Wpis z mikrobloga

Mirki, jak się rozliczacie z różowymi za mieszkanie? Zakładamy zwykła partnerkę, a nie żonę ani narzeczoną.
Rachunku 50/50 to oczywiste, a jak podejść do raty kredytu? imo podejście typu 50% rynkowej ceny wynajmu 1 pokoju byłoby git, bo niezbyt spoko byłoby spłacać sobie kredyt hajsem różowej, jednak z drugiej strony jeśli ona nie ma swojego mieszkania to przecież nigdzie by nie wynajęła mieszkania za cenę samych rachunków xD pytanie hipotetyczne
#niewiemjaktootagowac #zwiazki #logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow
  • 155
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xPekka zawsze uważałem, że uczciwe jest dzielenie się kosztami na pół, przy czym kosztem nie jest część kapitałowa raty bo majątek zmniejsza tylko część odsetkowa.

Czyli rachunki, czynsz, remonty, odsetki na pół a część kapitałowa tylko przez właściciela.
  • Odpowiedz
@xPekka: odpowiedź hipotetyczna to taka, że zależałoby od zarobków - jeśli ktoś zarabia 15k i ma, nie wiem, 3k kredytu miesięcznie, a partner zarabia minimalną, to letką #!$%@?ą byłoby żądać dzielenia się opłatami i jeszcze ratą kredytu. dla mnie osobiście to byłby redflag ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
a jak podejść do raty kredytu?


@xPekka: A jak sie za rok rozstaniecie to oddasz jej to co ewentualnie sie dorzucila? Jak wozisz ja samochodem wzietym na raty to tez ma sie dokladac do splaty?
  • Odpowiedz
@xPekka: Zapominasz w tym równaniu o tym, że nie jesteś w stanie wynająć tego mieszkania, bo w nim mieszkasz. Co prawda możesz wynająć pokój, ale wtedy do niego nie wejdziesz, bo będzie wynajęty = nie twój.

Ona też nie wynajmuje całego mieszkania, ale mieszka u ciebie - razem z tobą, więc porównanie do tego, że nie najmie mieszkania na takich warunkach nie ma sensu, bo ty też nie wynajmiesz mieszkania na takich warunkach.

Mówiąc krótko próbujesz spieniężyć mieszkanie, którego nie jesteś w stanie spieniężyć. Próbujesz wynająć coś, czego nigdy nie zamierzałeś wynajmować i czego nikt nie wynajmie na takich
  • Odpowiedz
@xPekka: Nigdy bym nie wpadł na taki poroniony pomysł xD
Rachunki i żarcie po połowie. Ratę i tak będę płacił taką samą czy ona tu siedzi czy nie i nic to dla mnie nie zmienia.
Przecież nie będę teraz biznesu kręcił na dziewczynie i liczył ją po żydowsku, żeby na niej zarabiać pieniądze xD
Może bym jedynie wymagał opłacenia czynszu w całości do spółdzielni
  • Odpowiedz
jak już chcesz wszystko sprowadzać do kwestii "co jest najbardziej optymalne", to, jak wyżej napisałem, dla niej bardziej optymalne byłoby pójść do innego faceta który nie będzie wymagał od niej spłaty kredytu.


@czescmampytanie: No tak, bo faceci są od tego, żeby zapewniać swoim babom dach nad głową za friko xD
  • Odpowiedz
@xPekka: także na spokojnie sobie przemyśl ile byś płacił za wynajem takiego samego mieszkania, weź z tego połowę albo 1/3 i uzbierają to, co trzeba w gospodarstwie płacić w podobnej łącznie kwocie.

Jeśli masz dużo wyższą ratę kredytu czy nadpłacasz no to ostatecznie Twoje mieszkanie. Ale bierz też poprawkę na to, że jak przy wynajmie walnie pralka czy lodówka Ciebie jako wynajmującego nie interesuje, a jak własnościowe to będziesz musiał
  • Odpowiedz
@iksboks: już esej napisałem ale stricte odnośnie Twojego posta powtórzę - przecież jak OP ma ratkę 3k a za wynajem zapłaciliby 1800 to dlaczego ona ma płacić więcej za mieszkanie, które nie jest jej? Jeśli już na pół to bardziej za kwotę za ile takie samo mieszkanie by udało się wynająć + dogadać co przy awarii sprzętów.

Zaraz mnie od jakichś mizoginów zaczną wyzywać, ale podkreślę, że mieszkając z dziewczyną
  • Odpowiedz
@Tajlosfit kolejna inteligentna. Jak wynajmujesz u jakiegoś Janusza pokój to też ma mieć ciebie wpisanego do ksiag wieczystych? Boże, co z tymi babami? Co drugą to głupsza
  • Odpowiedz
@czescmampytanie ale on od niej nie wymaga splaty kredytu tylko polowe rybkowej wartosci wybajmu pokoju. Troche nie rozumiem, jakby wynajmowali u obcego to by placili po polowie, jakby byla jego zona to by wspolnie placili za mieszkanie, wiec dlaczego bedac jego dziewczyna ma nie placic nic?
  • Odpowiedz