Wpis z mikrobloga

Dlaczego niektórzy programiści uważają że bycie programistą to prestiżowy zawód? To po prostu zawód biurowy z bardzo dobrymi zarobkami i tyle. Programistą mogła zostać jeszcze 3-4 lata temu praktycznie co druga osoba. Czy zwykły urzędnik albo pracownik kopro to zawody prestiżowe? Ani trochę.

Więc może chodzi o zarobki? Spawacz podwodny również zarabia bardzo dobre pieniądze a czy jest prestiżowym zawodem? No nie.

Prezydent miasta albo całego kraju to jest prestiżowy zawód. A nie zarabia jakichś dużych pieniędzy przecież.

Więc skoro ani stanowisko ani zarobki nie definiują prestiżu tego zawodu to dlaczego ktokolwiek uważa że bycie programistą jest prestiżowe?

#programowanie #programista15k #programista25k #pracait #it
  • 30
  • Odpowiedz
  • 40
@Saddam_Husajn: leczenie swoich kompleksow, uwazaja ze nie kazdy moze byc programista i maja racje ale nie kazdy tez moze jezdzic szambiarka i wyciagac cudze guano z szamba ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@xede: Masz rację. Głownie są to kompleksy odnośnie wyglądu bo jak przeciętny programista wygląda to każdy kto ma konto na LindedIn i czasem sobie przegląda profile doskonale wie.
  • Odpowiedz
@Saddam_Husajn: a które zawody są prestiżowe? Wydaje mi się że te, które cieszą się powszechnym szanowaniem więc strażacy, ratownicy itp. pierwsze słysze żeby jakikolwiek programista okraślał swój zawód jako prestiżowy ( ͡º ͜ʖ͡º) z drugiej strony pierwsze wyniki z google mówią że jednak jest więc to może też nie jest tak że programiści się tak określają?.
LuckyLuke2776 - @SaddamHusajn: a które zawody są prestiżowe? Wydaje mi się że te, któ...

źródło: Screenshot 2024-03-03 at 20.54.04

Pobierz
  • Odpowiedz
Dlaczego niektórzy programiści uważają że bycie programistą to prestiżowy zawód?


@Saddam_Husajn: ty znasz w ogóle jakiegoś programiste? Co dziennie to większe głupoty piszesz
  • Odpowiedz
@Saddam_Husajn: czy przypadkiem nie jest tak, że żywisz urazę do tych nicponi gagatków programistów huncwotów jednych że siedzą nic nie robią a zgarniają ogromny hajs i wogle wzięli by się za normalną robotę? ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo chyba mam pełny obraz
  • Odpowiedz
@Saddam_Husajn: Nie wiem. Gówno mnie to obchodzi co inni programisci o sobie mysla i tak samo gówno mnie obchodzi co mysla ludzie o tych programistach którzy uważają że mają prestiżowy zawód. Ja zarabiam sobie dobre pieniądze z domu, kot na kolanach, muzyczka na głośnikach i mam gdzieś dosłownie w każdego kto cokolwiek sobie o mnie mysli, nie ważne co myśli... Jest to poza listą rzeczy które mnie interesują i nie dostało
  • Odpowiedz
@Saddam_Husajn: Spory procent programistów ma syndrom boga, wady wyglądu, czy spektrum autyzmu. Jednak spory procent to też osoby normalne. Jest zapewne tak, że jakaś cecha występuje częściej u programistów niż u innych specjalistów. Poznałem wielu w realu i internecie, często występuje syndrom boga, czują wyższość nad innymi, a szczególnie nad humanistami. Ich nadmierna pewność siebie wynika zapewne z niższego poziomu inteligencji w porównaniu z innymi specjalistami. https://www.linkedin.com/pulse/what-average-iq-software-developer-smart-seo-tools-6q5mf Trzeba to powtórzyć: nie
  • Odpowiedz
@Saddam_Husajn:

Dlaczego niektórzy programiści uważają że bycie programistą to prestiżowy zawód?

Kto mówi, że jest prestiżowy? Kto ci tak powiedział? Od ilu programistów to słyszałeś? Czy na wykop czytałeś baity i tworzysz na tej podstawie obraz rzeczywistości?

Po prostu się dużo zarabia, pracuje zdalnie, a często są okresy, że niewiele się robi.
  • Odpowiedz
Więc skoro ani stanowisko ani zarobki nie definiują prestiżu tego zawodu to dlaczego ktokolwiek uważa że bycie programistą jest prestiżowe?


@Saddam_Husajn: ja tak uważam tylko dlatego żeby ludzie tacy jak ty mieli z tego powodu niesamowity ból dupska.

Tacy kierowcy tirów uważają że są solą tej ziemi, czy wrzucam na wykop posty jak mogą mieć czelność tak myśleć? No nie.

Wszelkiej maści artyści co 5 minut się rozwodzą jak to świat
  • Odpowiedz