Wpis z mikrobloga

@luke-dolla7 ja tobie również, bo czytam w komentarzach jaki ułomek z ciebie ( ͡º ͜ʖ͡º). Nie wszyscy dostają od mamusi mieszkanko z wyposażeniem tylko muszą na to zapracować.
  • Odpowiedz
oby zbankrutowali i to mieszkanie wróciło na rynek po niższej cenie


@farbowanylisek: niezły kretyn z Ciebie xD jak ludzie zaczna bankrutowac to cale spoleczenstwo bedzie mialo problem. chyba, ze stac Cie na wille z wysokim murem rodem z brazylii, zeby cie z glodu nie okradli xD
  • Odpowiedz
@farbowanylisek: Ja #!$%@?, gowno wiesz o nieruchach, a grasz wykopowego eksperta. Jak flipper ma zbankrutowac, skoro jego zadaniem jest kupic i szybko #!$%@? z zyskiem? Jaki sens ma flipper, ktory kupi na kredo i co dalej? Flipper stanie sie nagle rentierem czy jego interes flipperski, to splacac odsetki kredytu i trzymac betonowe zloto? XD Betonowe złoto trzyma się za gotówkę albo w przypadku dużych korpo na linie kredytowe, a nie klasyczne
  • Odpowiedz
czy flipper czy rentier to jest jeden gatunek patusa xD


@farbowanylisek: Czyli gowno wiesz, a najwiecej sie udzielasz. Uzywasz okreslen, ktorych sensu nie znasz i jeszcze probujesz udowadniac swoje racje wyimaginowanymi statystykami, jakoby to ich wykonczylo.
  • Odpowiedz
@luke-dolla7: #!$%@?ąc od tematu to chyba największymi przegranymi na ten moment będą ci którzy w momencie podwyżek stóp zmienili kredyt na stałe oprocentowane które będzie teraz przez kolejne 3-4 lata wyższe niż zmienne, realnie stracą.
  • Odpowiedz
@Oksydeusz

@Sabarolus: mam nadziej ze jesteś świadom że gdy bank pożycza na 3% przy 10% inflacji to wciąż jest dużooooo do przodu? Dzieje się tak dzięki przywilejom jakie mają banki przy kreacji pieniądza.w czasie pandemii był okres że wymagania stosunku lokat do pożyczek obniżono z 1.5% do 0.5%. Minimalnie w Europie jest wymagane od banków posiadanie 8%kapitału w stosunku do kredytów czyli z posiadanych 10 000pln dają 125 000pln pozyczki czyli
  • Odpowiedz
nawet w strefie euro czy UK nie ma stałej stopy na 30 lat, taka stopa nie wynosiła by 3 tylko z 9


@tigga: Holandia, Belgia, Dania z 1.8% na 30 lat puka do twych drzwi
  • Odpowiedz
@luke-dolla7: Wzięliśmy kredyt na mieszkanie w 2017, rata 570 euro na początek. A teraz płace 107euro, bo kurde spiąłem dupę, nie wydawałem na pierdoły i jedzenie na mieście, oraz zmieniłem robotę na lepiej płatną i dzięki temu było z czego nadpłacić prawie całość(zostało jakieś marne 21k euro). A no i 2 tygodnie temu kupiliśmy mieszkanie w PL na raty notarialne z wpłatą własna 60%, a reszta kwartalnie - raty 0% ;)
  • Odpowiedz
@assninja: zapomniałeś miras jeszcze o tym, że kredyty są ubezpieczone, więc bank po wypowiedzeniu kredo które nie jest spłacane dostaje siano od ubezpieczyciela, następnie uruchamia procedurę windykacyjną, która jeśli nie idzie po myśli banku prowadzi do sprzedania sprawy w pakiecie jakiemuś funduszowi sekurytyzacyjnemu, także bank na jednej sprawie może zarobić nawet 4 razy xDDDDDDDDD
  • Odpowiedz
Holandia, Belgia, Dania z 1.8% na 30 lat puka do twych drzwi


@rimyi: Moja siostra w Niemczech ma od ładnych kilku lat kredo na 2% na stałej stopie.

ktoś Cię zmusza do brania kredytu?


@D_Prz: Nie wiem, może przymus sytuacji rynkowej i wiecznego ładowania w wynajem? Wynajem nie jest tańszy niż kredyt, a nic nie masz swojego. Taka jest właśnie patologia rynku nieruchomości w Polsce. Defacto komu innemu spłacasz kredyt,
  • Odpowiedz
Płacić i morda w kubeł. Zagraliście na lewarze i nie pyklo ? Ani grosza pomocy. To co robiliście w 2020-2022 to macie za swoje. Podbijaja mi ceny mieszkań +50k ludzie z 50zl w portfelu bo mieli zdolność przy zerowych stopach więc czy mieszkanie kosztowało 500 czy 550k to im obojętnie. Ktoś kto już zarobił 300k to ceni swoje pieniądze więc wcale mi ich nie żal. Ludzie z minimalnymi pobudowali domy po 200m
  • Odpowiedz
@D_Prz: wyobraź sobie taki sam argument stosować na prawa pracownicze . W końcu zmusza cię ktoś by pracować w fabryce azbestu? Zamiast krytykować pana przedsiębiorcę i całować go po nogach że praca jest, to jeszcze narzekają że hurr durr w innych krajach ludzie dostają maski i kombinezony. Ale każdy inteligentny człowiek wie, w Polsce to jest niemożliwe bo jesteśmy tylko 30 lat od denominacji i panu januszowi by się nie opłacało
  • Odpowiedz
Co za głupi argument, że trzeba było czytać umowę. Równie dobrze można było ją czytać 100 razy albo w ogóle, bo i tak nic, albo prawie nic nie można negocjować w umowach z bankiem. Jedyny wybór to podpisać albo nie. A co do stałej stopy to, jak ja brałem kredo to tylko Ing miał ofertę ze stałą stopą na 5 lat a tak to same oferty na zmiennej były.
  • Odpowiedz