Wpis z mikrobloga

Ktoś tu wcześniej zapytał co oprócz cukru w obecnych czasach rujnuje zdrowe i jedna z odpowiedzi były fastfoody.

A ja mam pytanie. Co takiego złego jest w kebabie złożonym w 100proc z baraniny plus pita plus sos czosnkowy. Ten ostatni domyślam się że to cukier i gowno dlatego zwykle proszę o połowę porcji.

#jedzenie #zdrowie #fastfood
#pytanie
  • 39
  • Odpowiedz
@babicz99: Jak nie ma, Maho w wawie ma jagnięcinę, co prawda do klasycznie wyglądających kebabów dają mix jagnięciny z cielęciną (i za 5 dych nawet najtańszego nie kupisz), ale samą jagnięcinę też możesz sobie zamówić, tylko to już jest trochę inna forma (tak jak pisałem) bo sis kebab (mięso ze szpady)
50zł za kebaba to żądne wyszukana cena xD w piri piri tyle kosztują te ich mixy drobiowo wołowe i kolejki
  • Odpowiedz
@cotozazycie: sam sos może mieć z 800kcal na 100g dolicz tłuste mięso, dolicz bułę i lekko wyciągasz z 1200 kcal w jednym kebabie, co jest wg who prawie połową zapotrzebowania dziennego dla dorosłego mężczyzny. Jak dla mnie to bardziej chodzi o ilość niż o to co jest w środku.
  • Odpowiedz
@cotozazycie: jakość mięsa w kuli mocy i kaloryczność sosu. Reszta raczej git a w porównaniu do diety większości Polaków nawet lepiej szczególnie jak trafisz takiego z większa ilością warzyw. Przesadzony pocisk po fastfoodach to 1/3 prawda 1/3 „wiedzy” z wczesnych dwutysięcznych i 1/3 przenoszenia tu problemów ze stanów bo tam fast food jest bardziej syfiasty
  • Odpowiedz
@cotozazycie: Miałem znajomego informatyka pracującego w bibliotece którego stałym posiłkiem w pracy praktycznie codziennie był kebab. Po pół roku takiego jedzenia spuchł jak balon (nie, że stał się jakoś otyły tylko właśnie spuchł jak bania pewnie od nadmiaru soli czy kij wie).
  • Odpowiedz
Po pół roku takiego jedzenia spuchł jak balon (nie, że stał się jakoś otyły tylko właśnie spuchł jak bania pewnie od nadmiaru soli czy kij wie).

@GodEmperorWasRight: W takim wypadku obstawiałbym właśnie nadmiar soli ew. alko
  • Odpowiedz
@cotozazycie: Dużo ma tu do rzeczy wątpliwej jakości mięso/warzywa i jego przechowywanie/przygotowanie + złe tłuszcze.

Dodam jeszcze od siebie, że szkodliwe są:
- braki witaminowe w szczególności z grupy B
- brak ruchu
- brak zróżnicowanej diety (czyli wpieprzanie cały czas kebabów)
- patologiczne spożywanie produktów (np. 4 energetyki dziennie)
- brak/malo snu lub słabej jakości
- braki witaminy D
  • Odpowiedz
sam sos może mieć z 800kcal na 100g


@Duzy_Dziki_Zwierz: nie wiem jak byś chciał tyle uzyskać skoro czysty tłuszcz w 100 g miałby raptem 100 kcal więcej, a sosow się raczej nie robi w 90% z oleju
  • Odpowiedz
@cotozazycie: Chcesz zdrowe zycie ale takie jest dla CHADA a nie lamusa??

-Dieta KETO, prosto nie bedzie ale to jest fundament, max 5% weglowodanow,
Sam fakt utrzymania takiej katorzniczej diety zrobi z ciebie czlowieka z charakterem, bo to nie jest prosta sprawa.

-Opalanie sie gdy w europie nie ma slonca wystarczajaco, najlepiej 1-2 miesiace pomiedzy listopadem a kwietniem pojechac gdzies pomiedzy zwrotniki a najlepiej na rownik,

-Cwiczenia silowe i kardio kila
  • Odpowiedz
@cotozazycie: Problemem jest raczej #!$%@? takiego kebsa 5 razy w tygodniu w wersji XXL.
Jak od czasu do czasu #!$%@? maczka albo kebaba, to krzywda ci się nie stanie, ważne żeby na codzień pilnować zbilansowanej diety opartej na nieprzetworzonych produktach, i się #!$%@? ruszać.
  • Odpowiedz
@kurio ... Ja uwielbiam te wojenki auto czy McDonalda można czy nie można czy można raz w tygodniu czy pięć razy na miesiąc czy dwa razy na tydzień i tak dalej i tak dalej...
... A najlepiej jak się czeka w kolejce w galeriach na tych placykach gdzie są te wszystkie fast foody... I trzeba by wtedy wziąć takich krytykantów postawić ich na środku i kazać się rozejrzeć po ludziach w kolejkach...
  • Odpowiedz