Wpis z mikrobloga

Wizyta Dudy i Tuska w Waszyngtonie, ja to olewałem bo uważałem, że to tylko kurtuazyjna wizyta lub po prostu Amerykanie chcą nas pouczyć, tak też widziałem w różnych przewidywaniach co to będzie. Parę minut temu patrzę sobie co tam nudnego powiedzieli.

A tu Biden...

JEB 2 MILIARDY POŻYCZKI! MAMY TEŻ PRAWIE 100 SZTUK HELIKOPTERÓW NA SPRZEDAŻ! CO? MAŁO? A MACIE JESZCZE 1700 RAKIET Z CZEGO KILKASET O TAKIM ZASIĘGU, ŻE OSTRZELAĆ SOBIE MOŻECIE NAWET RUSKI KAZAŃ, MOSKWĘ CZY PETERSBURG!

A i zapakowałem wam też troszkę pomarańczy, do koszyka, żebyście nie musieli stać w kolejkach po nie u was w Polsce. Wałęsa mi kiedyś opowiadał jak to u was jest...

Typowa wizyta u wujka Joe z Ameryki
( ͡ ͜ʖ ͡)

#ukraina #wojna #rosja #polska #wtf #heheszki
  • 157
-Andrzej, spakowałem Ci na wycieczkę do Moskwy kanapki i 100 helikopterów.

-Po co?

-Żebyś miał co jeść.

-A helikoptery?

-No przecież spakowałem...


@Kagernak:
@Kagernak:
super skrót ze spotkania ;)
nie przebije jednak wczorajszego materiału z Polsat News w którym opowiadali o 25 leciu Polski w NATO,
trochę bla bla bla i jeb po materiale z wizyty u na tamten czas prezydenta US i A, Billa Clintona, nagranie Wałęsy: I ja mu wtedy powiedziałem Bill musisz nas przyjąć do NATO.
No ja #!$%@? ten facet się nigdy nie zmieni. Nic tylko zawdzięczać jemu wszystkie zmiany
reasumując dali nam pożyczkę na swój sprzęt dzięki czemu ich zbrojeniówka zarobi gigantyczne pieniądze a wykopki klaskają z tego powodu dupami, ech..


@mial85: Na koniec dnia walczy sprzęt a nie dźwignia na giełdzie
@mial85: do tego obecna wojna dwóch równorzednych sił pokazała, że śmigłowce bojowe są #!$%@? warte i przyszłość to rakiety + drony, ale wykopki się cieszą, ze będą apache. Ładowanie się w nie dziś nie ma sensu, a przecież będzie to sprzęt na z 30 lat do przodu, więc będą tylko wypadać gorzej. Rakiety, szczególnie dalekiego zasiegu z tego zakupu to co innego, super zakup.
produkować swoje i budować fabryki u siebie


@mial85: zdajesz sobie sprawę, jaki to jest trudny proces? Zdajesz sobie sprawę, ze one sa potrzebne na juz? Zdajesz sobie, ze amerykańskie sprzety to w zasadzie najlepsze na rynku sprzety? Kucostwo az się wylewa z twoich komentarzy. Tak świat nie działa
@Goijden: Widzisz bo to nie o to chodzi. Skoro OD ZAWSZE wypełniamy wytyczne w kontekście wydawanego PKB na wojsko, które wymaga od nas NATO wymagało by się zapytać Gdzie podziała się kasa skoro Pisiory a teraz platformiarze robią zakupy na rympał?