Wpis z mikrobloga

@groman43: jak ktoś nie chce dostać raka od gdb (chyba, że używa integracji z IDE) to polecam ASAN, który dobrze wykrywa i pokazuje co poszło nie tak
  • Odpowiedz
@polskie-k0rpo jak jest podział na release i debug na poziomie build systemu to nic nie trzeba stripować bo zmianę flag kompilacji zapewnia wtedy jeden przełącznik. W prostszym przypadku gdy targety buduje się tak samo, binarkę można potraktować np. komendą strip. Usuwa to debug symbole z binarki. Jest to o tyle fajne, że w każdej chwili możesz zbudować binarkę z symbolami i w gdb załadować core dumpa wyprodukowanego przez zestripowaną binarkę.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Strip_(Unix)
  • Odpowiedz
@SpinOff: dzięki za wyjaśnienie, wiem mniej więcej jak działa mechanika tego. Jednak pytam bardziej o to jak to się robi w profesjonalnych warunkach, w firmach. Wiem że CMake np pozwala na wykorzystanie zmiennej CMAKEBUILDTYPE o wartości RelWithDebInfo i bardziej chodziło mi o to czy faktycznie jest to używane na codzień, tj. czy kompilujecie w trybie release z debug symbolami aby mieć możliwość debugować release build, a później go
  • Odpowiedz
@SpinOff: Taki hint: budujesz z symbolami i przenosisz je do oddzielnego pliku po zbudowaniu -> budujesz raz a masz dwie rzeczy za jednym zamachem... zawszeeeee ;P
  • Odpowiedz