Wpis z mikrobloga

#pieniadze #gielda #inwestycje #inwestowanie #polska #finanse
Czy zainwestowanie 100k w akcje Nvidii to dobry pomysł? Gdym kupił akcje miesiąc temu to ze 100k miałbym ok. 20k zysk czyli przez miesiąc mógłbym nie pracować. Zastanawiałem się czy puścić te 100k w obligacje z oprocentowaniem 6% w skali roku, ale czy to się opłaca? Bo w rok na obligacjach zarobie 6k. Próbował kotoś inwstować ryzykownie?

jestem młody i nie wiem czy jest sens zamrażać hajs na obligacjach czy na jakiejś lokacie jak z tego będę miał 6k rocznie, a na ryzykownych akcjach da się 20 k msc. wyciągnąć. Śledzę newsy giełdowe codziennie, więc jakby wszedł negatywny news to zdąże sprzedać. Mam czas na śledzenie giełdy bo pracuję zdalnie. Męczy mnie praca w korpo po 8 godzin dziennie. Mam kapitał i myślę sobie że z day tradingu mógłbym wyciągnąć tyle ile wynosi moja miesięczna pensja.
  • 43
  • Odpowiedz
@jankoval: Mmmm inwestowanie na górce, co może pójść nie tak... Poczekaj na dołek na nasdaq, czy sp500, wtedy wrzuć. Około 10% zarobisz na odbiciu do poprzedniego poziomu w kilka miesięcy. Jak się boisz ryzyka to obligi tos 3 letnie obecnie najbardziej opłacalne.
  • Odpowiedz
@jankoval: z własnego doświadczenia wiem, że jeśli masz takie rozterki to wrzuć 1/3 tej kwoty tak żeby być zaangażowanym w taką pozycję i równocześnie nie dostać FOMO po łbie. Jeśli akcje dalej rosną i jesteś na plusie to załaduj się znowu 1/3 i ustaw sobie stop lossa na tym aby gdy spadnie to wyjść na zero a jak jebnie a ty wladowales tylko 33% to poczekasz az sie utworzy jakaś półka
  • Odpowiedz
  • 4
@memifazi: jaka górka? Nic nie wskazuje na to żeby akcje nvidii spadły bo hype na AI trwa nadal, nie ma żadnych newsów póki co że rozwój AI spowolni. Wszędzie w mediach piszą o tym że akcje NVvidi to inwestycja prawie bez ryzyka. Gdyby grzana była informacja że AI to jednak badziew to inaczej bym myślał, ale na razie jest ciągle hype na AI, zrobią realese nowego toola AI, nowa wersja GPT
  • Odpowiedz