Polska z drugim największym deficytem fiskalnym w Unii Europejskiej

W 2025 roku Polska odnotowała największy deficyt fiskalny w relacji do PKB wśród wszystkich państw Unii Europejskiej. Gorsza od nas była tylko Rumunia. Przy tym w pięciu krajach UE odnotowano nadwyżkę w sektorze finansów publicznych.
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 106
- Odpowiedz





Komentarze (106)
najlepsze
źródło: HCOvk56WAAAIIWK
Pobierzźródło: 51581e8ae558c73d5028bf6013f9d4bff62437c699435bdacd983e404afc3d05
Pobierzźródło: images
Pobierz@masz_fajne_donice: wg chatu gpt w 2025:
- do górnictwa ~10 mld
- do KRUS ~30 mld
Biorąc pod uwagę że spora część tych wydatków na zbrojenie to 2 dekady zaległości trzeba by raczej to przeskalować do odpowiednio 200 i 600 mld, i nagle się okazuje że to nie są takie drobne.
Tym bardziej że spora część KRUS idzie na
Ten kraj istnieje już tylko teorytycznie. Jest na swoich szczytach szczytów (zdolności produkcyjne, agregat konsumpcji, struktura społeczna), a bożek zwany PKB rozgrzany bardziej niż Zeus przez Europę.
Będzie już tylko gorzej.
Oddolnie,
Chcesz rządzić obcym państwem to spraw żeby było zadłużone ¯\(ツ)/¯
źródło: comment_1590734607ZoWO97Ea6KtimHN2CHJsbh
Pobierzźródło: obraz
Pobierz