Wpis z mikrobloga

Od 2 latach jestem na emigracji w #kanada właśnie jestem w trakcie rozpoczęcia budowy domu i tak sobie pomyślałem, że może byłby ktoś zainteresowany jak przebiega tutaj cały ten proces. Jak wyglądają koszty, krok po kroku spotkania z deweloperemi, projektantami, wykonawcami itd. Cały proces powinien zakończyć się za jakieś 5-6 miesięcy więc mógłbym krok po kroku wrzucać Wam aktualizację jak z dziury powstaje nasz wymarzony dom z kartonu.

#emigracja #dom #budownictwo #budowadomu
  • 83
  • Odpowiedz
@G06DbT nawet ciężko mi nazwać te produkty po polsku xd generalnie drywall wszędzie.

@Koksixk tak. Konstrukcję nie odbiegają od tych z USA. Oczywiście zależy to wszystko od regionu bo to muszą spełniać kod by przejść inspekcję. Izolacyjne też na pewno różni się od tego jak budują w ciepłych regionach USA.
  • Odpowiedz
@mateusz-zahorski dwa pietra plus basement do przyszłego wykończenia. Łącznie wykończone dwa piętra z basementem powierzchni użytkowej będą miały 180m2. Do tego ogródek i miejsce parkingowe na dwa auta z możliwością budowy garażu na tym miejscu (muszę trochę kasy odłożyć na budowę bo nie chcieliśmy tego wrzucać w kredyt).
  • Odpowiedz
@Plonacawyplata też mam znajomych w Kanadzie. Żyją tak jakby nigdy tutaj się nie dało. On robi w drewnie ona babysiter i mają wszystko. Szkoda że ta Kanada to druga australia. Lewackie rządy które zniszczą kraj.
  • Odpowiedz
@Kanterek pracuje w branży budowlanej. Zajmuje się organizowaniem napraw gwarancyjnych dla deweloperów, wysyłaniem ludzi do poprawek itd. Praca biurowa ale chce trochę ruszyć w teren bo zrobiłem trochę szkoleń i kursów żeby móc przeprowadzać szkolenia dla pracowników z safety na placach budowy.
  • Odpowiedz