Wpis z mikrobloga

@bulbulator12345: ja to wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) jednak w kontekście stosów papierów jakie człowiek zanosi nie zamierzam bronić tu banków . Dorzucę ze kredyty na zmienna stope po prostu nie powinny były być dawane przy dość niskich zarobkach tylko na stała - mi na nic nie brakuje ale wiele ludzi naprawdę znalazło się w głębokiej D
  • Odpowiedz
szarzy ludzie i dzbany nie kupią domu/mieszkania w ogóle bez kredytu, a banki udzielają tylko lichwiarskich. Po co bronić banków?

Bank mógł dać na 3% na stałej na 30 lat to by nie było problemu, ale w Polsce to uuuu nie wolno szaremu człowiekowi normalnie żyć, trzeba płacić 4700 odsetek i 100 kapitału


@assninja: czyli uważasz, że nieruchomości w Polsce są za tanie i trzeba dołożyć taniego pieniądza na rynek? Do
  • Odpowiedz
pod warunkiem że umowy są zawierane zgodnie z zasadą równości stron i nie zawierają klauzul niedozwolonych.


@Xuzoun: Ja jestem zdania, że umowy mogą zawierać wszystko, tylko jak się ich nie rozumie, to nie wolno podpisywać i trzeba żądać prostszej umowy. Gdyby każdy klient miał takie podejście to banki musiałyby robić lepsze umowy. Tego się powinno uczyć dzieci w szkole dokładnie tak samo jak się uczy, żeby przy przechodzeniu przez ulicę patrzyć
  • Odpowiedz
przestanie płacić to bank zabiera dom ... ale kredyt zostaje xD na róznicę w cenie jeśli się nie uda sprzedać drożej. W normalnych krajach klient rzuca klu


@assninja: a jak bank sprzeda drozej niz bylo kupione to co wtedy ? :D
  • Odpowiedz
Jak stopy spadły w pandemii do 0 to poleciałem do banku zamienić kredyt na stopy stałe. To usłyszałem, że stale to na 6.5% i tylko na dwa lata a potem nowe warunki na zmiennej. Santander! Rata z 1200 na 2200.
To nie jest kur.. normalne.
Korporacje są potężniejsze niż całe państwa, prawa człowieka, wolność, prawo i demokracja.
  • Odpowiedz
@Przegrywek123 tylko jak pobiegłem do banku w styczniu 2020 kiedy stopy były zerowe (kredyt od 2016) i chciałem zamienić swój kredyt na stopy stałe to stopa stała była minimum na 6.5% i tylko na dwa lata a potem negocjacje i powrót do stóp zmiennych.
Więc banki nie dawały szans na uczciwy kredyt na stałej stopie kiedy w Niemczech był na 1 lub 2%.
  • Odpowiedz