Wpis z mikrobloga

@Zerp: ale te "studia" tylko klepią kod, ew. klepią assety, ich jedyną siłą jest tania siła robocza. To właśnie dlatego polska gospodarka wygląda jak wygląda-jesteśmy montownią zachodu, nie wytwarzamy żadnych innowacji, nie projektujemy, tylko klepiemy jak małpy dla Niemców, Francuzów albo Szwajcarów.
  • Odpowiedz
żeby se nasrać do swojego gniazda


@Wolsky: rozumiem że dupsko piecze ale od obrażania mnie się to nie zmieni. Jestem w branży IT od blisko 15 lat, pracowałem i współpracowałem z gamedevem w kraju(Techland, CDP) i z zagranicznymi studiami jako kontraktor (m. in. UBI, nie polecam). Prawda jest bolesna, oni nas wybierają bo jesteśmy tani (i solidniejsi od hindusów), ale cały mózg, decyzyjnosć i kreatywna część jest u nich i to
  • Odpowiedz
ale te "studia" tylko klepią kod, ew. klepią assety, ich jedyną siłą jest tania siła robocza.


@Podstarzaly_Mandalorianin: Co ty za głupoty wypisujesz. CDPR ma oczywiście w Warszawie swoje najważniejsze studio no i chyba robią coś swojego, a nie mają zlecane klepanie assetów przez zachodnie firmy?? Co do tego nowego studia od Activision "Elsewhere", to jest wyraźnie w notce prasowej napisane, że pracują nad własnym dużym projektem AAA i jak samo Activision
  • Odpowiedz
@yeradd: ale CDPR to jest polskie studio od a do z. Podobnie techland albo pcf. A CDP to też ciekawy przykład, kupę ludzi z UA ściągali do pracy, stawki ofkors niższe :/.

Indie są tanie, ale jakość jest wujowa, code review nie istnieje, poprawianie kodu po pajeetach to mordęga i sumarycznie wychodzi drożej niż wzięcie klepaczy z Polski, dlatego Polska>Indie.

Miałem okazję zobaczyć jak działa od wewnątrz UBI Montreal, które rozwijało
  • Odpowiedz
ale CDPR to jest polskie studio od a do z.


I które ma za sobą samodzielne, udane gry AAA z milionami sprzedanych kopii? To chyba wystarczające potwierdzenie, że w Polsce są ludzie, na których można zbudować studio, które pociągnie własny projekt?

A CDP to też ciekawy przykład, kupę ludzi z UA ściągali do pracy, stawki ofkors niższe :/.


@Podstarzaly_Mandalorianin: Przecież to normalna rzecz w korpo, szukanie taniej siły roboczej to jest
  • Odpowiedz
I które ma za sobą samodzielne, udane gry AAA z milionami sprzedanych kopii? To chyba wystarczające potwierdzenie, że w Polsce są ludzie, na których można zbudować studio, które pociągnie własny projekt?


@yeradd: tak, ale to że istnieje cdp nie znaczy że obce studio do nas chce przenosić prace kreatywne.

a nie tylko, dlatego że to tania siła robocza


@yeradd: nie, zagraniczne firmy otwierają studia w Polsce bo sumaryczny koszt produkcji
  • Odpowiedz