Wpis z mikrobloga

Witam
Powoli zbliza sie czas pozgenac sie ze swoim 23 letnim seatem leonem. Szukam wiec samochodu. Moze ktos cos doradzi by nie siedze w temacie motoryzacji. Kwota to do 100 tysi

Sytuacja:
Roczny przebieg 5 000 km( praca zdalna )
Rodzina 4 osoby

Wymagania:
Bezwaryjny albo chociaz prosty w obsludze naprawie
Na długie lata bo dla mnie to tylko konieczny wydatek
Nie suv( na samo miasto bez sensu)
Benzyna ( j.w)
Troche mocy zeby mial bo lubie dynamiczna jazde
Najlepiej nowy ( wiem że prawie nie ma co wybrać w tej cenie)
#samochody
#motoryzacja
  • 168
  • Odpowiedz
Nie bierz też nic z silnikiem 1.0 bo potem jak on będziesz zamulał 100km/h na lewym pasie na autostradzie wyprzedzając tira


@Xuzoun: Ja we Fieście mam 1.0 154km/255nm przy masie 1 tony i bynajmniej nie zamulam ( ͡° ͜ʖ ͡°) 0-100 nieco ponad 7 sekund, dalej też idzie żwawo, dopiero powyżej 180 km/h traci trochę parę. Ale to oczywiście nie żadne tsi.

@oldsox: W tym budżecie
  • Odpowiedz
@oldsox: kurde a ja za 100 sprzedałem ostatniego Seata Leona ST Cupra. Miał 4 lata i 40 000 przebiegu. Ale byś się ucieszył pewnie bo w combi był. Kurde lubiłem to auto!

Poszukaj bo kończą się leasingi i ludzie zmieniają.
  • Odpowiedz
autor jak sam zacytowałeś napisał trochę mocy, a nie dużo mocy.


@Adamfabiarz: Dużo mocy to się zaczyna od 300 koni. Trochę to od 180 w górę. Jeszcze w zależności ile samochód waży. Ale przyjmijmy 1.5 tony.
  • Odpowiedz
@oldsox: Weź temat z leasplanu na przykład. Gwarantowana jakość, a cena lepsza niż nowe. Plus sam wybierasz przebieg, ja kupiłem trzyletnie auto z przebiegiem 28 tys.
  • Odpowiedz
Jaka garść gównowysrywów, którzy w nowym aucie chyba nigdy nie siedzieli ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ja chciałem kupić używane, ale obecnie znaleźć coś co nie jest szrotem, to sztuka. Co najmniej połowa ogłoszeń ma krzywy lub niepodany VIN. Widząc, że co tydzień dokładałem kolejne 10-20 tyś. do auta, skończyłem z nowym.

Hyundai ma obecnie najlepszą ofertę pod względem jakość/cena. Dacia nadaje się tylko na wóz roboczy, widać, słychać
  • Odpowiedz
@oldsox:
Z nowych i raczej wygodnych do 100k masz;

Z VAGa 1.0 TSI ale wersja 115 KM (manual 6 b. Lub dsg)zarówno w fabii jak i scali. Silnik z dsg bardzo fajnie i żwawo się zbiera. Da się całym zapakowanym autem wyprzedać tiry czy spokojnie jeździć po autostradzie.

Ibiza czy Polo to są mniejsze auta w porównaniu do nowej fabii.

Imho każdy silnik który przyspiesza w okolicach 10s do 100km/h powinien
  • Odpowiedz
@sezamki: Hyundaie są drogie obecnie - lepsze renault. Tanie części tanie utrzymanie - mniej niż za hyundaia.
A mają słabą sprzedaż więc salony robią duże promocje. Przebij to:
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/renault-megane-grandtour-equilibre-tce-140-edc-ID6GhWew.html
Odpowiednik hyundai to:
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/hyundai-i30-automat-smart-led-mega-cena-ID6GmhCd.html
Ale 10k musisz dopłacić a to duża różnica. I masz mniejszy ekran i brzydsze wnętrze Stary manualny wyświetlacz kierowcy gdzie w renault masz już nowoczesny design i ledowy wyświetlacz kierowcy.
  • Odpowiedz