Wpis z mikrobloga

Mirki, jak się rozliczacie z różowymi za mieszkanie? Zakładamy zwykła partnerkę, a nie żonę ani narzeczoną.
Rachunku 50/50 to oczywiste, a jak podejść do raty kredytu? imo podejście typu 50% rynkowej ceny wynajmu 1 pokoju byłoby git, bo niezbyt spoko byłoby spłacać sobie kredyt hajsem różowej, jednak z drugiej strony jeśli ona nie ma swojego mieszkania to przecież nigdzie by nie wynajęła mieszkania za cenę samych rachunków xD pytanie hipotetyczne
#niewiemjaktootagowac #zwiazki #logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow
  • 155
  • Odpowiedz
@mho-muse: ale piedrolisz
Nie ma czegoś takiego jak mieszkanie za darmo
Normalnie prócz rachunków dokłada się każdy do czynszu. W końcu ta rata to jest właśnie ta kwota pozwalająca ci mieszkać.

Każdy musi pracować na swoje utrzymanie i trzeba być straszną cipą żeby nie wymagać od drugiej osoby samodzielności.

Oczywiście może być inaczej i można partnerce/owi fundować wiele zwłaszcza jak ma sie nadmiar ale rozmowa dotyczy ogółu a nie wyjątków
  • Odpowiedz
@Eshirael: 1800 za mieszkanie? To ja nie wiem jakie to jest mieszkanie i w jakim mieście. Jeśli to jest "mieszkanie" o wielkości pokoju to może i ma taki czynsz.
Dla mnie logicznym jest, że skoro mieszka u niego to ma się dokładać do miesięcznych kosztów utrzymania mieszkania, a takim kosztem zdecydowanie jest jego kredyt. Z racji, że zawsze jest jakieś ryzyko, że nie dopiszesz mieszkania (bo i po co, nie
  • Odpowiedz
wy #!$%@? jesteście normalni? To partnerka czy koleżanka? Jak koleżanka to spoko, ale #!$%@? xD jeśli ktoś kupuje mieszkanie, a potem się z kimś wiąże i każe płacić % raty kredytu za mieszkanie to trzeba mieć mocno zryty baret.


@zielony_goblin: Nie procent kredytu o ułamek wartości jaką by płaciła, gdyby wynajęła mieszkanie z koleżanką. Ja mam zasady i potrafię je zastosować, niezależnie czy mnie swędzi w kroku czy nie -
  • Odpowiedz
@Xin_Zhao: a z sensem sklecić jedno sensowne zdanie potrafisz, mariuszku? wiem, że na twoim magazynie to nie jest konieczne, ale warto trenować, może się przydać w życiu. na przykład jak samodzielnie będziesz musiał zrobić zakupy
  • Odpowiedz