Wpis z mikrobloga

#bieganie #mikrokoksy #silownia
Chodzę na silke 3x w tygodniu. Dodatkowo biegam 2x w tygodniu równym tempem ( około 5.50 ) po 12km. Chciałem dojść do 15km.
Potem zacząłem czytać.. no i poczytałem, że biegi długodystansowe są słabe dla miesni ( a w sumie na nich mi najmocniej zależy ). Zrezygnować z 15km i isc w zwiekszenie tempa ( ew sprinty? ).
Jest jedzone 2g białka na kg :)
Trening FBW ( z naciskiem na klatę )
  • 25
@krzykrzy1995: Jak jesteś ciężkim facetem bieganie po prostu dosyć mocno obciąża nogi/kolana i może negatywnie wpływać na Twój siłowy performance treningowy. Nie ma jednak bezpośrednio negatywnego wpływu na budowanie mięśni w szczególności jak nie jesteś jakiś super zaawansowany w swoim treningu ukierunkowanym np. konkretnie na trójbój.

Biegi w wolnym tempie (130-140 BPM) będą za to bardzo pozytywnie wpływał na Twoje zdrowie i kondycje - jak będziesz miał dobrą technikę biegu i
@krzykrzy1995: bieganie nie jest aż tak słabe dla mięśni, jak się wydaje. Po prostu bieganie długodystansowe oraz ciężkie treningi dołu spowodują, że się szybko zajedziesz. Ale jak masz potencjał w nogach, to będą jako tako wyglądać już przy robieniu średnio intensywnych siadów raz czy dwa razy w tygodniu.
@krzykrzy1995: na początku to bym odrzucił połowę "trenerów" i ich #!$%@? o tym jak i co robić, a na początku bym się skupił na czym Ci zależy i w tym kierunku szedł. Oczywiście nie da się mieć wszystkiego, ale przy odpowiednim treningu możesz mieć część tego i część tego, ale to musisz powiedzieć na czym Ci zależy i jakie masz plany.
@krzykrzy1995: no to nie ma problemu - przy takiej wadzę możesz spokojnie sobie biegać. Kup sobie tylko jakiś zegarek/opaske do mierzenia tętna żeby było to takie "low impact" cardio (albo biegnij w tempie, że masz lekką zadyszkę/możesz rozmawiać) jeżeli priorytetem jest siłownia, i raczej nie przekraczaj tych 15-20 km bo na tym etapie rzeczywiście mięso już przeszkadza.

Przy takich treningach biegowych miej tylko na uwadze, że musisz dbać o jedzenie w
@revente: fakt, że człowiek robi coś najlepiej wcale nie znaczy, że nie jest równie dobrze predysponowany do wykonywania innych rzeczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak wspomniałem, to jedna ze specjalizacji, którą rozwinął człowiek w całokształcie ewolucji. Poza tym nie ma żadnych dowodów naukowych, że była to pierwotna (w sensie pierwsza) metoda polowania, czy w ogóle pozyskiwania pożywienia.
No i jeszcze jedna uwaga - nie polował tak na
@revente: ewolucyjnie to człowiek polował dzięki mózgowi, rzucając kamieniami, dzidami, strzelając z procy lub łuku, łuku, karabinu

Tak więc ani bieganie, ani spacery, ani siady tylko broń, pułapki, wynalazki
@krzykrzy1995: Też widziałem opinie na wykopie, że przez bieganie nie urośniesz xDDDD Olej to, biegaj sobie spokojnie w drugiej strefie, bo łatwo się zregenerować i mała szansa na kontuzje, a korzyści dla serca są, pilnuj tylko objętości biegania, żeby nie przesadzić i będzie to tylko miało pozytywny wpływ na siłownię
Sprinty też są spoko, ale to już trzeba się dłużej regenerować. Z doświadczenia jak biegam lekko z 30-40km tygodniowo to nie