Wpis z mikrobloga

Od 2 latach jestem na emigracji w #kanada właśnie jestem w trakcie rozpoczęcia budowy domu i tak sobie pomyślałem, że może byłby ktoś zainteresowany jak przebiega tutaj cały ten proces. Jak wyglądają koszty, krok po kroku spotkania z deweloperemi, projektantami, wykonawcami itd. Cały proces powinien zakończyć się za jakieś 5-6 miesięcy więc mógłbym krok po kroku wrzucać Wam aktualizację jak z dziury powstaje nasz wymarzony dom z kartonu.

#emigracja #dom #budownictwo #budowadomu
  • 83
  • Odpowiedz
@Maciej_polit dzięki Mirek! Calgary.
@arcypatelniagrozy raz jest lepiej raz gorzej ale generalnie po tych ponad 2 latach mogę powiedzieć że jest na plus względem Polski. Stara emigracja powie, że Kanada się skończyła, że to już nie to samo. Jak masz głowę na karku to poradzisz sobie wszędzie. Dla mnie dużym wsparciem jest żona, oboje się wzajemnie motywujemy co daje nam siłę na kolejne kroki. Jak już jeden cel osiągniemy wyznaczamy sobie kolejny,
  • Odpowiedz
@Plonacawyplata czekaj, 180 m2 łącznie powierzchni mają te 3 kondygnacje? Nie #!$%@? czegoś? Czyli masz nieco ponad 60 m2 powierzchni zabudowy? Weź sprawdź jeszcze raz bo trudno uwierzyć xD
  • Odpowiedz
@aks_762 nie, nic nie #!$%@?. Jest niecałe 2000sqft łącznie powierzchni użytkowej + około 100sqft na pomieszczenie gospodarcze w basemencie (piec, HRV, water tank). Co w tym dziwnego?
@ziemoinit prerie, Calgary :) bardzo chętnie ale tu już wszystko deweloper ma ogarnąć :)
  • Odpowiedz
@Plonacawyplata: jaki ogrzewanie projekcie? Nawiewy, podlogowka? Na co piec? Jak wyglada u was popularnosc pomp ciepla? HRV must have przy nowym domie? Ile ocieplenia?
Jak wychodzi cie ogrzewanie w najgorszym miesiacu w obecnym domu? Dom dziurawy czy dobrze zaizolowany? Sory za ilosc pytan ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Plonacawyplata: a mnie ciekawi czy mieszkania są tam lepiej wyciszone od polskich? Czy słychać sąsiadów, czy części wspólne są zadbane, czyste. W której prowincji najłatwiej o permanent resident status? Z tego co się orientuję to Manitoba.
  • Odpowiedz
@sciemka7 standardem jest piec gazowy, jedyne za co dopłaciłem to żeby mieć lepszy 2-stage high efficiency piec ze względu na wyższy komfort (są cichsze, wydajniejsze i mądrzej utrzymują temperaturę w domu). Standardowo jak w większości domów nawiewy w podłodze. Pompy ciepła z tego co wiem ludzie próbują instalować ale jako dodatkowe źródło ciepła, jestestwa klimat jest tutaj zróżnicowany i zimy potrafią być nawet -40 jak w tym roku właśnie. HRV to już
  • Odpowiedz
@cotozazycie kolega pyta na serio? Co prawda w Kanadzie nie byłem ale po doświadczeniach kraj niżej to mieszkanie w budynku z tubajforów i sidingiem będzie masakrą jakiej żaden polski patodeweloper nikomu u nas nie zgotował. Jak masz bliską zabudowę w USA, która wyglada prawie jak Szeregówki to sąsiada z domu obok słyszysz w salonie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Plonacawyplata Gratuluję i współczuję. Mieszkam w Kanadzie ponad trzy dekady i na twoim miejscu stawiałbym dom sam z podwykonawcami. Główny wykonawca bierze kupę kasy za zorganizowanie podwykonawców i udzielenie gwarancji. Mam z tym do czynienia na porządku dziennym, najgorsze jest to, że płacisz grubą kasę glownemu wykonawcy, a on podwykonawcą mówi żeby robili po taniości. Niestety "kwiatki" wychodzą już po gwarancji. Pozdrawiam
  • Odpowiedz