Wpis z mikrobloga

Postanowiłem nauczyć synów jak działa inflacja. A dokładniej - zademonstrować.

W szkole dzieciaki zbierają karty Panini z piłkarzami - od tych aktualnych, po nieco starsze. Ja akurat testowałem coś w robocie i musiałem w tym celu zamówić dowolny produkt zza granicy (ale na określoną kwotę). Akurat nawinęła mi się babka sprzedająca hurtowo przecenione karty (z 2022, MŚ w Katarze). Kupiłem więc 8 kartonów "big packów", bo akurat tak mi pasowało kwotowo. Każdy karton to 12 saszetek po 22 karty. Razem przeszło dwa tysiące (!) kart. Serious business.

Najpierw moje chłopaki dostały po kilka paczek i oczywiście podjarani, bo dużo kart, w tym parę rzadkich, koledzy chcą się wymieniać, a moi chętnie to zrobią, bo mają sporo powtórek, więc w ogóle super.

Nie wiedzą jeszcze, że za kilka dni ich koledzy zbierający te karty (ok. 20 chłopaków w dwóch klasach, pi razy oko) dostaną w prezencie po 2 paczki kart na głowę. Blisko 1000 nowych kart na rynku ( ͜͡ʖ ͡€)

Mbappe Top Master dopiero co chodził po kilka (4-8) innych, dobrych / niepospolitych kart za sztukę. Zobaczymy jaki będzie kurs wymiany za tydzień.

Piękna to będzie lekcja, nie zapomną jej nigdy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


#heheszki #finanse #ekonomia #dzieci #panini
Regis86 - Postanowiłem nauczyć synów jak działa inflacja. A dokładniej - zademonstrow...

źródło: 08f249c50fb13eeb24bdd14e5111ceeff0213bd0851b336b04b1621f9dc840c9

Pobierz
  • 47
  • 1
Widzę, że ława oburzonych rośnie, więc dla wszystkich, którzy nie rozpoznali tak oczywistego pół-baita, wrzucam jeszcze raz, tym razem bez spoilera, małe wyjaśnienie, żebyście dali radę zasnąć:

Tak na serio to po prostu chcę chłopakom sprawić trochę frajdy, bo sam za gówniaka zbierałem naklejki z piłkarzami i wiem jak fajnie się otwiera te paczuszki, ale swoją drogą jestem bardzo ciekaw efektu i jeśli będzie taki, jak się spodziewam, to na pewno wykorzystam
@Regis86: Ja tak rozwaliłem rynek kartek do segregatorów - odkryłem, że w jednym sklepie te wyraźne, kinowe ujęcia z "Titanica" są po prostu dostępne na półce, kupiłem zestaw kilkudziesięciu za dość śmieszne pieniądze i nagle okazało się, że nawet nie mam na co ich wymienić, bo nie ma nic bardziej wartościowego, a skoro te najdroższe stały się pospolite, to cały rynek szlag trafił XD