Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko104
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

1127

Ukraińskie ciężarówki zalewają Europę. Polscy transportowcy biją na alarm

Ukraińskie ciężarówki zalewają Europę. Polscy transportowcy biją na alarm

Ukraińscy przedsiębiorcy wypchnęli polskich z przewozów między UE i Ukrainą, kolejnym segmentem spisanym na straty są przewozy między krajami Strefy Wolnego Handlu (jak Norwegia i Szwajcaria) i Ukrainą. Do ich wykonania polski przewoźnik musi używać zezwoleń CEMT, gdy ukraiński może się beznich obyć

Makavlani
Makavlani
z
logistyka.rp.pl
dodany: 29.04.2026, 10:20:02
  • #
    polska
  • #
    transport
  • #
    gospodarka
  • #
    ukraincy
  • #
    4konserwy
  • #
    wydarzenia
  • 289
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (7)

Ukraina uderza w Polski przemysł
Dereg
z forsal.pl
  • 24
Kary za banderyzm. Ambasador Ukrainy nie wyklucza "odwetu"
Dereg
z wiadomosci.wp.pl
  • 17

Komentarze (289)

najlepsze

Wejdross
Wejdross
Wejdross
29.04.2026, 10:57:58 via Wykop
  • 243
Problem w posiadaniu firm których jednym atutem jest “zrobimy to taniej” jest fakt, że zawsze znajdzie się ktoś kto zrobi taniej. Jeśli po 20 latach w UE polskie firmy nie wykreowały wartości dodanej, specjalizacji tylko rywalizują cena, to same są sobie winne.
  • 46
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Chris_Karczynski
Chris_Karczynski
29.04.2026, 11:14:20 via Wykop
  • 299
@Wejdross: wartość wykreowana do przewożenia rzeczy z punktu A do punktu B?
  • Odpowiedz
_komentator_
_komentator_
_komentator_
29.04.2026, 11:47:34 via Wykop
  • 227
@Wejdross: tylko, że tu jest biznes oparty na niskiej cenie. Szybciej nie przewieziesz, bo czas pracy kierowców oraz prędkość ciężarówek jest taka sama. Jedyne kryterium to cena.
  • Odpowiedz
rolnik_wykopowy
rolnik_wykopowy
29.04.2026, 12:26:56 via Wykop
  • 204
Już się zleciały ojkofoby ze swoim włażeniem w dupe Ukraińcom xD Kto to widzioł bronić własnego interesu. Trzeba się jeszcze bardziej wypiąc przed Saszkami.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Masterpolska94
Masterpolska94
29.04.2026, 14:23:06 via Wykop
  • 77
@rolnik_wykopowy: Przez pryzmat ostatnich kilku lat dostatecznie się przekonałem, że Polacy w zdecydowanej większości, to naród wytresowanych niewolników, który nie dba w żadnym stopniu o swój własny interes. Motłoch niezdolny do zrozumienia, że będzie zawsze ogrywany i gruzowany, bo ciągle robi z siebie cierpiętnika za cudze grzechy. Powiesz mu, że trzeba robić tak, aby nam było dobrze, to się zesra i jeszcze bardziej wypnie do dymania przez obcych. Każdy może
  • Odpowiedz
damson19
damson19
damson19
29.04.2026, 15:01:47 via Wykop
  • 10
@Masterpolska94: wiele z tego to boty, szczególnie na internetach
  • Odpowiedz
piotrz1
piotrz1
29.04.2026, 12:14:35 via Wykop
  • 158
najlepsze te barany z niskim iq co piszą ze polacy też wygryzli zachodznie firmy, tak tylko polacy na tych samych zasadach konkurowali a nie jak ukraincy żadnych norm i przepisów nie muszą spełniać
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

fliso
fliso
fliso
29.04.2026, 12:20:31 via Wykop
  • 77
@piotrz1: A dodatkowo za remont i budowę dróg zapłacimy MY.
  • Odpowiedz
KaweX
KaweX
30.04.2026, 05:20:12 via Wykop
  • 3
@fliso: no nie dokońca, bo będziemy zarabiać na etollu. Cokolwiek jedzie przez nasze drogi płaci per kilometr. To nie jest tak, że ciężarówka jedzie za darmo po naszych drogach. Poniżej 3.5t nie placi sie, wszyscy mając tachograf już płacą za kilometr, zagraniczni też.
  • Odpowiedz
Nighthuntero
Nighthuntero
29.04.2026, 12:12:48 via Wykop
  • 116
Widzę, że fajnopolacy już spamują argumentem, że Polacy tak samo wygryźli Niemców czy Francuzów i że to wolny rynek, powiedźcie tylko proszę kiedy Ukraina wstąpiła do Unii Europejskiej, czemu Ukraińcy mają korzystać ze wszystkich zalet UE, ale już nie muszą spełniać wszystkich wymogów związanych z transportem i wynagrodzeniami? To jest ta gospodarka rynkowa i konkurencja?

Ukraińscy przewoźnicy nie muszą spełniać rygorystycznych wymogów unijnych, takich jak płaca minimalna dla kierowców w krajach UE
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Wacek1991
Wacek1991
29.04.2026, 14:17:32 via Wykop
  • 16
Widzę, że fajnopolacy już spamują argumentem, że Polacy tak samo wygryźli Niemców czy Francuzów i że to wolny rynek,


@Nighthuntero: Przypominam, że Ci sami chwalili szykany dla Polskich firm transportowych, a teraz nagle szykany są złe.
  • Odpowiedz
Masterpolska94
Masterpolska94
29.04.2026, 14:32:03 via Wykop
  • 20
@Nighthuntero: Bo to moralcioty i zwykli antypolscy frajerzy. Oni myślą, że jakiś Helmuth na Ausgrabung.de czy Saszka na Rozkopky.ua płacze w poduszkę, bo Polacy mają źle na rynku i im się nie wiedzie, bo niemiecki czy ukraiński kapitał się rozpycha.
  • Odpowiedz
xUnf
xUnf
29.04.2026, 12:08:59 via iOS
  • 64
Nie dość że jeżdżą za pół darmo, to jeszcze pijani
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

fliso
fliso
fliso
29.04.2026, 12:21:49 via Wykop
  • 41
@xUnf: I niszczą drogi za które zapłacimy MY.
  • Odpowiedz
Unifokalizacja
Unifokalizacja
29.04.2026, 15:24:42 via Wykop
  • 14
@fliso: dlatego powinny być winiety przy wjeździe do Polski tak jak w Szwajcarii. Każdy kto przekracza granicę Polski pojazdem powinien wykupić roczną winietę. Jesteśmy krajem tranzytowym, obcokrajowcy wjeżdżający do nas powinni wykupić winietę.
  • Odpowiedz
UsmiechnietyAnon
UsmiechnietyAnon
29.04.2026, 12:11:55 via Wykop
  • 51
Brak przynależnośći do UE jako atut w biznesie. Nie wymagają od nich uprawnień, limity kierowców inne. Sami ukraincy też godzą się na niższe stawki a mogą jeździć po tych samych drogach co firmy z UE. Dramat
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

tomasz-l75
tomasz-l75
tomasz-l75
29.04.2026, 13:09:19 via Wykop
  • 26
@UsmiechnietyAnon: TIR nowy w PL musi mieć EURO 6 od lipca 2027 ma być EURO 7, Ukraina mają nadal EURO 5 a ekologię mają w ... bo Ciągniki siodłowe są dużo tańsze w zakupie i utrzymaniu , koszty ubezpieczenia 30x niższe za OC i AC, BRAK systemowego myta jak e-TOLL , brak podatku od środków transportu, wypłaty na poziomie 200EURo za 1 kierowca na m-c oraz wisienka na torcie :
  • Odpowiedz
ja_jeti
ja_jeti
ja_jeti
30.04.2026, 05:40:16 via Wykop
  • 2
@anthoris: na Rosję, Ukraine,Białoruś i inne kraje bez tych norm robią okrojone wersję. Inna sprawa że ich ciężarówki często w Polsce by nie przeszły przeglądu a itd. jak by zatrzymało to by kazało od holować.
  • Odpowiedz
bihu
bihu
29.04.2026, 12:56:12 via Wypiek
  • 40
A to tylko przedsmak tego, co stanie się kiedy ukry dogadają sobie jakieś "członkostwo" w UE, z niemiaszkami na przykład. Ale co tam, klaszczmy dalej uszami bo to taka szlachetna idea, a łuni tacy biedni.
Członkostwo tego kraju w tego typu strukturach nie jest, nie było i nie będzie w naszym interesie.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

bihu
bihu
29.04.2026, 13:18:00 via Wypiek
  • 16
@wpt1 Tak tak. Oczywiście. Zapomniałeś tylko o onucach czegoś dopisać. Znasz może jakieś inne bajki? Na przykład że smokami?
  • Odpowiedz
bihu
bihu
29.04.2026, 14:03:20 via Wypiek
  • 7
@wpt1 Chyba mnie z kimś mylisz. Nie jestem lekarzem żebyś wypisywał mi swoje urojenia.
  • Odpowiedz
angelofdeath007
angelofdeath007
29.04.2026, 13:13:52 via Wykop
  • 25
I jest to kolejny powód dla którego obecność w UE Ukrainy powinna być przez Polskę blokowana
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Chelik
Chelik
29.04.2026, 17:02:20 via Wykop
  • -11
@angelofdeath007: Każdy powinien każdego blokować, bo konkurencja. Niemcy Polskę, Polska Ukrainę i t.d
  • Odpowiedz
Honoradol
Honoradol
Honoradol
29.04.2026, 12:23:29 via Wykop
  • 25
Ludzie Tuska i Kaczyńskiego zostali nagrani przez Ukraińców wyszkolonych przez Amerykanów, afera podkarpacka to jedno z paru miejsc.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kannabis
kannabis
kannabis
30.04.2026, 03:50:38 via Wykop
  • 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
pawelo81
pawelo81
pawelo81
30.04.2026, 11:04:26 via Wykop
  • -1
@kannabis: Prawo unijne nie reguluje macierzyństwa zastępczego, w związku z czym każdy kraj UE określa własną politykę i praktyki w tej dziedzinie

https://europa.eu/youreurope/citizens/family/children/rules-on-surrogacy/index_pl.htm
  • Odpowiedz
odidada
odidada
odidada
29.04.2026, 17:24:53 via Wykop
  • 14
zauwazylem ze juz jest nalot proukrofilskich dzbanow co to nie moga przelknac ze ktos smie naszych braci z ukrainki punktowac xd
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 7
  • Strona 1 z 7
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4406
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3229
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3128
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2378
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
2042
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #gospodarka
  • #ekonomia
  • #heheszki
  • #4konserwy
  • #swiat
  • #policja
  • #historia
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking