Wpis z mikrobloga

@Tyrande: @Metylo prawnie opisane to jest tak, że lokator powinien zostawić wynajmowane miejsce w stanie takim, jakie je otrzymał, więc tak naprawdę wyprowadzając się z mieszkania powinno się odmalować ściany jeśli są zniszczone i pobrudzone z naszej winy i za ich stan jak najbardziej odpowiada lokator. Wynika to bezpośrednio z ustawy o ochronie praw lokatorów "Najemca jest zobowiązany do wykonywania drobnych napraw, a także do zdania lokalu w stanie niepogorszonym."
https://www.prawo.pl/biznes/najemca-obowiazany-jest-zwrocic-rzecz-w-stanie-niepogorszonym,151236.html
@Metylo: Jesteśmy republikom bananową, bo każdy ciągnie w swoją stronę - i najemcy i wynajmujący którzy próbują się bronić na własną rękę. Ja byłem po obu stronach barykady i przyznam szczerze, że niestety ale właściciele mieszkań mają gorzej zabezpieczone prawa. Obecnie wolę aby mieszkanie stało puste, bo bym musiał dołożyć do interesu jakbym chciał komuś wynająć. Nie stać mnie na remont co parę lat. Po podsumowaniu wszystkich kosztów i ryzyka, stwierdziłem
@Metylo chyba ze sie w polsce wdepnelo w mieszkanie plus - wtedy masz wszystkie wady i patologie jednego i drugiego rynku. Tzn. wchodzisz w puste mieszkanie, musisz je urzadzic itd. a jednoczesnie wszystko jest w formie najmu instytucjonalnego a umowa jest tylko na 2 lata, co 2 lata sprawdzaja cie w BIKu i KRD czy masz ich zdaniem "zdolnosc czynszowa", wiec uwazaj zeby Ci sie noga nie podwinela, co rok rosnie czynsz
@ZasilaczKomputerowy:

W Niemczech wynajmuje się mieszkanie puste w środku, że ścianami pomalowanymi na biało i takie się też zdaje. To jest uczciwe względem obu stron.

W Polsce w przypadku mieszkań z TBS lub podobnych programów również tak jest
"Najemca jest zobowiązany do wykonywania drobnych napraw, a także do zdania lokalu w stanie niepogorszonym."

https://www.prawo.pl/biznes/najemca-obowiazany-jest-zwrocic-rzecz-w-stanie-niepogorszonym,151236.html


@Glikol_Propylenowy: Ty to specjalnie robisz? Dosłownie to same zdanie z Twojego linka, tylko nie przycięte.
"Zgodnie z art. 675 par. 1 kodeksu cywilnego po zakończeniu najmu najemca obowiązany jest zwrócić rzecz w stanie niepogorszonym; jednakże nie ponosi odpowiedzialności za zużycie rzeczy będące następstwem prawidłowego używania"

...