Wpis z mikrobloga

#bieganie #maraton #buty

Macie jakieś protipy na obtarcia i połamane paznokcie i ogólnie utrzymanie komfortu podczas biegania maratonu , lub innych ultra dystansów?

Co u was działa, co stosujecie: Talk, wazelina , specjalne skarpety np. merino , czy jakieś zasypki? Wszelkie porady mile widziane. Buty dobrze dopasowane i wypróbowane , odrobina luzu jest , przebiegnięte już ok 100 km w nich , dystanse do 20km bez żadnego skórnego problemu.
  • 6
  • Odpowiedz
odrobina luzu jest


@pompastic: tu bym widizal problem, odrobina luzu to za malo niestety. Jesli chcesz sie pchac w ultra to sugerowalbym jakis rozmiar (albo i 1.5) wiekszy. Zalecam rowniez patrzec na tegosc stopy/szerokosc buta. Sama dlugosc wkladki ok, ale jak bedziesz mial scisniete palce, zaraz cos zacznie podchodzic, zle sie ukladac, skapretka faldowac, do tego brak przewiewu i pot i otarcia/pechrze/kalafiory gotowe.

Co do smarowidla to sudocrem, albo xenofit secondskin
  • Odpowiedz
@pompastic: Jak powyżej, potencjalnie problemem jest za mały but, ja dobieram rozmiar tak: długość wkładki = długość stopy + 1cm (lub nawet +1,5cm). Trzeba też sobie zmierzyć obie stopy, bo jest duża szansa że będziesz miał różne, u mnie to różnica 3-4mm. Oczywiście rozmiar obliczamy na podstawie dłuższej stopy. Na ultra przeciwko otarciom używam maści Xenofit Second Skin, działa bardzo dobrze
  • Odpowiedz