Wpis z mikrobloga

Od 2 latach jestem na emigracji w #kanada właśnie jestem w trakcie rozpoczęcia budowy domu i tak sobie pomyślałem, że może byłby ktoś zainteresowany jak przebiega tutaj cały ten proces. Jak wyglądają koszty, krok po kroku spotkania z deweloperemi, projektantami, wykonawcami itd. Cały proces powinien zakończyć się za jakieś 5-6 miesięcy więc mógłbym krok po kroku wrzucać Wam aktualizację jak z dziury powstaje nasz wymarzony dom z kartonu.

#emigracja #dom #budownictwo #budowadomu
  • 83
  • Odpowiedz
a mnie ciekawi czy mieszkania są tam lepiej wyciszone od polskich? Czy słychać sąsiadów


@cotozazycie: panie, słychać jak sąsiad pierdnie dwa domy dalej ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo w US budują z dykty i płyt gips-karton, docieplenie to rzucą trochę waty, a beton to na ulicy znajdziesz. aktywność sejsmiczna nie pozwala na mega twarde budowle jak na starym kontynencie. ale energia jest tania, więc grzaniem się nie
  • Odpowiedz
@Szkodnik1 wiem o czym mówisz bo głównych wykonawców i podwykonawców jest na pęczki ale akurat tutaj robiłem duży research ponieważ szef jest w branży już 30 lat więc nie przewidujemy dużych problemów. Sporo mi w tym temacie pomógł co przełożyło się też na niższą cenę zakupu ze względu na kontakty i znajomości.
  • Odpowiedz
@Plonacawyplata: dzieki za info :) R20 to wychodzi gdzies 5-5.5 cala welny. Myslalem, ze tam bardziej szaleja z izolacja jak w Polsce. No, ale trzeba ocenic do jakiego stopnia oplaca sie inwestowac w ocieplenie w zamian za rachunki :) ja mam ogrzewanie full elektryczne w NYS. Pierwszy rachunek $460 w styczniu xD potem odpalilem piec na drewno i kolejny miesiac $170.
@cotozazycie miesiac mieszkalem pod rodzina 2+4 i nie zycze nikomu.
  • Odpowiedz
@panczekolady plany narodziły się jakoś na początku 2021, zdaliśmy egzaminy z ang, zrobiliśmy ewaluacje dyplomów i powoli ruszyliśmy z planowaniem wszystkiego. Bombelkow na razie w planach nie mamy, 3-4 lata może jeszcze. Niestety ale mieć bombelka to drogi temat tutaj xD

@sciemka7 tu chyba co do zasady mają jakiś standard, szybko dom się wychłodzi przy takiej izolacji ale ze względu na drewnianą konstrukcje bardzo szybko też się ogrzewa. Ogrzewanie gazem jest tanie
  • Odpowiedz
@Plonacawyplata rzuć Mirek gdzie w sumie. Słyszałem że emigracja łatwa do prowincji mało zamieszkanych a Vancouver czy Toronto to kicha straszna. Mam rozumieć że wyjechałeś 2 lata temu w jakąś pół dzicz i łatwiej było zarobić i chatę postawić? :) nakreśl rysy emigracji, pracy i chęci zostania. Znam takich co wrócili.
  • Odpowiedz
@Therionn to prawda, że emigracja do dużych miast jest trudniejsza, a możliwości zostania mocno ograniczone. Nie mogę powiedzieć, że tam gdzie wyjechaliśmy to było małe miasto bo Winnipeg ma mieszkańców chyba około 700k ale to prawda, to trochę pół dzicz ze względu na specyfikę tego miasta, przestępczość i tak naprawdę nudę jaką tam panuje. Jako młode osoby nie mieliśmy co robić bo jedyną atrakcją tam jest łowienie ryb :) udało się tak
  • Odpowiedz
@Plonacawyplata: co Ci się najbardziej nie podoba w porównaniu do Polski? Dla mnie największą wadą Montrealu gdzie jestem, poza tragiczną służbą zdrowia z czasami oczekiwań liczonych w miesiącach do byle laryngologa jest to, że nie idzie tu dobrego kebaba kupić xD Cała reszta gra.
No i czemu Alberta? BC, Quebec, Ontario wydają mi się ciekawsze.

@cotozazycie: z mojego doświadczenia, mieszkałem w Montrealu w 5 różnych mieszkaniach i w żadnym sąsiadów
  • Odpowiedz
@Pan_Kielonek jeżeli chodzi podłużne zdrowia to ciężko mi powiedzieć bo z ich usług korzystałem może 2-3 razy przy jakimś większym przeziębieniu i było naprawdę całkiem spoko bo byłem przyjęty praktycznie od ręki. Dla mnie życie tutaj względem Polski jest na duży plus, z wad to na pewno kierowcy bo wielu z nich jeździ jak pi**y. No ten kebab to też duża wada xD nie znalazłem jeszcze dobrego xD Alberta chyba ze względu
  • Odpowiedz
z wad to na pewno kierowcy bo wielu z nich jeździ jak pi**y


@Plonacawyplata: o to to! Boje się przez jezdnie przechodzić, bo nigdy nie wiem czy skręcający z prawej czy lewej mnie przepuszcza czy zaraz ruszy i mnie skasuje :D
No i rowerzyści tacy sami jak kierowcy - w Polsce na rowerze zrobiłem 6000km nic się nigdy nie stało, tu kupiłem rower, na pierwszych 500km miałem 5 wypadków z nieswojej
  • Odpowiedz
@Pan_Kielonek o tak to prawda, kupujesz chleb, usługa trwa 30 sekund jeb wbijają na ekranie opcje żeby tipa dać, sorry ale nie daje chyba że jestem w jakiejś restauracji i obsługa jest spoko. To wymknęło im się już poza wszelkie granice naprawdę.

Co do kierowców miałem ostatnio sytuacji że gość przejechał dosłownie na centymetry obok mojego lusterka wyprzedzając mnie, ostrzegawczo go strąbiłem, oczywiście poleciał z jego strony środkowy palec xd odpowiedziałem tym
  • Odpowiedz
@Plonacawyplata z wyjazdem do USA chyba ciężko zauważyłem chyba że obywatelstwo Kanady wyrwiecie albo 100k USD za greencard. Poza tym największe ośrodki miejskie są tak #!$%@? pod względem diversity itd. Ponoć lepiej południowe Stany - jest ciepło cały rok i jakoś tak hmm milej.
W sumie to jak właśnie z diversity czy promowaniem imigracji albo LGBT. Nie żeby mi to przeszkadzało, po prostu czasem widzę że przybiera to mega dziwne rozmiary. A
  • Odpowiedz
@Therionn już w przyszłym roku będziemy mogli składać papiery o obywatelstwo które zupełnie nic nie daje przy emigracji do USA :D ale żona ze względu na zawod już teraz dostaje oferty ze sponsoringiem. Ale to odległe plany, zobaczymy co nam życie przyniesie. Byliśmy chwilę na Florydzie i to byłoby miejsce dla nas. Masz rację, to zaczyna przybierać dziwne rozmiary i przestaje być zabawne.
  • Odpowiedz