Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Niech mi nikt nie mówi, że kiedyś nie było lepiej. Przecież dawno nie było tak złych czasów jak teraz i obecni 20-30 latkowie to nic nie mają z tego życia żeby nie powiedzieć że to życie jest po prostu kiepskiej jakości a zapowiada się coraz gorzej.

- Dziki rynek pracy, gdzie obecnie trzeba na prawdę wybić się mocno żeby coś osiągnąć, słabe zarobki ogólnie, emigracja jest już nieopłacalna, na niskie stanowiska masz masę Ukraińców, rozwój AI, cięcia kosztów, przenoszenie biznesów do Indii, załamanie w IT
- Rynek mieszkaniowy chyba nie muszę tłumaczyć
- Rynek matrymonialny zepsuty od środka, zgnity i zgrzybiał. Hipergamia wystrzeliła w kosmos, popularyzacja cuckoldu, simpowanie. Bierzesz samotną matkę albo zostajesz sam do końca życia
- Większość "użytecznych" rzeczy kontrolowanych przez kilka największych korporacji (Google/MS/Meta/itd). Cenzura, kreowanie poglądów, ideologiczny/polityczny content. Poza tym śmieciowe treści, spam, boty. Coraz mniej sensownych treści
- Social media, która ryją banie, prowadzą do #depresja, seksualizacja wszystkego, nierealne oczekiwania, wizja idealnego życia, nierealny pościg za wymyślonymi wyidealizowanymi standardami, feminizm, dokręcanie śruby mężczyznom #pieklomezczyzn, epidemia samotności
- Dokręcanie śruby przez rządy: podatki, opłaty, przepisy, ekologia, socjale na prawo i lewo
- Dopiero co skończyła się pandemia, teraz wojna, co dalej? Czasy niepewności

#przemyslenia #takaprawda #socialmedia #depresja #nerwica #samotnosc #zycie #feels #antykapitalizm #polityka #blackpill #tinder #zwiazki #relacje #przegrw #revoltagainsthemodernworld #praca



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Niech mi nikt nie mówi, że kiedyś nie było le...

źródło: depressed

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Idealnie wstrzelili się ci z roczników 80. Studia dawały im jakąś przewage, mieszkania nie były tak hiper drogie, social media rozwijały się na ich oczach i mogli w tym uczestniczyć, jak mieli fajny pomysł.

Teraz jesteśmy przebodzcowani, przesyceni i taki 25 30 latek gówno może. Jest trybikiem w machinie. Nawet zarobki ponad 10k, co w tym wieku się rzadko zdarza, gówno mu dadzą w dużym mieście. Nie będzie zamożny, nic
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: no biedni umysłowo i podatni na manipulacje ludzie faktycznie mają ciężko, ale biedota zawsze miała ciężko.
Wysoce edukowani z drugiej strony nigdy nie mieli lepiej, są możliwości, kariera i życie słodkie niczym pączek w maśle.
  • Odpowiedz
@Kopyto96: jestem z rocznika 79
konczylismy studia i bezrobocie bylo 25%, praca na smieciowce przez pare lat za 900-1000zl, na studiach dorabianie byo ciezkie przez to bezrobocie
kasy na nic nie starczalo
ale pozniej zaczelo sie eldorado, zwlaszcza tak w 2006 w IT wiec faktycznie mielismy latwiej
no i rozowe byly normalne wtedy
  • Odpowiedz
@Kopyto96: Zależy w jakim mieście. Np w Łodzi 10k to byłoby kupę hajsu.
Z kolei z życiem prywatnym od 30 to bzdura. Coraz więcej osób nie potrafi nawiązać nowych znajomości, więc jeśli pod tym względem zmarnował czas w okolicach 15-25, kiedy znajomych miał z przydziału, to już gówno po 30 zrobi.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim jeżeli Twoje życie jest tak beznadziejne, po prostu wyjeżdżaj z tego kraju, naucz się żyć gdzieś indziej kreuj siebie na nowo.
Ja tak zrobiłam już 3 razy i polecam to rozwiązanie ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Niech mi nikt nie mówi, że kiedyś nie było lepiej.


@mirko_anonim: Widać, że nastoletni młodziak jeszcze jesteś i w sumie to nie wiesz, jak to kiedyś było. Ja jeszcze pamiętam czasy, przed wejściem Polski do UE, czasy ogromnego bezrobocia, głodowe pensje, efekty transformacji ustrojowej, kiedy nie dało się ot tak wyjechać z kraju, kiedy mogłeś zebrać #!$%@? na ulicy i skrojony z butów za 2-3 stówy, a po fancy ciuszki nie
  • Odpowiedz
@wykopowy_brukselek: przynajmniej były panny o wygladzie modelek za parę stów, teraz już nawet nie chodzi mi związki ale żeby iść do burdelu i za hajs pobzykac jakąś 20 letnia modelkie a tu same 40 letnie raszple
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 1
Anonim (nie OP): Z jednej strony tak, a z drugiej patrzę na moich rodziców, wchodzili na rynek pracy jak się kończyła komuna, wysokie bezrobocie. Pracowali ciężej ode mnie za minimalną krajową, która wtedy wynosiła pewnie z 1000 zł albo i nie. Wychowali dzieci bez 500 plus. Teraz mam sporo znajomych, którzy po 2 latach na rynku pracy zarabiają ponad średnią krajową albo 2 razy tyle

  • Odpowiedz
@Maxior99: niekoniecznie, kiedyś można było wyjechać na zachód i dorobić się w szybkim tempie. Teraz na zachodzie jest kaszana, bardzo się pogorszyło. Zjechałem bo nie było tam po co siedziec
  • Odpowiedz
@Maxior99: nie opłaca się wyjeżdżać nie dlatego że w Polsce jest tak dobrze tylko dlatego że zachód się stoczył. Cholernie wszystko zdrożało, porównać zachód sprzed 15 lat do obecnej polski to dwa światy na korzyść zachodu. Fakt że Polska wzbogaciła się w ostatnich latach, ale to nie znaczy że jest u nas dobrze. Zachód zdycha a w Polsce też już raczej lepiej nie będzie
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: rocznik 95 mam wrażenie że ostatni który miał szanse, jeśli się solidnie podeszło do życia. Jednak wielu rówieśników którzy sobie trochę olali z mieszkaniem i pracą ma ciężko. Jedyne że przeważnie mają w miarę normalne dziewczyny i jakoś sobie ciułają.
Chyba się zgodzę z resztą że gorzej mieli 40 latkowie którzy w latach 90' stracili pracę w państwowych zakładach i tam były dramaty. Za starzy żeby się przebranżowić, a już
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Dobra specjalizacja w IT i jak na Polskę, żyjesz jak król. Do wyboru do koloru.

AI jest na szczycie krzywej hype'u, zlecenia z poprawkami kodu po AI to przyszła kopalnia złota dla ogarów IT.

Mieszkaniowy na przeczekanie, zobaczymy co z BK0. Za wszystko dziękuj tym którzy do tego ustawami doprowadzili.

Matrymonialny w wersji wykopowo-medialnej. Żyję w tej stolycy i jakoś po znajomych wokół nikt nie narzeka, nikt też
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Oczywiste, że każde pokolenie będzie mówiło że za ich czasów było najgorzej. Warto jednak zauważyć, że mimo wszystko obecne problemy zdają się dużo poważniejsze od popszednich pokoleń i zdają sie nie miec wyjscia.

Tak, po przejsciu Polski na gospodarke wolnorynkową było wysokie bezrobocie duzo osób straciło prace był to ogromny problem ale mimo wszystko dalo sie z tym jakos dealowac. Rozrośnięta szara strefa na którą państwo przymykało oko czy wyjazd
  • Odpowiedz