Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko184
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

520

Małżeństw coraz mniej, rozwodów coraz więcej a Polaków ubywa w rekordowym tempie

Małżeństw coraz mniej, rozwodów coraz więcej a Polaków ubywa w rekordowym tempie

Jeszcze niedawno mieliśmy ambicje, aby być 40-milionowym narodem. To już przeszłość.

whimer
whimer
z
next.gazeta.pl
dodany: 26.04.2026, 18:11:51
  • #
    rodzina
  • #
    rozwod
  • #
    malzenstwo
  • 236
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

Plan ratunkowy ostatniej szansy dla polskiej demografii.
cxvmner
z salon24.pl
  • 10

Komentarze (236)

najlepsze

jagoslau
jagoslau
jagoslau
26.04.2026, 22:30:41 via Wykop
  • 253
To samo z dzietnością - leci na ryj.

I to już jest w obecnej sytuacji geopolitycznej nieodwracalne. Nie będą podejmowane nawet nieśmiałe próby naprawy sytuacji, bo to będzie oznaczało automatyczne przerżnięcie wyborów i śmierć polityczną. Polski naród został skutecznie zniszczony, sam sobie gardło poderżnął - i nawet nie zdaje sobie z tego sprawy. Śmieszne i smutne.
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Bestia_z_Jellystone
Bestia_z_Jellystone
26.04.2026, 22:44:21 via Wykop
  • 92
@jagoslau: akurat o systematyczne wprowadzanie magicznych programów naprawczych to jestem spokojny xD
Proste rozwiązania trudnych problemów to esencja każdej kampanii wyborczej.
  • Odpowiedz
FLAC
FLAC
27.04.2026, 09:58:50 via Wykop
  • 52
@jagoslau: dał prawa kobietom i tak się kończy to wszędzie, gdzie kobiety dostały prawa równe (a w rzeczywistości większe) niż mężczyźni.
  • Odpowiedz
KingaM
KingaM
27.04.2026, 08:26:40 via Wykop
  • 149
polska to kraj dla emerytów, gdzie młodzi mają tylko z---------ć na cudze trzynastki a w zamian dostają ryzyko, że po rozwodzie zostaną z długami i alimentami do grobu. małżeństwa padają, bo ten układ się nikomu nie opłaca. naród zdycha na własne życzenie a prawactwo dalej marszczy się do husarii i wielkiej polski której jedynym sukcesem będzie bycie najdroższym cmentarzem w europie.
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

fox_mulder_mial_racje
fox_mulder_mial_racje
27.04.2026, 09:52:26 via Wykop
  • 53
@KingaM: Jaki jest niesamowity plan naprawczy tej sytuacji ze strony lewactwa ?
  • Odpowiedz
Folia_z_kompotu
Folia_z_kompotu
27.04.2026, 10:05:18 via Wykop
  • 52
@fox_mulder_mial_racje: podatek od 1 mieszkania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
bropek
bropek
27.04.2026, 10:02:40 via Android
  • 98
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ostatni_lantianin
ostatni_lantianin
ostatni_lantianin
27.04.2026, 11:24:38 via Wykop
  • 10
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
estazz
estazz
estazz
27.04.2026, 16:15:14 via Wykop
  • 6
Małżeństwa zawsze miały naturę transakcyjną, to kwestia ostatnich 200 lat gdzie wprowadzono kwestie romantyczne, ale romantyzm tworzy krótki ognień, a nie trwały związek.


@bropek: Miałem rozkminę na ten dokładnie temat parę tygodni temu i też doszedłem do wniosku (lub poszedłem o krok dalej), że jednym z niewielu autentycznych powodów obecnego kierunku do gatunkowej auto-destrukcji jest idea "miłości romantycznej", i że "miłośc transakcyjna" albo nie istnieje, albo jest patologicznym artefaktem przeszłości
  • Odpowiedz
mariusz_z_blighttown
mariusz_z_blighttown
27.04.2026, 09:54:44 via Wykop
  • 80
grunt że studenci gównokierunków mają zagwarantowane stypendia i dach nad głową, a polacy niech wracają do roboty w kołchozie z kapitałem zagranicznym xD
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

pernamentnaonuca
pernamentnaonuca
pernamentnaonuca
27.04.2026, 12:09:00 via Wykop
  • 4
@mariusz_z_blighttown: pan janusz ma zarobić i koledzy, po nich choćby potop
  • Odpowiedz
mariusz_z_blighttown
mariusz_z_blighttown
27.04.2026, 15:33:06 via Android
  • 0
@Jggggcccc: ty na poważnie jako argument napisałeś że to tylko 900zl więc nie ma problemu?
  • Odpowiedz
Hanys_Mori
Hanys_Mori
27.04.2026, 08:57:28 via Wykop
  • 56
Najpierw było pierd..e jak to robotyzacja, cyfryzacja i ejaj wytną rynek pracy, że nie będzie roboty i trzeba się zastanawiać na dochodem gwarantowanym. Pominę juz kwestie obrzydzania rodziny a juz rodzin wielodzietnych w szczególności, gnojenia medialnego białego człowieka , a białego mężczyzny w szczególności.
A teraz okazuje się że to nie tak, że musimy ściągać SETKI TYSIĘCY roboli z zagranicy bo nie ma kto zapierać za "michę ryżu" , w tych samych
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Zgodzianin
Zgodzianin
Zgodzianin
27.04.2026, 10:03:18 via Wykop
  • 16
@Hanys_Mori: Myślę że to po części celowe działanie.

1. Korporacjom zależy żebyś był konsumentem. Czyli kupował samochody, mieszkania, wycieczki. Masz kupować dużo i żyć „nowocześnie”. A nie na spokojnie cieszył się tym że masz rodzinę i od czasu do czasu coś

2. Innym krajom też zależy żeby Polska się wyludniała. Mamy być tania siła robocza dla zachodu i jednocześnie mamy zatrzeć swoją siłę w kraju. Wtedy nie potrzeba kolejny raz
  • Odpowiedz
Agrestowa_owca
Agrestowa_owca
27.04.2026, 11:19:55 via Wykop
  • 4
@Hanys_Mori: Jeszcze nigdy w historii usprawnienia technologiczne nie doprowadziły do spadku zatrudnienia. To tylko głupoty powtarzane od ponad 200 lat przez luddystów. Wraz z rozwojem technologii i postępem pojawia się coraz więcej miejsc pracy (ale niekoniecznie w tych samych sektorach)
  • Odpowiedz
glass3
glass3
27.04.2026, 10:30:18 via Wykop
  • 38
Co się dziwić. Aktualnie małżeństwo dla mężczyzny to harakiri. Wyłącznie odpowiedzialność prawna i 0 zysków.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

tanaka1234
tanaka1234
tanaka1234
27.04.2026, 11:19:15 via Wykop
  • 17
@Kartoffelpanzerkampfwagen: Kobiety chcą wychodzić za mąż - wystarczy mieć własną chałupę, BMW, 180+, itd. ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
ShawnSpencer
ShawnSpencer
ShawnSpencer
27.04.2026, 12:01:12 via Wykop
  • 7
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
K-S-
K-S-
27.04.2026, 10:59:30 via Wykop
  • 26
Małżeństwa miały sens gdy nie tolerowało się rozwodów. Aktualnie to tylko droga impreza.
Za to prawdziwym sakramentem który spaja młodych ludzi na lata jest kredyt hipoteczny.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

buci007
buci007
buci007
28.04.2026, 04:09:28 via Android
  • 3
@K-S-: kredyt który jest lichwą ale po co się tym interesować, lepiej twierdzić że żyjemy w najlepszych czasach i to nasza wina niż ruszyć dupę i coś zrobić
  • Odpowiedz
tubkas12
tubkas12
27.04.2026, 13:31:36 via Wykop
  • 17
Ostatnio sobie czytam książkę o stresie psychologicznym i jaki to ma wpływ na organizm. Pomijając oczywistości jak problemy z układem sercowym to nawet produkcja zdrowych plemników się pogarsza.

I teraz porównajmy życie w dwóch systemach. Komunistycznym (obiektywnie prowadzącym do ubóstwa) i neoliberalnego kapitalizmu (który realnie prowadzi do wzrostu poziomu życia)
- życie w komunie; kończysz jakąś tam zawodówkę i idziesz do zakładu, masz obowiązek pracy i "praca zawsze się znajdzie". Zapisujesz się na jakąś
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

tubkas12
tubkas12
27.04.2026, 13:39:08 via Wykop
  • 10
A jak większość zwierząt funkcjonuje? Silny stres pełni funkcję motywującą w określonych momentach jak atak drapieżnika czy głód. Przez większość czasu zwierzęta się jednak nie stresują.

Jak popatrzysz jak żyją prymitywne ludy w jakieś ameryce południowej to ludzie tam żyją podobnie. Nie ma kredytów, tereny są przeważnie bogate w jedzenie więc większość czasu ludzie sobie tam odpoczywają i się obijają wygrzewając się na słońcu. W niektórych językach nie ma nawet koncepcji czasu
tubkas12 - A jak większość zwierząt funkcjonuje? Silny stres pełni funkcję motywującą...
  • Odpowiedz
tubkas12
tubkas12
27.04.2026, 14:30:46 via Wykop
  • 9
@bord0: ja właśnie czytam książke "dlaczego zebry nie mają wrzodów" sopolskiego i jestem przerażony trochę tym co ten biolog Sapolsky pisze. A pisze, że na przykład jeśli człowiek jest poddawany ciągłemu stresowi to organizm przestaje walczyć z komórkami rakowymi bo stres to jest tryb wyjątkowy dla organizmu w którym energia z wszystkich systemów, w tym systemu regeneracyjnego, jest przekierowywana do mięśni bo upraszczając stres to przejście w tryb "walki i
  • Odpowiedz
Asystent_Czajos
Asystent_Czajos
Asystent_Czajos
27.04.2026, 10:25:27 via Wykop
  • 17
Polska umiera na naszych oczach. Ciekawe, co by się musiało wydarzyć, aby odwrócić bieg wydarzeń. Zlasowane mózgi młodych, tałatajstwo od lat w rządzie bez znaczenia czy lewo czy prawo. Żyć się odechciewa. Kraj piękny ale to, co człowiek może zrobić tylko i wyłącznie dla pieniędzy jest straszne
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Asystent_Czajos
Asystent_Czajos
Asystent_Czajos
27.04.2026, 10:47:53 via Wykop
  • 8
@turok2016: nie stać mnie na dzieci
  • Odpowiedz
turok2016
turok2016
turok2016
27.04.2026, 12:48:33 via Wykop
  • 4
@TheKirghizLight: a jak to wszystko z twojej listy ludzie dostaną to właściwie po co im dzieci? Nagle zaczną rodzić dzieci z nudów czy jak?
  • Odpowiedz

prukfiarz
prukfiarz
prukfiarz
27.04.2026, 12:33:32 via Wykop
  • 14
Elegancko, początek tygodnia i już zaliczone.
prukfiarz - Elegancko, początek tygodnia i już zaliczone.

źródło: bingo

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 7
  • Strona 1 z 7
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3171
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3107
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
3065
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3047
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2623
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #dzieci
  • #zwiazki
  • #rodzice
  • #przemyslenia
  • #rodzicielstwo
  • #rozowepaski
  • #polska
  • #pytanie
  • #zalesie
  • #oswiadczenie
  • #demografia
  • #heheszki
  • #zycie
  • #logikarozowychpaskow
  • #anonimowemirkowyznania

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking