Wpis z mikrobloga

u mnie w domu myślą że mieszkanie można kupić za 150k XD

czasami się zastanawiam jak dawniej tacy niezaradni życiowo ludzie łączyli się w pary i robili gromadkę dzieci, może dlatego że wszystko odziedziczyli od dziadków, a praktycznie nie dorobili się niczego więcej poza tym spadkiem?
jedyne co ja dostałem w spadku to wyuczona bezradność, różnego rodzaju traumy i nie najlepsze geny

#nieruchomosci #zalesie ##!$%@?
  • 37
@fhgd ludzie się zatrzymali na etapie zakupu swojego lokum więc nie ma się co dziwić. Moi dziadkowie, wujkowie sądzą, że za 300k na lajcie postawisz dom, mieszkanie za 200k na gotowo a jak pokazuje im ceny 600-800-dom banka to mówią, że to pewnie oszustwo bo to nie możliwe. Ale sam mam podobnie jeśli ktoś mi mówi, że motorynka kosztuje teraz 5k jak ja ja kupowałem za 200zl XX lat temu ( ͡
@fhgd: Wszystko robiła za nich władza. W PRL jednak takim ludziom lepiej się żyło. Dostało się robotę w lokalnej fabryce azbestu, później mieszkanie z przydziału i zrobiło się gromadkę dzieci z Mariolka, którą się zna od podstawówki. A ty synek to jakiś dziwny jesteś, ani dziewczyny, ani mieszkania nie mosz. Ja w twoim wieku to już dwójka dzieci i M2 z przydziału ( ͡° ͜ʖ ͡°)
że mieszkanie można kupić za 150k XD


@fhgd: ile mają lat? Moja matka 70+ ale bardzo dobrze się orientuje w cenach nieruchomości i ogólnie ma pojęcie o świecie.
U Ciebie w domu mają dostęp do gazet, TV, internetu? Nie mówię, że TV to rzetelne źródło, ale jakieś minimum informacji przekazuje.
@fhgd: sam jeszcze przed COVIDem sprzedawałem (co prawda taką sobie) kawalerkę w mniejszych pieniądzach, teraz pewnie trzeba by za nią dać koło 170 tys., i to nie w Polsce B.
Wydaje mi się, że problem polega na tym, że "u Ciebie w domu" to coś co nie ma nic wspólnego z miastem, nie mówiąc już o top5 do których Ty się odnosisz.