Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mam życiowy dylemat, konflikt interesów z narzeczoną. Mieszkamy w moim własnościowym mieszkaniu 2 pokoje. Akurat przyszło co do czego i podejmujemy decyzję o posiadaniu dziecka + musimy podjąć gdzie będziemy mieszkać w przyszłości... Najgorzej, że już tego nie możemy przełożyć (dziecka), bo zaraz nam odjedzie pociąg, z racji że jesteśmy coraz starsi (30 lat ja i 35 lat partnerka). Chciałbym zapewnić nam jak najlepsze życie, a jednocześnie mam dośc mieszkania w bloku (całe życie mieszkałem w domu). Wpadłem na pomysł, żeby sprzedać te mieszkanie (jest wart więcej bo w mieście wojewódzkim) i kupić w innym mieście obok mniejszym działkę i wybudować mały dom dla nas 50m^2. Musiałbym wtedy dobrać mały kredyt około 100 tys hipoteczny, tylko problem w tym, że partnerka nie chce czekać ten rok/półtorej na wybudowanie tego domu (uzgodnione z firmą sprzedającą domy, remonty). Kategorycznie mówi nie i nie zgodzi się na to, bo nie będziemy niby mieli wtedy "gdzie mieszkać" przez ten czas, a nie będzie wynajmować kawalerki do czasu wybudowania. Chciałaby wszystko tu i teraz, najlepiej mieszkanie deweloperskie, które wyjdzie nas tyle samo co ten dom. (Działki w innym miescie obok są tańsze o połowę tego mieszkania wartości, a dojazd jest wiadomo, troszkę dłuższy autobusem około 40-50 minut do tego miasta ale nie robi mi to różnicy, a mojej kobiecie robi.

Co byscie zrobili? Jednocześnie mam marzenie, mieć z nią domek, własną działkę, a jednocześnie jak postawie na swoim to pewnie grozi to rozstaniem, nie będę miał pewnie już w ogóle rodziny.

Różowe, wolałybyście poczekać ten czas i mieć mały dom, czy miec 3 pokojowe mieszkanie w mieście?

#zwiazki #dzieci #rozowepaski



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 55
już widzę całą rzeszę oburzonych bo ich czas na ciążę minął , tylko ciekawe dlaczego wiele kobiet koło 40 stki stara się stara stara i nie może , ojej no taka natura tam


@Linnior88: ale ja się odnoszę do twojego komentarza ze " nie widzę żeby kobiety kolo 40 rodziły"
no to cię uświadamiam że są takie i rodzą, dużo ludzi z mojego otoczenia rodziło grubo po 30 i wszystko jest
@Linnior88: Jakie oburzenie, ja ci wrzucam statystyki, to ty się pieklisz i idziesz w zaparte, chociaż dane wskazują jednoznacznie, że ciąża po 35 roku życia jest powszechna i w przeważającej ilości przypadków (99.90%) zdrowa. Przykro mi, że fakty nie świadczą na korzyść twoich urojeń, masz dostęp do badań i internetu, możesz zweryfikować swoje tezy albo dalej tkwić w swojej bańce, twój wybór.
od 30 stki w górę rośnie szansa na dziecko z downem i się nie wypowiadaj jak nie wiesz

Kolejna z mądrościami swoimi


@Linnior88: ale nie tak szybko jak myslisz i jeszcze jest wiek biologiczny - co nie zmienia faktu ze faktycznie lepiej miec dziecko jak najwczesniej
35 lat partnerka


@mirko_anonim: skoro Ty masz 30 lat i mieszkanie własnościowe to 5 lat starsza partnerka, która dłużej jest na rynku pracy też pewnie takie ma - możecie zamieszkać u niej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No chyba że ona swojego mieszkania nie ma, za to ma oczekiwania xD