Wpis z mikrobloga

#pieniadze #gielda #inwestycje #inwestowanie #polska #finanse
Czy zainwestowanie 100k w akcje Nvidii to dobry pomysł? Gdym kupił akcje miesiąc temu to ze 100k miałbym ok. 20k zysk czyli przez miesiąc mógłbym nie pracować. Zastanawiałem się czy puścić te 100k w obligacje z oprocentowaniem 6% w skali roku, ale czy to się opłaca? Bo w rok na obligacjach zarobie 6k. Próbował kotoś inwstować ryzykownie?

jestem młody i nie wiem czy jest sens zamrażać hajs na obligacjach czy na jakiejś lokacie jak z tego będę miał 6k rocznie, a na ryzykownych akcjach da się 20 k msc. wyciągnąć. Śledzę newsy giełdowe codziennie, więc jakby wszedł negatywny news to zdąże sprzedać. Mam czas na śledzenie giełdy bo pracuję zdalnie. Męczy mnie praca w korpo po 8 godzin dziennie. Mam kapitał i myślę sobie że z day tradingu mógłbym wyciągnąć tyle ile wynosi moja miesięczna pensja.
  • 42
  • Odpowiedz
@SuperGosc11: Kiedy to nie wiadomo. Teraz jest górka największa od kilkudziesięciu lat, kiedyś musi nadejść korekta, zwłaszcza że wedle analiz obecne wyceny są mocno nadmuchane. Jak balonik pęknie, to czekać do pierwszych mniejszych regularnych odbić, wtedy kupować. W długim terminie typu rok do 5 zawsze jest się na plusie.
  • Odpowiedz
@Van-der-Ledre no wlasnie o to mi chodzi, może obecna gorka za miesiąc nadal będzie daleko od szczytu kiedy będą duże spadki, a może spadki będą dopiero za rok i o wartość mniejsza niż wzrost przez ten rok. Wydaje mi się, ale to tylko moja opinia że po prostu każdy musi po swojemu ocenić możliwości zarobku z tej inwestycji i tyle
  • Odpowiedz
@SuperGosc11: To już każdego inna strategia. Wedle mnie np. lepiej jest zaczekać i kupić nawet w małym dołku, niż kupić przed hipotetycznym dołkiem. Wtedy nie wiadomo co będzie dalej i ile spadnie. A jak kupujesz w dołku, to wiesz, że zawsze się odbije, nawet jeśli trochę jeszcze spadnie. Taka teorytyczna minimalizacja ryzyka. Tak przynajmniej od kilku lat robię. Dobry timing i trochę szczęścia to podstawa.
  • Odpowiedz
@Van-der-Ledre tzn, żeby nie było - w mojej opinii NVIDIA jest teraz "droga" :) i nie kloce się, że może to nie być najlepszy moment na kupno, ale jednocześnie, jako że nie znamy przyszłości to ciężko jednoznacznie ocenić czy warto kupić czy nie, tak myślę
  • Odpowiedz
@moj_wykopowy_login: Niby tak, ale inflacja spada, w przyszłym roku może być na poziomie 2% wedle niektórych prognoz. A na tosach masz te 18 % czy się stoi, czy się leży. A jednolatki wypłacisz, a tosów na takiej ofercie ani innych może już nie być, i będą tylko jakieś małe grosze do zarobienia.
  • Odpowiedz
@jankoval: Codziennie śledzenie giełdy, a aktywne uczestniczenie w niej to dwie różne rzeczy zwłaszcza jak wchodzą w grę Twoje własne, ciężko zarobione złotówki. Jak chcesz bez żadnego doświadczenia wejść z tak wysokim kapitałem to powodzenia. Pytanie tylko jak dużo i szybko stracisz część zainwestowanego kapitału. Tak jak koledzy piszą, teraz jest moment to powolnego wychodzenia z rynku i inwestycji w wchodzenie w np. w etfy na obligacje 20 letnie USA lub
  • Odpowiedz
@Van-der-Ledre: ja 3 latek na 18% nie widziałem. I pytanie czy to 18 rocznie czy na 3 lata (wybacz głupie pytanie, ale ten kraj robi mnie w #!$%@? całe zycie,)

Za rok może obniża stopy. Pamiętaj o aspekcie politycznym. Wysokie stopy służą PiSowi więc glapa je utrzyma co najmniej do wyborów prezydenckich. Imho do wykupu przed wyborami można się ładować po same jaka w 1 latki
  • Odpowiedz
Gdym kupił akcje miesiąc temu to ze 100k miałbym ok. 20k zysk czyli przez miesiąc mógłbym nie pracować.


@jankoval: Skoro z twojej analizy wynika, że dziś jest dobry dzień na sprzedaż, to dlaczego chcesz kupić? Przecież dobry dzień na sprzedaż to jednocześnie zły dzień na zakup.
  • Odpowiedz
@jankoval: nie słuchaj ludzi, którzy Ci mówią że bańka i pokazują wykres, bo urosło to musi spaść. Gdyby wykres nvidii uciąć na 2021 roku to też to wygląda jak bańka, a ile urosła od tego czasu? Ludzie nawet w proste dane nie sięgną, w rok nvidia zwiększyła zyski o 600% z cena wzrosła o 300%, no bańka jak #!$%@? xD
Moim zdaniem akcje nvidii warto cały czas mieć, tylko nie ładuj
  • Odpowiedz