Wpis z mikrobloga

Witam
Powoli zbliza sie czas pozgenac sie ze swoim 23 letnim seatem leonem. Szukam wiec samochodu. Moze ktos cos doradzi by nie siedze w temacie motoryzacji. Kwota to do 100 tysi

Sytuacja:
Roczny przebieg 5 000 km( praca zdalna )
Rodzina 4 osoby

Wymagania:
Bezwaryjny albo chociaz prosty w obsludze naprawie
Na długie lata bo dla mnie to tylko konieczny wydatek
Nie suv( na samo miasto bez sensu)
Benzyna ( j.w)
Troche mocy zeby mial bo lubie dynamiczna jazde
Najlepiej nowy ( wiem że prawie nie ma co wybrać w tej cenie)
#samochody
#motoryzacja
  • 168
  • Odpowiedz
Facet napisał o tym, że lubi dynamiczną jazdę i potrzebne jest auto dla 4 osobowej rodziny więc proponujesz mu skodą fabię z silnikiem 1.0 o parametrach jak poniżej często krytykowaną za to, że zamula ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Cztero0404: przecież ten typ to jest #!$%@? psychofan Skody Fabi, #!$%@? to gówno wszędzie gdzie sie da. Ktos szuka 8 litrowego V8? Wpada Adamfabiarz i zaczyna wysryw, ze lepiej
  • Odpowiedz
@Xuzoun: Nic nie jest #!$%@?, sam chiptuning, one wszystkie się robią na okolice właśnie 150km/250nm. To jest rocznik 2016, więc już ma poprawiony wężyk i jakąś tam uszczelkę pod deklem rozrządu :)
  • Odpowiedz
Leona czy Golfa w benzynie co ma 4/5 lat, to tam nie będzie co robić


@piwakk: przecież tam już to 1.0 TSi będzie miało 200k nalotu ( ͡° ͜ʖ ͡°). Do tego wymiana zawieszenia, hamulców, oleju, rozrządu. Jak ktoś ma kasę to szkoda nerwów na używkę
  • Odpowiedz
  • 0
@Ogau Mówię o 1.5 tsi. Ewentualnie 1.4 tsi tylko to raczej 2018 już. I za tyle kasy to znajdziesz coś co ma przebieg poniżej 100k.
  • Odpowiedz
Mówię o 1.5 tsi. Ewentualnie 1.4 tsi tylko to raczej 2018 już. I za tyle kasy to znajdziesz coś co ma przebieg poniżej 100k.


@piwakk: no i jest dokładnie tak, jak mówiłem. Na otomoto do 65k złotych i 100k przebiegu stoi 10 krajowych Leonów. Do tych ~60k dolicz kolejne kilka tysięcy na serwis i oszczędzając ~30k masz auto 5-6 letnie. Pod warunkiem, że z tej 10 cokolwiek wybierzesz, bo 2 pewnie
  • Odpowiedz
@Ogau: To założmy budżet do 70k PLN i ja widzę już ponad 30 ogłoszeń. Nie ograniczam się do krajowych ogłoszeń, bo auta i tak będziesz sprawdzał. Ale jakie kilka tysięcy? Chcesz wymieniać pół auta od razu na start? Sprzedałem w zeszłym miesiącu Leona z 1.4 tsi. Nie działo się absolutnie nic. We flocie mamy paski 1.5 tsi - nie dzieje się absolutnie nic. Jak tak bardzo chcesz, to po kupnie wymieniasz
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: od mniej więcej dwóch miesięcy nie przyjmują zamówień. Tylko płacowe można kupić lub zamówić FL. Może jeszcze nie wyłączyli konfiguratora
  • Odpowiedz
@BomBom: Wy umiecie czytać dałny? On jeździ fabią 1.0 MPI 60 KM, a proponuje zupełnie inny samochód- Octavię 1.0 TSI 110 KM. Octavia ma 10s do setki, całkowicie wystarczająca dynamika. Fabia ma ponad 16 s do setki.
  • Odpowiedz
To założmy budżet do 70k PLN


@piwakk: no i po co mam za 70k kupować używany gruz z Niemiec, jak za 90k kupię np. nowego i30? Przecież to czysta głupota
  • Odpowiedz
@sqbi_: I widzę, że jednocześnie cena podskoczyła o 20%, czyli o 20 tys. zł. O ile wcześniej różnica cenowa między Scalą a Octavią była mnimalna, tak będzie teraz zauważalna. A decyzja o zmianie bazowego silnika w Octavii pewnie dlatego, bo wolą programem zdusić mocniejszy silnik aby był w dwóch odmianach mocowych, niż przystosowywać układ pod maską na 2 silniki o różnych pojemnościach.
  • Odpowiedz
@Ogau: No to szukaj z salonu PL skoro aż tak to podbuduje ci ego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A za 90k nie kupisz nowego i30. Bardziej 95-100k, a to już jednak trochę różnica w cenie. Pozostaje jeszcze na przykład kwestia gustu, a tu już różnie bywa. Dla mnie Leon wygląda 3x lepiej niż i30 ;)
  • Odpowiedz
Dla mnie Leon wygląda 3x lepiej niż i30 ;)


@piwakk: ja jestem raczej z tych, co nie wali konia do samochodu. To ma jeździć bezawaryjnie.

No to szukaj z salonu PL skoro aż tak to podbuduje ci ego


@piwakk: coś się tak zesrał? Jak ktoś ma kasę to serio 30k nie jest warte walki z 6letnim VAGiem. To żadne ego, a po prostu wygoda. Nowsze systemy w aucie, na gwarancji.
  • Odpowiedz
  • 0
@Ogau No a ja jak płacę za auto tyle i tyle, to jednak chce żeby mi się podobało ;)

Po prostu jak widzę, że ktoś zakłada z automatu że za 70k kupi gruz z Niemiec, to chce mi się śmiać. Bo można tam kupić normalne, bezwypadkowe auto. A dokładnie 30k czy więcej, to też średni temat. Sprzedałem swojego Leona z 2018 roku z przebiegiem poniżej 100k za 58k pln. Więc do nowego
  • Odpowiedz
ktoś zakłada z automatu że za 70k kupi gruz z Niemiec


@piwakk: wystarczy przejechać się autostradą A4 i zobaczyć co jedzie na lawetach na Śląsk. Wszystko, ale to dosłownie wszystko jest walnięte. Ja wiem, że nie wszystkie szkody dyskwalifikują samochód, ale po co miałbym ryzykować, jak mogę kupić auto z salonu od 70 tysięcy, a jak chcę coś fajniejszego to 90k wystarczy? Właśnie wszedłem na cennik i30 hatchbacka i widzę, że
  • Odpowiedz