Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko104
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking

    Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

475

Średni koszt wynajmu mieszkania w Polsce równy najniższej krajowej

Średni koszt wynajmu mieszkania w Polsce równy najniższej krajowej

Rynek nieruchomości w Polsce potrafi zaskakiwać. Nie inaczej jest tym razem. Ceny najmu mieszkań w naszym kraju spadły. W miastach wojewódzkich korekta w dół wyniosła średnio około 1%. Są jednak wyjątki od tej reguły. To chociażby Olsztyn, Opole i Kielce, gdzie czynsze podrożały. A gdzie jest najdro

FXMAG
FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 29.04.2026, 09:21:36
  • #
    mieszkaniedeweloperskie
  • #
    nieruchomosci
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • To Znalezisko było promowane w ramach usługi Wykop Poleca przed osiągnięciem wymaganego progu wejścia na Stronę Główną. Obecnie to Znalezisko nie jest już objęte promocją.

    Info
  • 185
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

Średni dług nieuczciwego najemcy powyżej najniższej krajowej
ciastofrancuskie
z czarnalistanajemcow.pl
  • 4

Komentarze (185)

najlepsze

Bestia_z_Jellystone
Bestia_z_Jellystone
29.04.2026, 09:59:12 via Wykop
  • 300
Nie zapomnijcie zgłosić się w godzinie próby do zdychania w okopie, żeby bronić tej idylli ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Wielka-Polska-Betonowa
Wielka-Polska-Betonowa
29.04.2026, 12:20:24 via Wykop
  • 176
@Grymas-Tysiaclecia: Młodzi bez majątku mogą żyć gdziekolwiek, niech betonowa szlachta broni swoich nieruchomości
  • Odpowiedz
FuzzyWuzzy_
FuzzyWuzzy_
29.04.2026, 12:47:40 via Wykop
  • 91
@Grymas-Tysiaclecia: Dlatego warto zostać, żeby walczyć za interesy tłustych świń przy korycie i nadzwyczajnych kast, które dorobiły się milionów na obecnym systemie? Za państwo, które nie wywiązuje się z własnych obowiązków, ale za to ciągle wymaga coś od obywatela? Faktycznie świetna motywacja dla zwykłego Kowalskiego, który tyra w jakimś kołchozie za minimalną lub niewiele więcej, a o własnym kwadracie może tylko pomarzyć.

Będzie powtórka z Ukrainy, gdzie walczą głównie biedni,
  • Odpowiedz
TrueShutDown
TrueShutDown
29.04.2026, 13:11:28 via Android
  • 119
Dobrze jest jedna osoba pracuje na wynajem/kredyt dla banku a druga na jedzenie i opłaty.

Niewolnik wychodzi na zero, nie oszczędza, grzecznke segreguje butelki i się słucha. Bo jak coś będzie podskakiwał to pod most.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

P_i_o_t_R
P_i_o_t_R
29.04.2026, 15:48:39 via Wykop
  • 8
Dobrze jest jedna osoba pracuje na wynajem/kredyt dla banku a druga na jedzenie i opłaty.


@TrueShutDown: drugie tyle kosztuje wynajem samochodu na miesiąc więc zostaje okrągłe zero
  • Odpowiedz
Marbou
Marbou
29.04.2026, 12:01:25 via Wykop
  • 58
Na szczęście żyje na kredycie :D Rata ~1700 zł za 56 metrów ale miasto powiatowe :D
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

chmiels
chmiels
29.04.2026, 13:00:11 via Wykop
  • 37
@Pioter_Polanski: dlaczego? A kto spłaci? Bank zanim wyrzuci to zaproponuje z 5 rozwiązań.
  • Odpowiedz
LemurChmur
LemurChmur
29.04.2026, 13:10:47 via Wykop
  • 49
@Pioter_Polanski: Rozumiem, że jak wynajmujesz od janusza, to możesz parę miesięcy nie płacić w razie czego? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
JazzBlurr
JazzBlurr
JazzBlurr
29.04.2026, 13:48:04 via Android
  • 53
Lewaki już mają na to sposób... Kataster dla zwykłego człowieka a fundusze zagraniczne kupujące całe bloki nietknięte.....
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Yinv
Yinv
29.04.2026, 16:29:17 via Wykop
  • 5
@JazzBlurr: Dla zagranicznych funduszy całkowity zakaz takiego wykupu i rozwalania runku
  • Odpowiedz
pilprzem
pilprzem
pilprzem
29.04.2026, 21:43:01 via Wykop
  • -3
@JazzBlurr: i fajnie, ze kupuja. Dzieki temu jest wiecej mieszkan na wynajem
  • Odpowiedz
MiedzygalaktycznyMors
MiedzygalaktycznyMors
29.04.2026, 11:20:53 via Wykop
  • 48
Trzeba koniecznie wprowadzić dopłaty do najmu ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Pan_Misio
Pan_Misio
29.04.2026, 13:45:13 via Android
  • 26
No ale tak całkiem na poważnie, dla młodych kobiet to chyba nie stanowi żadnego problemu? W innych wpisach co chwilę można przeczytać, że młode Polki są dzisiaj silne, wykształcone, niezależne, wyzwolone, potrafią same się utrzymać i nie potrzebują faceta. Ceny wynajmu dla Pań nie stanowią żadnego problemu, prawda?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

LegendarnyOdkurzacz
LegendarnyOdkurzacz
30.04.2026, 12:24:46 via Wykop
  • 1
@Pan_Misio:Sekretnym składnikiem jest dawanie d--y za kasę.
  • Odpowiedz
niko444
niko444
29.04.2026, 12:50:56 via Wypiek
  • 26
Efskt braku katastratu od 3mieszkania i problemy prawne z eksmisjami
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

tomasz-diog
tomasz-diog
29.04.2026, 12:59:55 via Wykop
  • 7
@niko444: z katastrem bedzie drożej XD

no chyba ze znasz jakiś podatek kóry obniża cenę towaru, usłusgii ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
tomasz-diog
tomasz-diog
29.04.2026, 14:09:57 via Wykop
  • 5
@niko444: podatek co najwyżej nie wpłynie na ceny

dalej nie widzę w jaki sposób miałoby to obniżyć cenę wynajmu ? XD
w skrajnym przypadku moiga zostać tylko ludzie z 1 mieszkaniem na wynajem bez katastru, czyli ceny zostaną jakie są.
  • Odpowiedz
Banja_Luka
Banja_Luka
Banja_Luka
29.04.2026, 13:20:55 via Wykop
  • 25
To oczywiste, że musi kosztować więcej, niż daje lokata w banku na kwotę wartości mieszkania. Jeśli mieszkanie kosztuje 700 koła, a dobra lokata daje 4-5% brutto to już siłą rzeczy mieszkanie musi kosztować ok. 3000 zł miesiecznie, a i tak wolałbym lokatę zamiast użerać się z najemcą.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

P_i_o_t_R
P_i_o_t_R
29.04.2026, 14:11:34 via Wykop
  • 12
@Banja_Luka: to co piszesz jest oczywiście prawdą, natomiast należy pamiętać że mieszkanie pod najem musisz wykończyć.
Wpada ekipa remontowa i już 40k poszło, jakieś mebelki + AGD i kolejne 20k. A to są tematy, które po kilku latach najmu mają co najwyższej wartość sentymentalną.
  • Odpowiedz
Banja_Luka
Banja_Luka
Banja_Luka
29.04.2026, 14:16:21 via Android
  • 8
@P_i_o_t_R: do tego ponosisz szereg ryzyk jak ryzyko z niepłacącym lokatorem, albo ryzyko że ktoś zrezygnuje i mieszkanie będzie stało dwa miesiące puste, więc nic nie zarobisz A jeszcze będziesz miał koszty bo trzeba czynsz i rachunki popłacić.
Także zabawa wynajem mieszkań ma sens tylko dlatego, że ludzie liczą że sama wartość mieszkania wzrośnie w czasie, a w tym momencie już to nie jest takie pewne. Poza tym jeśli nie
  • Odpowiedz
TheKirghizLight
TheKirghizLight
29.04.2026, 14:31:53 via Wykop
  • 20
Oczywiście upadek demografii na pewno nie łączy się z cenami mieszkań, bo w prawdziwym kapitalizmie każdy marzy o śmieciowej umowie i wegetacji u czynszojada. To niemożliwe. Sen o betonie Polaków w końcu się spełni i każdy będzie betoniarzem żyjącym z pracy innych. Uda się! Skoro nie udało się nigdy to czemu nie tym razem?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

TheKirghizLight
TheKirghizLight
29.04.2026, 16:08:44 via Wykop
  • 7
to teraz odpowiedz na proste pytanie, dlaczego ci co już mają mieszkania maja 1 albo żadnego dziecka?

Znam takie przypadki wśród znajomych i albo nie chcą wydawać kasy na dzieci albo nie stać ich, ci co ich nie stać mają od 10 do 50k zł wolnej kasy poza zapłaceniu raty kredytu.


@Qullion: To jest akurat bardzo proste. Są ludzie co w ogóle nie chcą mieć dzieci. Ci co chcą to
  • Odpowiedz
TheKirghizLight
TheKirghizLight
29.04.2026, 21:06:58 via Wykop
  • 4
Ludzie, którzy mogą mieć dzisiaj dzieci to ludzie, którzy wychowali się pod koniec lat 90 aż do 2010 roku. Czas transformacji i biedy. Każdy chce by dzieci miały jak najlepszy start, a nie żyły w biedzie i bez perspektyw.


@Qullion: Dokładnie tak. Każdy chce najlepszego startu dla dzieci. To jest właśnie coś czego klasyczny przedstawiciel prawicy nie zrozumie. Choćby ostatnie mądrości Czarnka w stylu - róbcie dzieci a potem myślcie
  • Odpowiedz
C12H16N2
C12H16N2
29.04.2026, 13:54:27 via Wykop
  • 16
Nie wyobrażam sobie życia na wynajmie, w mieście gdzie mieszkam, głupia kawalerka to wysatwk rzędu 2.5k, to jest chore
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ibilon
ibilon
ibilon
29.04.2026, 14:29:44 via Wykop
  • 5
@srodowa_noc: Lepiej kupić albo wybudować na kredyt, taki sam koszt miesięczny.
  • Odpowiedz
Taranov
Taranov
29.04.2026, 17:12:16 via Wykop
  • 0
@srodowa_noc: Lepiej po prostu przestać włóczyć się po najmach jak duże dziecko
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Strona 1 z 5
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4406
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3229
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3128
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2378
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
2042
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #mieszkanie
  • #kredythipoteczny
  • #nieruchomosci
  • #koalicjadeweloperska
  • #deweloperka
  • #remontujzwykopem
  • #budownictwo
  • #ekonomia
  • #gospodarka
  • #polska
  • #patodeweloperka
  • #dom
  • #warszawa
  • #sasiedzi
  • #heheszki

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia