Wpis z mikrobloga

Czy jest tu ktoś kto brał PREGABALINĘ i ją odstawił?
Bo mam drugie podejście do tego - za pierwszym razem psychiatra mi powiedziała, żebym po prostu przestał brać (dawka 50 mg). Było fatalnie, miałem ogromny zjazd, poszedłem do rodzinnego i mi powiedział, że tak nie można, więc zacząłem ją znowu brać - po jakimś czasie się uspokoiło, poszedłem znowu do psychiatry i wszystko jej powiedziałem. No to teraz dała inną instrukcję - żebym przez tydzień brał 50 mg i w tym czasie zaczął brać Trittico 1/3 i potem Pregabalinę zmniejszył do 25 mg i do zera, a Trittico zwiększył do 2/3 i potem całej tabletki. W tym samym czasie żeby zwiększył sobie SSRI do 1.5 tabletki a potem do 2 tabletek. Ja sobie tą zmianę, tj. odstawienie Pregabaliny bardzo wydłużyłem, bo zamiast zrobić to w tydzień, to przez 3 tygodnie brałem jeszcze 25 mg razem z Trittico. Potem zacząłem brać Pregabalinę co 2-3 dni aż ją odstawiłem całkowicie.
No i od 2 tygodni po prostu nie funkcjonuje - najpierw wiązałem to z bardzo dużym stresem w pracy i to na pewno jest fakt, że mnie rozłożył. Ale obecnie drugi tydzień siedzę w domu, o pracy już tak nie myślę, a codziennie się czuje fatalnie - codziennie chce mi się rzygać, mam mdłości, boli mnie brzuch, do tego biegunka. Jestem totalnie bez sił, ledwo stoje na nogach, mam drgawki, ciągle mi albo za ciepło albo za zimno. I jeszcze depresyjne myśli. No jakby depresja w pełni.

W związku z tym pytanie do osób które odstawiły Pregabalinę - jak to robiliście, jak to u Was wyglądało i czy mieliście skutki uboczne?

#depresja #pregabalina #ssri #medycyna #leki #psychiatra #nerwica
 • 10
 • Odpowiedz
@JEST-SUPER: A długo brałeś tę Pregabalinę? Ostatnio ktoś tu pisał komuś jak odstawić jakiś inny lek po braniu go chyba przez 3 lata. I radził rozciągnąć ten schemat odstawiania do kilku miesięcy, nawet do pół roku.
 • Odpowiedz
 • 0
@JEST-SUPER Kilka lat temu odstawiłem Pregabalinę, ponieważ nawet maksymalna dopuszczalna dawka mi nie pomagała. Nie miałem z tym problemu, stopniowo co kilka tygodni zbijałem dawki. Nie miałem ubocznych ani w trakcie brania leku (brałem kilka miesięcy albo i dłużej), ani po odstawieniu. Nie zazdroszczę sytuacji. Ja to bym chyba poprosił ostatecznie o benzo i wspomagał się nim doraźnie w najgorszych momentach. Może buspiron pomoże?
 • Odpowiedz
 • 0
@stivenus: Brałem ją jakieś pół roku, może trochę więcej. Różne dawki, w pewnym momencie miałem 100 mg.
@xud9 Mam w ostateczności taki lek Afobam, ale boję się go brać, bo otumania i jak raz go wziąłem to poszedłem spać xd Więc no nie chcę marnować dnia
 • Odpowiedz
@JEST-SUPER nie pomyliłeś dawek? 50mg pręgi to tyle co nic.
Ja biorę wyrywkowo np. przez 2 tyg. Potem odstawiam. Teraz jestem właśnie na taki m zjeździe. To jest dramat. Po 1-2 dniach cpania 4 dni zjazdu. Jak brałeś 3 lata to pewnie dłużej ale im szybciej odstawiam tym bardziej zaboli ale krócej.
 • Odpowiedz
@JEST-SUPER: Weź mi nie mów, ja po dwóch dniach mam dość (źle toleruję, czuję większy niepokój niż przed i jestem rozbity fizycznie) ale jak "efekt" schodzi to migrena jak jasny gwint ( ͡° ʖ̯ ͡°) 50mg to było widać za dużo
 • Odpowiedz
@JEST-SUPER: w sumie ciekawe, też mam takie objawy jak ty. Ale czy możliwe że dopiero by mnie uderzyło jakoś po tygodniu/dwóch po odstawieniu pregabaliny? No szczerze wątpię. Ja odstawiłam z 600 chyba na 300 i później albo 150 albo od razu 75, nie pamiętam już. No ale tak jak ty zwłaszcza

Jestem totalnie bez sił, ledwo stoje na nogach, mam drgawki, ciągle mi albo za ciepło albo za zimno. I jeszcze
 • Odpowiedz
@JEST-SUPER:

Jestem totalnie bez sił, ledwo stoje na nogach, mam drgawki, ciągle mi albo za ciepło albo za zimno.


O gurwa ja mam to PO wzięciu, muszę to odstawić jak najszybciej (ʘʘ) #!$%@?, trzymaj się oski
 • Odpowiedz
@JEST-SUPER: Odstawanie każdego leku na depresję (akurat pregabaliny nie odstawiałam, w ogóle na mnie nie działała, a przejście z jednego leku na inny to tak naprawdę żadnymi skutkami ubocznymi nie grozi) wyglądało u mnie tak samo - silne zawroty głowy, z pierwszym odstawieniem to w ogóle było tak, że musiałam się czasem wręcz trzymać ściany jak szłam, bo serio mega się kręciło w głowie, dolegliwości od strony układu pokarmowego, humor głównie
 • Odpowiedz