Wpis z mikrobloga

@drzdrzownica: xDDDDD gościu to w ogóle nie ma funkcji, nie ma nawigacji, treningów, podłączenia akcesoriów typu Varia, dwa zakresy GPS. Owszem ten Garmin jest dla ludzi co się chcą bawić w to wszystko na innym poziomie i można mieć taniej, ale to są dwa inne urządzenia
  • Odpowiedz
@drzdrzownica: nie no, chińczyki faktycznie mają tańsze modele niż garmin oferujące podobne funkcje, ale teraz to dołożyłeś do pieca.
Te kilka funkcji mniej to raptem np nawigacja, gdzie jest ona powodem dużego przeskoku cenowego między komputerkami. Zerknij np na model igpsport bsc300, to chyba najtańszy licznik igpsport z mapą. Ciągle brakuje mu funkcji, które posiada garmin, a cena nie jest już taka niska.
Równie dobrze mógłbyś pokazać telefon z przyciskami bez
  • Odpowiedz
@Konkol @pp93 nawigacja czyli uchwyt/sakwa na telefon za 30zl i masz miliard razy lepszy wyświetlacz, baterie i trylion innych funkcji - bo to już smartfon ( ͡° ͜ʖ ͡°) garminowcy myślą że są jak ludzie co mają Ferrari, albo Lamborghini, ale jak normalny człowiek zobaczy Ferrari to myśli szczerze wow, a taki komputerek z wyświetlaczem starej nokii jak zobaczy nie-rowerzysta i usłyszy cene to wybuchnie śmiechem xDD
O
  • Odpowiedz
nawigacja czyli uchwyt/sakwa na telefon za 30zl

@drzdrzownica: nie xD bateria ci tam umrze, trzeba mieć dodatkowo powerbank + widoczność na słońcu, chyba nigdy nie jechałeś z taką nawigacją i się wypowiadasz
  • Odpowiedz
normalne rowery nie są aż tak drogie

@cwlmod: ja tam szukałem roweru za 5k, ostatecznie kupiłem za 5800zł na dobrej promocji + pedały i nadal to jest sztuka kompromisów. Pare rzeczy wkurza i jest przycebulonych mocno. Na zachodni świat 5k pln to jest mocny entry level

Więc nie wiem jaka kwota jest dla ciebie ok
  • Odpowiedz
  • 0
@dzem_z_rzodkiewki: Mój rower kupiłem za 2k z promce w 2009 roku. Napęd deore, hamulce tarczowe ten shimano-jakieś, amorek rs olejowy podstawowy. Dołożyłem hydro hamulec na przód i zmieniłem amorek na RS reba. Już przy amortyzatorze stękałem dlaczego onkosztuje 2k, ale dobra, to jest prawie topowy model, a 2k to nie jest aż tak dużo.

Przed pandemia rozejrzałem się za cenami rowerów i jakby chciał dostać znowu deore + rebę to ceny
  • Odpowiedz
  • 0
@klefonafide: Nie tak szybko mireczku. Jeszcze bateryjkę za 2000zł (beka z tej ceny) i coś tam do supportu.

No ale promka sama w sobie dobra. Ja się śmieje z tych co płacą pełna cenę xD
  • Odpowiedz
  • 0
@klefonafide: Ja bym się nie czuł w pełni zdrowo kupując jakąś durną bateryjkę za 2000zł. Przecież to zwyczajne koszenie frajerów. Nie jestem w stanie pojąć jak ludzie akceptują te ceny.
  • Odpowiedz
@drzdrzownica: teoretycznie telefon załatwia sprawę, masz rację. Temat telefon vs komputerek wałkowany był pewnie milion razy, sam mam licznik tego typu, który tu wrzuciłeś (cycplus m1 - podobna półka cenowa), natomiast jak potrzebuję nawigacji, to mam od tego telefon, co nie zmienia faktu, że szkoda mi telepać telefon na rowerze, bo podobno zdarzają się w następstwie problemy ze stabilizacją w aparacie, a mój telefon kosztował jednak trochę więcej niż nawigacja rowerowa
  • Odpowiedz
@cwlmod campa przegrała wyścig z Shimano. W tym roku nie ma ani jednej drużyny w WT która na niej jeździ. Jakiś czas temu czytałem że trochę zmieniają profil i chcą zostać marką premium dla bogatych amatorów. Stąd takie ceny. W innych branżach jest tak samo. Sprawdź sobie ile kosztuje dopłata do lakieru w takim Range Roverze. Ludzie lubią kupować rzeczy żeby podkreślić swój status majątkowy.
  • Odpowiedz
  • 0
@LaFlecheWallonne: Ej dobra ale czy sam określenie "rowerowa marką premium" ciebie nie rozśmiesza? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W autach płacisz za dużo bardziej skomplikowane maszyny i większych osiągach i/lub komforcie. W rowerze nic takiego nie ma. Masz lepszy lub gorsze mechanizmy zmiany biegów, które działają lepiej lub gorzej, a teraz dochodzi ta elektryczna przerzutka.

To nie jest rocket science. Premium to może być karbonowa rama, ale to
  • Odpowiedz