo żadnego kompa do resetu tego nie mam. Sklep odmawia wymiany, dobra zgadzam
  • Odpowiedz
@Doxori: Plusem tego, że sama się otwiera jest jeszcze taki, że nic ci nie wydaje żadnych dźwięków po skończeniu. Tzn kończy się program, zmywarka się otwiera i w sumie tyle. A jak nie ma tej opcj to skończy zmywać, zacznie pipczec i trzeba podejść i otworzyć.
  • Odpowiedz
  • 6
@Doxori teraz już nikt nie robi niezawodnych sprzętów, dosłownie loteria. Od siebie polecam osobną szufladę na sztućce, samo otwieranie + indykator pracy (lampka świecąca na podłogę). Bierz to co ma najdłuższą gwarancję, (Ikea też ma sprzęty z Electroluxa/Boscha/Whirlpoola + dorzucają dłuższą gwarancje ). Imo 45 zmywarka jest idealna, szczególnie dla 2 osób, 60 nie byłem w stanie nigdy zapełnić.
  • Odpowiedz
  • 0
@Doxori do 2k, a te 500 dołóż do lepszego piekarnika :)

Przykładowa zmywarka z Ikei z 5 letnią gwarancją: MEDELSTOR za 1800
  • Odpowiedz
@Doxori: samoorwierajaca się tylko może zniszczyć blat ale też generuje straszną wilgoc. Jak masz problem z wodą stojącą na oknach zimą to lepiej nie korzystać z tej funkcji tylko zostawić zamknięta i poczekać aż ostygnie
  • Odpowiedz
@Doxori: tylko bosch, masz dożywotnią gwarancję na zalanie mieszkania. I widzę że temat już padł, ale też polecam trzecią szufladę na sztućce zamiast koszyczka
  • Odpowiedz
@Doxori: mam electrolux 45 model EEM74320L - ma w środku światełko, szufladę na sztućce, krótki tryb eco, wyświetlanie czasu na podłodze, zmywa dobrze nic więcej nie potrzeba
  • Odpowiedz
@Doxori: Jak 45 cm to koniecznie z szufladą na sztućce. Tak sam wybierałem i zyskujesz dużo przestrzeni.
Do tego lampka LED co pokazuje na podłodze, że pracuje.
  • Odpowiedz
  • 24
@michal_rr kupujecie najgorsze kapsułki i potem płacz że coś niedomyte. Skorzystaj z innego programu niż 15 min turbo fast I wrzuć coś porządnego do środka np finisha i wszystko Ci domyje.

Od ponad 10 lat korzystam w 99% z zmywarek, na kilku mieszkaniach wytestowałem łącznie pewnie z 6 sztuk i nigdy nie miałem problemu z niedomywaniem.
  • Odpowiedz