Wpis z mikrobloga

Pierwszy na świecie szczegółowy i prawdziwy opis przebiegu rosyjskiej operacji zdobycie Kijowa uderzeniem od północy, w pierwszych dwóch dniach inwazji na Ukrainę. Piszę "prawdziwy" bo wiele z tego co można było przeczytać o tych wydarzeniach w internecie, prasie czy ostatnio wydanych książkach było nieprawdą. Wszyscy bez wyjątku dziennikarze i tzw. osintowcy powielali bowiem dotąd w swoich artykułach i opracowaniach oficjalne - jak się okazało nieprawdziwe - informacje podawane wówczas przez stronę ukraińską. Poniższy tekst kwestie politycznej odpowiedzialności za błędy wówczas popełnione przez ekipę Żeleńskiego czy Żałużnego, odstawia jednak niemal całkowicie na bok, lekko je tylko zaznaczając i skupia się wyłącznie na dokładnym opisie przebiegu działań zbrojnych obu stron konfliktu w omawianym okresie.
Głęboka operacja w nowym wydaniu. Bitwa pod Iwankowem, 24-25 lutego 2022 r.
Link---------------> https://thorkillblog.blogspot.com/2024/02/geboka-operacja-w-nowym-wydaniu-bitwa.html
Blog znajduje się na platformie Blogger i nie zawiera reklam ani żadnych dziwnych rzeczy.
#ukraina #wojna #rosja
Thorkill - Pierwszy na świecie szczegółowy i prawdziwy opis przebiegu rosyjskiej oper...

źródło: 1

Pobierz
  • 38
  • 2
  • 1
@Thorkill: Dobra robota, będę miał czas w przyszłym tygodniu to sobie dokładnie przerobię. Ale pobieżnie przeleciałem i dalej jestem utwierdzony że na zachodnim brzegu Dniepru nie było poważnych linii obrony, a poszczególne punkty były obsadzone pojedynczymi plutonami i kompaniami. Obrona stolicy i lotniska w pierwszych godzinach to niezła improwizacja ale była wystarczająca do zatrzymania ruskich. BTW zastanawia się czym przy nocy sylwestrowej w Groznym 1994 byłby ewentualny szturm rosyjskiego zmotu na
  • 5
a poszczególne punkty były obsadzone pojedynczymi plutonami i kompaniami

Dokładnie tak było do mniej więcej 27-28 lutego. Potem już ta obrona była dużo mocniejsza i miała charakter stałej linii obrony.

Obrona stolicy i lotniska w pierwszych godzinach to niezła improwizacja


@Konigstiger44: Jakby miał porównać obronę Kijowa (zachodnią) w tych pierwszych dniach inwazji w 2022 r. to bym porównał do obrony Warszawy w 1939 r. Tam też ochotnicze bataliony ledwo co sformowane
  • 15
o nie jesteś wiarygodnym źródłem jakichkolwiek analiz.

@missioncritical: Zawsze możesz merytorycznie wskazać błędy w moich tekstach. Tekst o desancie na lotnisko Antonowa wisi już rok. Było wielu takich krytyków jak ty, ale nikt nie wskazał żadnego błędu, wykazując na podstawie jakiś dowodów ze się mylę. Tu będzie dokładnie tak samo. Dysponuje zbyt poważnymi dowodami wizualnymi i innymi żeby ten tekst było tak łatwo zakwestionować.
@Thorkill: za ten cytat "Uderzenie na Kijów musiało być od początku głównym kierunkiem działań zaczepnych, ponieważ jako jedyne dawało nadzieje na szybkie, zwycięskie zakończenie wojny i całkowite pokonanie Ukrainy. Kierownictwo FR wraz z prezydentem Putinem pragnęło błyskawicznego zwycięstwa liczyło bowiem, że państwa zachodnie - niejako oszołomione skalą rosyjskiego sukcesu - przestaną bronić straconej sprawy i będą dążyć do jak najszybszego rozwiązania konfliktu zbrojnego na Ukrainą drogą pokojową, kosztem dużych ustępstw wobec
@Thorkill: @pablum tak, w punkt jest to zdanie. Kilku analityków przewidując jednak wojnę wskazywało, że kluczowe będzie by Ukraina przetrwała nawałnice pierwszych dwóch tygodni wówczas jeszcze potencjalnego konfliktu. By włodarze Europejscy zobaczyli, że jest sens wyspierac Kijów. Nie wiem tez czy przypadkiem Adam Daniel Rotfeld o tym nie wspominal przed wojna.
@pablum: przecież ta wojna tak samo wykańcza Ukraińców, bo kto tam niby ginie, Rosjanie przeciw Rosjanom? Mam wrażenie, że przedłużanie tej wojny jest na rękę niektórym z władzy, tym, którzy dorabiają się na tym gigantycznych pieniędzy, robiąc wały, wysyłając do Polski zboża, bo u nich wojna to tak trzeba