Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#pracait #programowanie #programista15k #naukaprogramowania

Jestem już zmęczony opowiadaniem po raz setny swojej kariery i odpowiadaniem na głupie pytanie Julek z HRu. Boże, opisałem wszystko dokładnie w cv a jednak wciąż dzwonią i pytają o to samo milion razy zamiast dać mnie na techniczne od razu albo w ogóle nie zawracać głowy. A na technicznej odpytywanie regułek jak w gimnazjum przy tablicy. Rekrutacja w it to jakiś żart. Kto się pcha w it dzisiaj ten ma coś nie tak pod sufitem



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 9
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: wiadomix

wymagania:
- 5 lata doświadczenia w Javie,
- 4 lata doświadczenia w finansach
- Biegłość w językach Java, Kotlin i Groovy
- Doskonała znajomość relacyjnych baz danych
- Doświadczenie w projektowaniu architektury aplikacji
- Kafka
- K8s i Docker
- Spring Boot, Spring Cloud
- AWS / GCP / Azure (co najmniej 2 lata doświadczenia)
- Angielski na poziomie C1
- Redis
- MonogDB
- Maven
- CI/CD

rozmowa
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: nie kumasz że one zadają te pytania żeby sprawdzić jak sobie radzisz w normalnej rozmowie? A po wpisie widać że jesteś jakiś nerwowy... Kto chciałby pracować z takim cholerykiem? Albo się dostosujesz do kultury organizacyjnej firmy, albo załóż własną firmę i ustal takie zasady zatrudniania jakie Tobie pasują i zatrudnij wszystkich takich jak Ty.... Jak myślisz, jak długo wytrzymasz w środowisku przewrażliwionych dzikusów? ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: to jest sprawdzian ze skilli miękkich. A także z tego czy umiesz się komunikować w językach, w których przebiega rekrutacja. Jeżeli nie umiesz pogadać z hrem to pewnie będziesz miał też problemy w rozmowie z nietechnicznymi członkami zespołu/klientem.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 3
Anonim (nie OP): Jako CTO rekrutujący wielu ludzi muszę powiedzieć, źe niestety na rynku jest masa ludzi która wypisuje bzdury w CV, a rekruter z HRu po zadaniu paru pytań widzi, źe coś się nie zgadza. Cała masa takich ludzi jest. Wiem, że trudno uwierzyć, ale to prawda. Czasami sami nie wiedzą co tam w CV wpisali na jakie studia chodzili, bo nie zapamiętali swoich własnych kłamstw ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): @MilionoweMultikonto @Majkel2008

Jeszcze nie miałem sytuacji, że po rozmowie z Julką z HR nie przeszedłem do kolejnego etapu. Uśmiecham się, oczywiście, choć wewnętrzenie czuje złość, ale potrafię nad sobą panować. Zdaję sobie doskonale sprawę, że gdybym był sobą, toby mnie od razu odrzuciły


· Akcje: Odpowiedz anonimowo
  • Odpowiedz
Uśmiecham się, oczywiście, choć wewnętrzenie czuje złość, ale potrafię nad sobą panować. Zdaję sobie doskonale sprawę, że gdybym był sobą, toby mnie od razu odrzuciły


@mirko_anonim: no i o to chodzi, każdy z nas jest zwierzęciem, dlatego od tego mamy rozum, żeby nad sobą panować i przestrzegać zasad savoir vivre. Juleczki są od tego żeby zweryfikować Twoje umiejętności bycia trybikiem w systemie

Jak tego nie chcesz to zakładasz własną firmę i
  • Odpowiedz