Wpis z mikrobloga

#wudwaka
Zdołował mnie ten dopisek "sąsiedzi" :(

Widocznie nikogo nie miał, a samotność zabija. 35 lat to niewiele więcej ode mnie. Widać po aktywności, że miał już takie myśli kilka lat temu, a poddał się teraz. Aktywność w sieci, czy też na samym wykopie, to było jego życie towarzyskie. Tysiące aktywności. Ech.

Kurczę, #samotnosc - jak nie macie z kim pogadać to piszcie do mnie, lepiej tak niż pogrążać się w nicości. Spędzam tyle czasu sam, że chwilę zawsze popiszę, a w Wawie wyjdę na spacer. Trzymajcie się tam po drugiej stronie ekranu. Nawet jak życie jest pasmem rozczarowań to warto zaciskać zęby dla tych krótkich chwil szczęścia, choćby od czasu do czasu...
BardzoSuabeRymy - #wudwaka 
Zdołował mnie ten dopisek "sąsiedzi" :( 

Widocznie nikog...

źródło: 3b1e5e23a5b2982c4fa1c63f2c23c47946620bf0095da12783afcfcc0c0865e2

Pobierz
  • 143
  • Odpowiedz
bo internetowi znajomi nie wypełnią pustki.


@Wookie2020: Za to gdy ich zabraknie, pustka będzie do końca życia. Mi mój "internetowy" znajomy, chociaż tak naprawdę przyjaciel zmarł prawie 4 lata temu i pustka będzie ze mną już do końca życia. Nikt mi go nie zastąpi.
  • Odpowiedz
na koncert poskakać w tłumie czy na planszówki pograć z nieznajomymi


@Bardzo_Suabe_Rymy: @PfefferWerfer: To i tak nic nie da.
Ważne są długie znajomości. Osoby które dają nam punkt zaczepienia w życiu. Czyli znają naszą historię dzieliły z nami doświadczenia.
Takie z którymi możesz coś wspominać. Albo które poczują cokolwiek przy twoim sukcesie albo porażce.

Czym jest człowiek dla świata? Jest sumą tego co o nim mają w głowie inni ludzie
  • Odpowiedz
@MajsterOfWihajster: @masz_fajne_donice
Tak, internetowe znajomości nie są wystarczające.
Tak, długie znajomości są ważniejsze.

Ale internetowa znajomość może przekształcić się w rzeczywistą, a krótka w długą. Wszystko w życiu buduje się kawałeczek po kawałeczku. Tak samo nie nauczysz się języka obcego w jeden dzień. Każda znajomość musi się jakoś zacząć. A nawet jeśli się zacznie i skończy na krótkiej rozmowie w samym internecie to zawsze to miła alternatywa dla kolejnego odcinka serialu
  • Odpowiedz
@Bardzo_Suabe_Rymy W dłuższej perspektywie samotność zabija. Tyle samo mam teraz lat co Wojtek i od paru lat nie wiem co dalej ze sobą mam robić. Znajomi ułożyli sobie życie, pozakładali rodziny, praca zdalna więc cały czas siedzenie w mieszkaniu samemu praktycznie. Coś tam staram się wyjść na siłownię czasem, pograć w tenisa, ale to za wciąż mało by kogoś poznać na dłużej. Nie wiem w jakim to wszystko kierunku zmierza ( ͡
  • Odpowiedz
@Darek89: Yep, każdy kolejny rok życia to jak poziom trudności wyżej w poznaniu kogoś, już nawet nie dziewczyny, ale nawet zwykłego kumpla do pogadania o głupotach jak filmy czy sport. Z jednej strony się chce poszerzyć grono znajomych, ale nawet jak już od święta się nadarzy okazja to człowiek już zapomniał jak to się robiło i się ostatecznie kontakt urywa. Jedyne co można to wracać na dół i ponownie toczyć głaz
  • Odpowiedz
ale potrzeba zmienić jakoś swoje życie bo internetowi znajomi nie wypełnią pustki


@Wookie2020: nie chce Ci negować komentarza, bo jak najbardziej ma sens, ale myślę że słowa z cytatu są kluczowe. Niektórzy niestety po prostu nie ma potrafią zmienić swego życia(w tym ja.. ( ͡° ʖ̯ ͡°)).
Na prawdę smutne jest to, że nie miał zupełnie kontaktu z rodziną, która w takim razie może nawet nie wiedzieć
  • Odpowiedz
@Bardzo_Suabe_Rymy: najgorzej jeszcze jak przez swoje #!$%@? odtrąciłeś tych ostatnich którzy mimo 30 lat na plusie jakoś chcieli jeszcze utrzymywać kontakt, to jest taki wiek że nie poznasz nikogo, o wszelkie kontakty musisz dbać bo same zanikną, ale jak jeszcze przez samego siebie i twoje demony odrzucisz tych kilku którzy zostali to koniec jest blisko.
  • Odpowiedz
@Bardzo_Suabe_Rymy: Echhhh, może to moment na założenie i wypromowanie tagu dla samotnych mirków szukających kontaktu z innymi ludźmi, aby nie było więcej takich tragicznych historii w wypokowej społeczności... Nasza społeczność nie jest mała, powinniśmy o siebie wzajemnie dbać, chociaż w minimalnym stopniu. Taguję: @a__s
  • Odpowiedz
Yep, każdy kolejny rok życia to jak poziom trudności wyżej w poznaniu kogoś, już nawet nie dziewczyny, ale nawet zwykłego kumpla do pogadania o głupotach jak filmy czy sport. Z jednej strony się chce poszerzyć grono znajomych, ale nawet jak już od święta się nadarzy okazja to człowiek już zapomniał jak to się robiło i się ostatecznie kontakt urywa. Jedyne co można to wracać na dół i ponownie toczyć głaz pod górkę.
  • Odpowiedz
@Bardzo_Suabe_Rymy: Dziwie sie w #!$%@? ludziom z duzych miast ze są samotni, jak tam jest mnostwo mozliwosci do poznawania ludzi. Samotność na własne życzenie. Co mają powiedzieć ludzie na wsiach...
  • Odpowiedz