Wpis z mikrobloga

Witam
Powoli zbliza sie czas pozgenac sie ze swoim 23 letnim seatem leonem. Szukam wiec samochodu. Moze ktos cos doradzi by nie siedze w temacie motoryzacji. Kwota to do 100 tysi

Sytuacja:
Roczny przebieg 5 000 km( praca zdalna )
Rodzina 4 osoby

Wymagania:
Bezwaryjny albo chociaz prosty w obsludze naprawie
Na długie lata bo dla mnie to tylko konieczny wydatek
Nie suv( na samo miasto bez sensu)
Benzyna ( j.w)
Troche mocy zeby mial bo lubie dynamiczna jazde
Najlepiej nowy ( wiem że prawie nie ma co wybrać w tej cenie)
#samochody
#motoryzacja
  • 168
  • Odpowiedz
@bardzomalyczlowiek: o czym ty piszesz? Przecież Clio jest znacznie mniej przestronne od Captura. Tak to jest jak się ktoś naczyta bzdur i nie rozumie czym jest modulowa plyta podlogowa. Na CMF-B mamy najmniejsze Clio, średniego Captura i największą Arkanę. Pomiędzy Clio, a Capturem jest 18 cm różnicy w kwestii długości, Captur jest 12 cm wyższy.

Nie wiem ile masz w wzrostu, że mało tobie miejsca w tych samochodach. Może i twoja
  • Odpowiedz
@jerzu70: ja też mieszkam w centrum dużego miasta, do pracy dojeżdżałem rowerem 3 km.
Raz prawie 3 miesiące auto było niesprawne i dało się żyć (mam przyczepkę rowerową), ale jak przyszło lato to mocno ograniczało.

Do planowej wymiany brakowało 40 tys. Wiem, moja wina,

czemu twoja wina?
  • Odpowiedz
czemu twoja wina?


@NieBendePrasowac: bo powinienem wyminieć za jednym zamachem razem z serwisem olejowym, zaraz po zakupie. A tak to sobie odłożyłem na kolejne 10 tys. I popłynąłem na blisko 6 tysi.

no to Clio musi być mega małe.


@bardzomalyczlowiek: bo jest małe. Na dokładkę strasznie słaba widoczność, słupek A zasłania strasznie widok na boki. Już więcej miejsca jest w C3, tylko tam silniki słabe, i do tego 1.2 z
  • Odpowiedz
@bardzomalyczlowiek: oczywiście, nie jest to samochód dla 4 osobowej rodziny... Natomiast dla singla lub pary jest autkiem w zupełności wystarczającym.

Sorki, zgubiłem się trochę w wątku i nie zauważyłem, że odnosiłeś się do kogoś, kto właśnie polecił Captura dla 4 osób. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@oldsox: Służbowo mamy 2024 Octavię 1.5 benz.
Pakowne, wygodne auto. Ale silnik zupełnie się nie zbiera w porównaniu do 2.0d Insigni.

Do zapakowania rodziny w auto i dwa razy do roku wyjazdu w góry/ nad morze - Octavia / Astra nadają się świetnie.
Miałem przygodę z Focusem ale na 4 osoby był za ciasny.
  • Odpowiedz
  • 0
@oldsox Ford Focus, całkiem przestronny w środku, jak z masz 2 dzieci to oczywiście kombi. Mnóstwo warsztatów które go ogarniają, w miarę niedrogie komponenty, duża gama silników to i coś sobie wybierzesz, znany z dobrego zawieszenia. Nie polecam skody bo brat kupił nową Rapid i problemy w nowym aucie miał (ale to może i pech).
  • Odpowiedz
  • 0
@biaukowe: Sie pije kawę w domu, po pracy roznosi ulotki i jest ;) a poważnie po 15 latach pracy to nie są chyba duże pieniądze, szczególnie jak popatrze co inflacja z tym zrobila
  • Odpowiedz
@oldsox co za zbieg okoliczności, też mam 23 letniego Leona (1.6mpi z gazem), też robię koło 5 tys rocznie i chciałem niedawno tu pytać co kupić do 40k. Ale się wstrzymam bo tu każdy mi powie ze za to mogę kupić rower lub Passata 20 letniego xD pozdrawiam
  • Odpowiedz
  • 0
@Ogau Ale jak weźmie takiego Leona czy Golfa w benzynie co ma 4/5 lat, to tam nie będzie co robić. Wsiadaszi jeździsz. I wcale nie wyda na to 100k, tylko mniej.
  • Odpowiedz
  • 1
@seraph88: nie wychodzę z domu :) Miasto powiatowe więc wszędzie blisko, raz na rok urlop do 300 km , żona też ma samochód więc się często jej też jeździ
  • Odpowiedz
Ja we Fieście mam 1.0 154km/255nm


@Cyslav: no i spoko, tylko co tam musi być #!$%@? że z litra masz 154KM i jak szybko to jebnie przez takie obciążenia
Już po akcji serwisowej typowej dla silników EcoBoost? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz