Wpis z mikrobloga

@erni13: kolego Hamburś to jest drugi co do wielkości w Reichu ;) NIe no, ale tak na serio jak se porównasz nawet taki Hanower czy Bremen z Wro, co odpowiada wielkościowo to nie wypada to dobrze.

Hamburg to jedno z najbogatszych miast w Europie, więc nie ten poziom. Może z Warszawą to można porównywać.
  • 0
@wanghoi: Faktycznie, Monachium jest trzecie. To tym ciekawiej wypada do porównania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A Wrocław i Hanower poza jakiś suchymi liczbami nie ma nawet co porównywać bo Hannover to przy Wrocławiu gówno i to nawet nie zawinięte w żaden papierek xD
  • 1
@wanghoi: Nie no, jest jest, ale nie aż tak jak właśnie te Bochum imo xD

Wuppertal właśnie to jedno z tych tanich miast w których mógłbym zamieszkać. Strasznie hejtowane przez Niemców ale wg mnie fajna mieścina, zielona i ładnie położona
@ElMatadore:
Jeszcze niedawno całe poddasza takich ruder na czornym śluńsku można było kupić za 100k, a kawalerkę wynająć za 700 PLN z mediami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@erni13: ja to mam wrażenie, że w mojej okolicy się nic nie buduje (Saarland). Znajomi chłopaka od ponad roku szukają mieszkania/domu do kupienia, ale nowego budownictwa praktycznie nie ma, z używanego pozostają same rudery do totalnego remontu/z niepewnym statusem prawnym.
  • 1
@lubiczklan: W końcu mieszkasz w Alabamie, tam i tak wszyscy żenią się ze swoim rodzeństwem więc kwestie nieruchomości są dość mało skomplikowane ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale fakt, u mnie nawet gdy już raz na sto lat powstaje jakiś Neubau to nie dość, że ceny są absolutnie z kosmosu to jeszcze i tak wszystko znika po chwili wykupione przez rodzinki z trzema elektrycznymi suvami xD