Wpis z mikrobloga

"W 2023 r. przychody ze sprzedaży grupy Develia wyniosły 1607,8 mln zł, wobec 1067,9 mln zł w 2022 r., czyli o 51% więcej.
Zysk netto grupy wyniósł 275,4 mln zł wobec 230,9 mln zł w 2022 r., co oznacza wzrost o 44,4 mln zł.
W minionym roku Develia sprzedała 2674 lokale na podstawie umów deweloperskich i przedwstępnych w porównaniu z 1636 rok wcześniej."

I o to i tylko o to chodziło w beczce. 1000 sprzedanych mieszkań więcej, 250 mln na czysto do przodu, wystarczyło regularnie odwiedzać ministerstwo i przekonywać, że som no kołem zamachowym. A ty płać plus 30% za mieszkanie w dożywotnim kredycie XD

#nieruchomosci #gielda #ekonomia #gospodarka #deweloperka #lobbing
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mickpl: micky a tak właściwie to oprócz narzekania jaki Ty masz plan co dalej zrobić?

Bo liczyłeś na spadki, teraz wchodzi bk0 i następne 4 lata będziemy z dopłatami. Jak się skończą to stopy pewnie w dół pójdą i znowu c--j ze spadków wyjdzie. Jakie realnie rzeczy chcesz zrobić przy zaistniałej sytuacji?
  • Odpowiedz
  • 282
@suleD: Jeszcze Develia kupiła se 100% udziałów w Nexity, co oczywiście wrzuciła w koszty. I mimo to wypracowała 250 baniek na czysto XD A prezes Develii zaraz po wyborach został nominowany do rady nadzorczej PKO BP. I tak się żyje.
  • Odpowiedz
  • 193
Jakie realnie rzeczy chcesz zrobić przy zaistniałej sytuacji?


@pysznewpierdalator: A co to ma za znaczenie? Może skup się na tym aby politycy nie zepchnęli tego kraju do kibla a potem spuścili wodę? Bo właśnie kolejnymi dopłatami chcą to zrobić. Zajebią nam jednym ruchem demografię i imigrację, bo na c--j żyć w ogóle w takim nabańkowanym kołchozie jak można być gdzie indziej.

Rząd chce dosłownie poświęcić ze dwa pokolenia (a kto
  • Odpowiedz
  • 30
@Khaine: Nażarli się to mało powiedziane. Jak odliczymy od "kosztów" takie pozycje jak zakup Nexity to oni z jednego sprzedanego kwadratu mieli ponad 60% zysku na czysto. Buduj za frajer, odwiedzaj ministerstwo i sprzedawaj jak złoto - to motto tej branży XD
  • Odpowiedz
@Khaine: a co ja mam niby z tym zrobić xd mogę iść na wybory i oddać mój warty 1/37000000 głos raz na jakiś czas. A w międzyczasie mam swoje życie i martwię się jak ugryźć największy kawałek tortu dla siebie.

Dlatego pytam jakie są plany oprócz narzekania, domyślam się, że micky podobnie jak i ja c---a może zmienić w systemie, więc pytam jak on się planuje w nim odnaleźć xd
  • Odpowiedz
@pysznewpierdalator mick wcale za bardzo jakoś nie chce kupić mieszkania, jakby go potrzebował to by już dawno to zrobił. On bardziej czeka na satysfakcję jak dynamiczne Mariusze i cały rynek nieruchomości wowroci się na rowerku, żeby kręcić beke z "inwestorów" z kredytem 20 lat na klitkę pod wynajem.
  • Odpowiedz
a co ja mam niby z tym zrobić xd mogę iść na wybory i oddać mój warty 1/37000000 głos raz na jakiś czas


@pysznewpierdalator: niby tak ale taka presja np z wiekiem emerytalnym odniosła skutek, kolejny rząd cofnął zmiany, a ten premier który to wprowadzał przeprosił i zmienił zdanie. jakby inny politycy zobaczyli że taki Buda zamiast na fajną fuchę po takiej akcji trafił do aresztu czy musiał porzucić życie
  • Odpowiedz
@p1234567890: @mickpl Nie bronie deweloperów bo mają Bajlando, ale nie rozumiecie rachunku wyników. Zakup nexity to nie są koszty widoczne w rachunku zysków, to są zmiany bilansowe. Oczywiście będą tam koszty doradztwa związane z tą transakcja itd ale to pewnie max kilka niskich baniek. Bardziej bym się skupił na tym że w samym 4kw zysk netto to było 152 mln xd czyli więcej niż przez pierwsze 3 kwartały roku
  • Odpowiedz
@mickpl: swoją drogą to już nie jest kredyt (a przynajmniej nie jednopokoleniowy) przy obecnych cenach i wynagrodzeniach zanim ktoś uzbiera wkład własny moze mieć te już 30+ lat, do tego dołożymy okres kredytu 3X lat i zbliżamy się do mediany czasu życia mężczyzny. Możliwe że to mieszkanie nigdy nie będzie wasze bardziej niż na wynajmie a dosłownie całe życie z--------u. Ten kraj to scam
  • Odpowiedz
@mickpl: nabycie udzialow w momencie ich zakupu nie jest kosztem podatkowym. Z tego co wiem nie wpływa też na wynik finansowy (rachunkowy/księgowy)
  • Odpowiedz