Wpis z mikrobloga

#wudwaka
Zdołował mnie ten dopisek "sąsiedzi" :(

Widocznie nikogo nie miał, a samotność zabija. 35 lat to niewiele więcej ode mnie. Widać po aktywności, że miał już takie myśli kilka lat temu, a poddał się teraz. Aktywność w sieci, czy też na samym wykopie, to było jego życie towarzyskie. Tysiące aktywności. Ech.

Kurczę, #samotnosc - jak nie macie z kim pogadać to piszcie do mnie, lepiej tak niż pogrążać się w nicości. Spędzam tyle czasu sam, że chwilę zawsze popiszę, a w Wawie wyjdę na spacer. Trzymajcie się tam po drugiej stronie ekranu. Nawet jak życie jest pasmem rozczarowań to warto zaciskać zęby dla tych krótkich chwil szczęścia, choćby od czasu do czasu...
BardzoSuabeRymy - #wudwaka 
Zdołował mnie ten dopisek "sąsiedzi" :( 

Widocznie nikog...

źródło: 3b1e5e23a5b2982c4fa1c63f2c23c47946620bf0095da12783afcfcc0c0865e2

Pobierz
  • 143
  • Odpowiedz
@Bardzo_Suabe_Rymy: to miłe z twojej strony że chcesz być dla ludzi jakimś wsparciem, ale potrzeba zmienić jakoś swoje życie bo internetowi znajomi nie wypełnią pustki. Mam kilka lat mniej niż Wojtek, ale gdyby nie matka i brat to pewnie samotność doprowadziłaby mnie tam gdzie on teraz jest. Ja i bardzo wielu innych wykopków musimy się ogarnąć, minęło kilka lat odkąd to zrozumiałem, ale wciąż nie wiem jak.
  • Odpowiedz
@Wookie2020: tak, internet to ersatz rzeczywistości, tak samo ze znajomościami, dlatego dopisałem też spacer

to "ogarnięcie się" to nieuchwytny złoty grall, trzeba się chociaż polubić (co samo w sobie jest ciężkie, a czasami wydaje się syzyfową pracą) i wychodzić do ludzi (nawet jak nic to nie daje w dłuższej perspektywie, w krótkiej to zawsze przynajmniej chwilowa przyjemność i poczucie tymczasowej przynależności, dlatego od czasu do czasu fajnie pójść np. na koncert
  • Odpowiedz
@Bardzo_Suabe_Rymy strasznie to smutne. Zawsze mnie zastanawiało kto miał tyle czasu na wrzucanie takiego oceanu treści. Teraz w nowym wykopie trudno już o tak zaangażowanych i zżytych użytkowników jak kiedyś. Lepiej się chyba zająć realnym życiem , chociaż łatwe to nie jest.
  • Odpowiedz
nawet jak nic to nie daje w dłuższej perspektywie, w krótkiej to zawsze przynajmniej chwilowa przyjemność i poczucie tymczasowej przynależności, dlatego od czasu do czasu fajnie pójść np. na koncert poskakać w tłumie czy na planszówki pograć z nieznajomymi


@Bardzo_Suabe_Rymy: No chyba odwrotnie - ja jestem świadom pozytywnego efektu w dłuższej perspektywie, ale w krótkiej te interakcje to jest dla mnie męczarnia i masakra w której nie widzę nic fajnego.

Też
  • Odpowiedz
  • 13
@Bardzo_Suabe_Rymy: ja pierdziele, samotnosc to straszna k...
Miałem taki rok, niby teraz jest nadzieja, ale wlasnie nadal siedze sam w pustym pokoju.
Nawet sie zastanawialem, czy jak bym odwalil magika, to po ilu dnich ktos.by sie zorientował
  • Odpowiedz