Wpis z mikrobloga

Szukam dobrego izotonika najlepiej w proszku. Sporo już było polecane na wykopie ale ludzie nie mają pojęcia jak wygląda dobry izotonik bo myślą że im więcej w składzie tym lepiej a to błąd. Dobrego czyli takiego bez słodzika i BEZ WITAMIN ( witaminy zwiększają osmolalność. Ponadto witaminy nie dodają żadnej wartości izotonikowi, ponieważ ich niedoboru nie uzupełnimy w ciągu kilku godzin) ale zawierającego sód, potas, magnez, wapń + maltodekstryne, glukoze, sacharozę. Szukam czegoś najbliższego mojemu opisowi. Ktoś zna takiego Izotonika bo większość przypomina zestaw multiwitamin a nie izotonika ? #sport #mikrokoksy #rower #silownia #dieta
  • 26
  • Odpowiedz
Chodzi o ilość przyswajanych węgli na godzinę. Wszystko rozchodzi się o smolalność czyli o szybkość wchłaniania. Izotnik i tak nie jest najlepszy –największe korzyści w zakresie nawodnienia zapewniają hipotoniczne napoje węglowodanowo-elektrolitowe spożywane w sposób ciągły podczas ćwiczeń ale ja już sobie odpuszczam napoje hipotoniczne bo wystarczy delikatnie „rozwodnić” izotonika i jest ideał . Izotoniczny napój najlepiej jakby zawierał ± 60 g węglowodanów na litr. Przy wyższym stężeniu, napój często staje się hipertoniczny.
  • Odpowiedz
@Hasz5g: szukam tylko czegoś bez witamin i miałem nadzieję że ktoś zna takiego izotonika, a chciałem wyjaśnić czemu bo pewnie ktoś by pytał. Długo już przeszukuję i coś tam już mam. Dla potomnych podam w komentarzu co typowałem
  • Odpowiedz
izotoniku muszą być jakieś węgle


@washingtonplx: no tak, jakieś tak ale to co wymieniłeś brzmi jakby to był napój który dostarcza jak najwięcej energii. 60/100 to jakaś paterda, chyba nie ma czegoś takiego na rynku, nie myślałeś żeby sobie coś samemu umieszać?
  • Odpowiedz
@MoonlightSh: @Hasz5g @awalocke @Loginconajmniej4znaki @Poemat @kyloe @bro_ @MoonlightSh @davvidofff @kasiknocheinmal @uhauha @gorobei
Typowałem kilka "dobrych" izotoników. Typy niżej.
Według WHO, UNICEF i unijnych instytucji izotonik musi zawierać glukoze, chlorki sodu i chlorki potasu i dobrze by było gdyby zawierał cytrynian trójsodowy. Z potem wydzielamy tak małe ilości magnezu że nie można odczuć negatywnych skutków niedoboru magnezu wynikającego z intensywnego wysiłku.

Straty magnezu z potem są znacznie mniejsze niż potasu i sodu
  • Odpowiedz
Z potem wydzielamy tak małe ilości magnezu że nie można odczuć negatywnych skutków niedoboru magnezu wynikającego z intensywnego wysiłku.


@washingtonplx: powiedz to kardiologom. Z potem może i małe, ale magnez bierze udział w regulowaniu skurczu mięśni.

Skład podany jest w mg i mmol/litr – żaden inny który widziałem nie podawał tak konkretnych danych.

przeliczenie mmoli na mg i na odwrót to jest jedno działanie, wystarczy, że mają podane w jednej jednostce.
  • Odpowiedz